Otrávila vodu v rybnících slánská čistička, nebo abnormální sucho? Policie zatím příčinu nezná

Další fotky

Policie v březnu začala vyšetřovat úhyn tolstolobiků, amurů, kaprů, línů, candátů, štik a dalších druhů v rybníku v Žižicích. Veterináři odebrali vzorky vody a uhynulých ryb a odvezli je na odborné expertizy. Později se objevily zprávy o podobných problémech v dalších rybnících v okolí Slaného.

Kriminalisté zatím neznají příčinu úhynu ryb v okolí Slaného na Kladensku. Případ dosud nebyl uzavřen, vyšetřovatel ještě čeká na znalecké posudky, řekla  mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Podle starosty Slaného Martina Hrabánka (ODS) je třeba vyčkat hlavně na rozbory uhynulých ryb.

Majitelé rybníků vidí příčinu ve slánské čističce, která kvůli rekonstrukci nefunguje na plný výkon. Město však tvrdí, že voda vypouštěná z čistírny splňuje požadované limity.

Slaný rekonstruuje čistírnu za 100 milionů korun

Hrabánek poukázal na současné počasí a abnormální sucho: „Mám hlášené úhyny i z rybníků, které jsou nad čistírnou odpadních vod. Takže bych v tuhle chvíli vůbec neříkal to, že za úhynem je čistírna.“ Pokud by se nicméně souvislost s čističkou prokázala, měl by podle něj úhyn ryb kompenzovat její provozovatel, tedy vodohospodářská společnost.

„Ale tohle všechno prošetřuje policie a ta musí zjistit pravou příčinu. My čekáme nejen na rozbory vody – těch vzorků už bylo odebráno hodně – ale i na rozbory uhynulých ryb. To by nám mělo říci, co je pravou příčinou,“ uzavřel Hrabánek.

FOTO: Slaný pramen ve Slaném

Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramenSlaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (wikimedia)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (město Slaný) (1)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (fb)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (město Slaný) (3)
Další fotky
Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (město Slaný) (2)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen (město Slaný) (5)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen – navrh (město Slaný) (2)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen – navrh (město Slaný) (4)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen – navrh (město Slaný) (3)Slaný pramen ve Slaném - Slaný pramen – navrh (město Slaný) (1)
Dnes, 15:42
Smečno na Kladensku má nový školní pavilon, žáci jej začnou využívat v září. Stavba je...
Včera, 15:01
Ve Slaném na Kladensku postaví město sběrný dvůr vybavený moderními technologiemi. Dosud jej provozovalo na...
5.8.2020
Buštěhradští zastupitelé se dnes na veřejném jednání vyjádří k návrhům obchvatu města. Jeho vznik záleží...
4.8.2020
Od poloviny srpna se mohou Kladenští vyjádřit k dlouhodobému rozvoji města. Dotazníky připravené vedením radnice...
4.8.2020
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
30.7.2020
Několik desítek členů oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Lidice, včetně přeživších lidických...
24.7.2020
Vědci z buštěhradského Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT vyvíjejí bytové větrací jednotky, které...
23.7.2020
Ukulele – to j pohoda. Nástroj trochu legrační, dobře naladění hudebníci, kteří sebou nemusí tahat...
22.7.2020
Vodárny obnovují čerpací stanici pitné vody Mělnická Vrutice. Jde o zásadní opravu po zhruba 50...
22.7.2020
Kladno nechá opravit silniční podjezd v části Kročehlavy, práce na obnově mají začít letos. Opěrné...
Reklama