7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel

Jágr se poprvé od návratu trefil! Na vítězství Rytířů to však nestačilo

Kladenští hokejisté zakončili základní část nesmírně vyrovnanou přestřelkou proti Litoměřicím. I díky gólu Jaromíra Jágra byli Rytíři blízko výhry a posunu na třetí místo, ale vše nakonec dopadlo úplně jinak.

Reklama

V posledním kole základní části druhé nejvyšší české hokejové soutěže uvítalo Kladno na svém stadionu hokejisty Litoměřic. V případě výhry by se domácí posunili na třetí příčku v tabulce a dostali by se do lepší pozice pro play-off. Ještě větší význam ovšem měl zápas pro hostující hráče. Litoměřice totiž před tímto utkáním něměly jisté místo ve vyřazovací části a musely o něj zabojovat.

Vstup do utkání se jim povedl. Rytíři sice byli o něco aktivnější, ale litoměřičtí dali prakticky z prvních tří velkých šancí dva góly. V 7. minutě se nejprve radoval Vojtěch Kropáček, když za záda brankáře Brízgala tečoval střelu Smetany. O deset minut později pak Patrik Marcel zvyšoval na 0:2.

Hostující hráči byli očividně povzbuzeni vedením z první dvacetiminutovky a na Rytíře nastoupili hned zkraje druhého dějství. Několikrát se i v při hře v oslabení musel činit Brízgal. Domácí se z tlaku nemohli vymanit, ale podařilo se jim udržet pouze dvoubrankový rozdíl. K obratu pak tři minuty před sirénou zavelel pilíř obrany Kladna Nash, který se prosadil backhandovou střelou z mezikruží.

Perfektní návrat Dočkala! Sparta znovu úspěšně otočila utkání

Do poslední třetiny už vstoupili Rytíři mnohem lépe a hnali se za vyrovnáním. To přišlo ve 43. minutě, když Jiří Říha vyslal nechytatelnou ránu z pravého kruhu po nahrávce Vildemutze.

Domácí ale nezůstali pouze u vyrovnání. Po přečkaném přesilovkovém náporu pět minut po vyrovnávací brance poslal svůj tým do vedení Daniel Kružík, když dorážel do odkryté brány gólmana Krále.

V 51. minutě poté přišla chvíle jiného krále! Jaromír Jágr totiž převzal přihrávku od svého spoluhráče z první ofenzivní lajny Plekance a vstřelil svůj první gól po návratu na hokejový led Chance ligy.

Litomeřičtí ovšem potřebovali zabrat a hned vzápětí snížili na 4:3 z hokejky Petera Jánského. Jaromír Jágr mohl pojistit Rytířům výhru ale při přečíslení trefil pouze tyč, a tak se mohli hostující hokejisté nadechnout k závěrečné snaze vyrovnat a bojovat o místo v play-off. Kýžené vyrovnání pak opravdu přišlo! Hrdinou Stadionu Litoměřice se stal Jiří Průžek, který v 59. minutě poslal zápas do prodloužení.

V něm se nic zásadního nestalo, a tudíž na řadu přišly samostatné nájezdy. Ze zápasu plného obratů nakonec s vítězstvím odešli hostující hráči, když proměnili všechny tři své nájezdy mezítím, co se Rytíři netrefili přesně ani jednou. Stadion Litoměřice se tak mohl radovat z postupu do vyřazovací části, kde je bude čekat Dukla Jihlava. Domácí hokejisté nemuseli příliš smutnit. Postup už měli dávno zajištěný. V prvním kole play-off na ně bude čekat ZUBR Přerov.

Nesmírně rušná uzávěrka přestupového trhu! Slavia se dále zbavovala hráčů mezitím, co Sparta posílila

Včera, 17:01
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 100 tisíc korun provozovateli čistírny odpadních vod (ČOV)...
24.3.2019
Kladno chce oživit lokalitu Vojtěšská huť, zčásti jde o brownfield, v místě jsou také menší...
23.3.2019
Kladenští hokejisté mohli v pátek ukončit semifinálovou sérii Chance ligy s vítězem základní části Duklou...
21.3.2019
Profesoři Jan Sokol a Václav Bělohradský pokřtili katalog S Čechy jsem skončil a zahájili cyklus...
21.3.2019
Hokejové Kladno zatím úspěšně bojuje v semifinále play-off Chance ligy. Na domácím ledě zaznamenalo dvě...
20.3.2019
Kladenské věžové domy v Rozdělově budou mít vlastní muzeum, které vznikne přímo v jednom z...
20.3.2019
Knihovní fond čítá statisíce titulů, čtenáři mohou vybírat z on-line katalogů nebo si zajít na...
19.3.2019
Policisté vyšetřují dopravní nehodu vozidla záchranné služby a osobního vozidla na pozemní komunikaci č.1/7 nedaleko...
18.3.2019
Kladno čeká řada uzavírek silnic, jde o krajské silnice i silnice ve správě Ředitelství silnic...
18.3.2019
Kladno upraví vyhlášku, kterou se snaží bránit zneužívání dávek. Původní text krajský úřad zrušil, protože...
Reklama