Otrávila vodu v rybnících slánská čistička, nebo abnormální sucho? Policie zatím příčinu nezná

Další fotky

Policie v březnu začala vyšetřovat úhyn tolstolobiků, amurů, kaprů, línů, candátů, štik a dalších druhů v rybníku v Žižicích. Veterináři odebrali vzorky vody a uhynulých ryb a odvezli je na odborné expertizy. Později se objevily zprávy o podobných problémech v dalších rybnících v okolí Slaného.

Kriminalisté zatím neznají příčinu úhynu ryb v okolí Slaného na Kladensku. Případ dosud nebyl uzavřen, vyšetřovatel ještě čeká na znalecké posudky, řekla  mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Podle starosty Slaného Martina Hrabánka (ODS) je třeba vyčkat hlavně na rozbory uhynulých ryb.

Majitelé rybníků vidí příčinu ve slánské čističce, která kvůli rekonstrukci nefunguje na plný výkon. Město však tvrdí, že voda vypouštěná z čistírny splňuje požadované limity.

Slaný rekonstruuje čistírnu za 100 milionů korun

Hrabánek poukázal na současné počasí a abnormální sucho: „Mám hlášené úhyny i z rybníků, které jsou nad čistírnou odpadních vod. Takže bych v tuhle chvíli vůbec neříkal to, že za úhynem je čistírna.“ Pokud by se nicméně souvislost s čističkou prokázala, měl by podle něj úhyn ryb kompenzovat její provozovatel, tedy vodohospodářská společnost.

„Ale tohle všechno prošetřuje policie a ta musí zjistit pravou příčinu. My čekáme nejen na rozbory vody – těch vzorků už bylo odebráno hodně – ale i na rozbory uhynulých ryb. To by nám mělo říci, co je pravou příčinou,“ uzavřel Hrabánek.

FOTO: Slaný pramen ve Slaném

Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramenSlaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (wikimedia)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (město Slaný) (1)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (fb)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (město Slaný) (3)
Další fotky
Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (město Slaný) (2)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (město Slaný) (5)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen – navrh (město Slaný) (2)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen – navrh (město Slaný) (4)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen – navrh (město Slaný) (3)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen – navrh (město Slaný) (1)
Včera, 12:01
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
Reklama