27℃
Dnes je 22. červenec , svátek má Magdaléna

Policisté zadrželi podezřelé z krádeží na čerpacích stanicích

Policisté zadrželi podezřelé z krádeží na čerpacích stanicích na Kladensku a na Berounsku. Způsobili škodu zhruba 200.000 korun, hrozí jim až pět let vězení. Podle policie jde o tři pachatele, jsou stíháni za krádeže a poškozování cizí věci. Informovala o tom mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Reklama

Policejní hlídka po ohlášení vloupání do čerpací stanice v Třebízi na Kladensku zadržela v sobotu kolem 2:30 řidiče podezřelé dodávky, jeho spolujezdec utekl. „Ve vozidle byly nalezeny i odcizené věci,“ uvedla mluvčí. Další spolupachatele policisté zadrželi následující dny. Jde o šestatřicetiletého muže z Prahy, jedenapadesátiletého muže z Berounska a dvacetiletého mladíka z Mostecka.
„První dva byli obviněni z pokračujícího přečinu krádeže, poškozování cizí věci a nejmladší z nich pouze z krádeže a poškozování cizí věci formou spolupachatelství,“ dodala Nováková. Jeden ze zadržených byl také obviněn i z maření výkonu úředního rozhodnutí, má vysloven zákaz řízení.
Kriminalisté zjistili, že se v Třebízi muži vloupali do čerpací stanice, použili k tomu i bourací kladivo a páčidla. Kradli převážně cigaretové výrobky, které házeli do přinesené plastové popelnice a poté přendali do přistavené dodávky. Už 28. června se stejní pachatelé se podle policie vloupali do čerpací stanice v Komárově na Berounsku. „I v tomto případě vypáčili vstupní dveře a odcizili cigarety, sušenky a sedm kusů polic,“ doplnila mluvčí. Podle ní není vyloučeno, že kriminalisté zjistí, že se dopustili i další trestné činnosti.
Zdroj: čtk

Prohrané bitvy známe dopodrobna. Ale co ty vítězné? Moravské pole poprvé…

Před 1 hodinou
Po svém návratu z NHL se rozhodl velezkušený Tomáš Plekanec pomoct svému bývalému reprezentačnímu kolegovi...
19.7.2019
Kladno chce dál s investorem jednat o stavbě Globusu, preferuje jiné místo než aktuálně plánované...
18.7.2019
Ve slánské 3. základní škole by měla být v říjnu hotová vestavba odborných učeben, stavební...
18.7.2019
Hokejisté extraligového nováčka Kladna získali do týmu další kanadskou posilu. Obranu Rytířů vyztuží šestadvacetiletý Brady...
17.7.2019
Začala obnova vyústění Slaného pramene ve Slaném. Město je podle legendy pojmenované právě po tomto...
16.7.2019
Dům fotografie (Revoluční 5, Praha 1) hostí snímky jubilujícího Jiřího Hankeho. Kurátorem výstavy je Josef...
16.7.2019
Nadační fond Tertön Foundation plánuje v Kamenných Žehrovicích na Kladensku stavbu buddhistického centra. Vzniknout má...
16.7.2019
V zastupitelstvu Pcher na Kladensku pokračují spory, starosta Marcel Miška (Pchery jinak) byl na konci...
16.7.2019
Kladno řeší s dodavatelem, firmou AŽD Praha, nedostatky takzvaných chytrých zastávek, problémy se týkají například...
15.7.2019
Město Slaný plánuje opravu městské ubytovny v Ouvalově ulici a chce na to využít dotaci...
Reklama