Policejní honičku s motorkářem ukončila až namířená zbraň

Nebezpečnou honičku s motorkářem zažili o víkendu kladenští i pražští policisté. Motorkář ve Slaném s platným zákazem řízení ujížděl až k dálnici D7. Hledaný recidivista v Praze pak ujel jen několik set metrů.

„Řidič motorky ve Slaném nereagoval na znamení STOP, ani na výstražnou a zvukovou signalizaci a před policisty ujížděl směrem k obci Knovíz a pokračoval dál ulicí Pražská.  Muže na motorce, který ohrožoval ostatní motoristy nejen vysokou rychlostí, ale i riskantním předjížděním, policisté dostihli a donutili zastavit poblíž sjezdu dálnice D7 u obce Knovíz, a to pod hrozbou namířenou zbraní,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Jak se později ukázalo, důvod jeho jednání byl zřejmý. Magistrátem města Kladna měl totiž řidič vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do března roku 2021. Dvaatřicetiletého řidiče motorky policisté omezili na svobodě a převezli na policejní oddělení k dalším úkonům.

Cizí zavinění u smrti kojence z Mělnicka bylo vyloučeno

„Ještě téhož dne mu vrchní inspektorka, ve zkráceném přípravném trestním řízení, sdělila podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podle § 337/1a trestního zákoníku,“ dodala policejní mluvčí.

Ve velmi krátké době se tak dvaatřicetiletý muž dozví trest, který mu bude uložen. Trestní zákoník vyměřuje za toto jednání až dvouletý trest odnětí svobody.

V Praze ujížděl hledaný recidivista

Policistům v Praze 7 zase ujížděl hledaný recidivista. Když si hlídka všimla vozidla, po kterém bylo vyhlášené pátrání a dala výzvu k zastavení, jeho řidič začal ujíždět Veletržní ulicí.

Policie_ilustrační foto

Podvodníci si v e-shopu nakoupí a vy to zaplatíte

Během pronásledování nezvládl nebezpečný manévr a dokonce málem srazil chodce. Pak najel na chodník u tramvajové zastávky a vozidlo zastavil. Snažil se rychle vystoupit, ale zasahující policisté byli rychlejší a řidiče na místě zadrželi.

„Řidičem byl třiapadesátiletý recidivista, na kterého byl vydán soudem příkaz k zatčení. Policisté při kontrole vozidla nalezli sadu autařského nářadí, pomocí kterého se do vozidel vloupají a následně jej odcizí. Muž odmítl provedení orientačního testu na omamné a psychotropní látky, ale orientační dechové zkoušce se podrobil, a to s negativním výsledkem,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Drábková.

Berounská policie stíhá tři lidi kvůli krádežím kamionů v Německu

Pražští kriminalisté z 8. oddělení obecné kriminality muži sdělili obvinění ze spáchání přečinu krádeže, a to nejen tohoto vozidla, ale i několika motocyklů, které obviněný dle zjištěných poznatků odcizil. Státní zástupce podal návrh na vzetí do vazby, kterému soudce vyhověl.

Zdeněk Hořánek
Dnes, 15:01
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
Dnes, 12:01
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
Dnes, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
Včera, 17:28
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
Včera, 13:29
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
4.8.2020
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
4.8.2020
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
Reklama