Rytíře dělí od extraligy jen jedna výhra! Štěstí bylo tentokrát na jejich straně

Kladenský hokej učinil v úterý další důležitý krok směrem k postupu do extraligy. Hlavně zásluhou první lajny Rytíři zdolali Motor České Budějovice.

V minulém kole extraligové baráže ukončili kladenští hokejisté svou vítěznou sérii, když v poslední třetině ztratili vedení nad Pardubicemi. V úterý si tak chtěli spravit chuť na domácím ledě s Českými Budějovicemi.

Úvod utkání byl od Rytířů nezvykle nesmělý. Hráči měli ještě v živé paměti hrůzostrašné poslední minuty z minulého střetnutí. První šance přišly až ke konci třetiny. Ani na jedné straně však neskončily brankou.

Z prvního gólu se mohli diváci radovat až v polovině utkání. Rytíři, kteří se proti bojovnému soupeři trápili, udeřili v přesilové hře. Početní výhody jim ke konci této sezony začaly mnohem více vycházet, což potvrdil Melka, když překonal brankáře Kváču po nahrávce Zikmunda.

Nastává doba vajec. Jak číst informace na skořápkách

Hned po dvou minutách bylo opět srovnáno. Doležal totiž vymetl horní růžek Cikánkovy brány. Závěr třetiny ale patřil Rytířům. Ve 36. minutě nejprve Zikmund dorazil střelu Lakose a o minutu později pak Jágr propálil Kváču střelou z levého kruhu.

Za stejného stavu, tedy 3:1, šli Rytíři do posledního dějství i v minulém utkání proti Pardubicím. Tehdy tento náskok ztratili a ani tentokrát to nevypadalo moc dobře. Hned při prvním střídání ujel domací obraně Doležal a svým druhým gólem v utkání snížil stav na rozdíl jediné branky.

Rytíři ale nakonec dokázali udržet jednobrankový náskok a v samém závěru si vítězství pojistili gólem do prázdné brány. Jejich výkon nebyl úplně ideální, ale díky silnému závěru druhé třetiny a štěstí v zakončení si odnášejí cenné tři body. Na třetí Chomutov už tak mají náskok osmi bodů. V dalším utkání proti Motoru na jeho ledě si tedy mohou zajistit postup do extraligy.

Jak se z námelu zrodilo LSD a otevřely se nové obzory, lidstvu i jednotlivcům. A úplně úžasné

16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
13.1.2020
Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKBK) prodala minulý rok energie téměř za sedm miliard korun, což...
10.1.2020
Požár ve slánské firmě, která vyrábí přívěsy a návěsy, ve čtvrtek večer způsobil škodu téměř...
9.1.2020
Kladenský hokejový stadion bude mít v roce 2021 novou střechu. Budovu čeká i oprava pláště...
6.1.2020
Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysoké učení technické v Praze (FBMI ČVUT) obsadí dalších prostory...
2.1.2020
Zatímco většina lidí se oddávala silvestrovským a novoročním oslavám, záchranáři měli opět napilno, byť ve...
Reklama