Rytíře dělí od extraligy jen jedna výhra! Štěstí bylo tentokrát na jejich straně

Kladenský hokej učinil v úterý další důležitý krok směrem k postupu do extraligy. Hlavně zásluhou první lajny Rytíři zdolali Motor České Budějovice.

V minulém kole extraligové baráže ukončili kladenští hokejisté svou vítěznou sérii, když v poslední třetině ztratili vedení nad Pardubicemi. V úterý si tak chtěli spravit chuť na domácím ledě s Českými Budějovicemi.

Úvod utkání byl od Rytířů nezvykle nesmělý. Hráči měli ještě v živé paměti hrůzostrašné poslední minuty z minulého střetnutí. První šance přišly až ke konci třetiny. Ani na jedné straně však neskončily brankou.

Z prvního gólu se mohli diváci radovat až v polovině utkání. Rytíři, kteří se proti bojovnému soupeři trápili, udeřili v přesilové hře. Početní výhody jim ke konci této sezony začaly mnohem více vycházet, což potvrdil Melka, když překonal brankáře Kváču po nahrávce Zikmunda.

Nastává doba vajec. Jak číst informace na skořápkách

Hned po dvou minutách bylo opět srovnáno. Doležal totiž vymetl horní růžek Cikánkovy brány. Závěr třetiny ale patřil Rytířům. Ve 36. minutě nejprve Zikmund dorazil střelu Lakose a o minutu později pak Jágr propálil Kváču střelou z levého kruhu.

Za stejného stavu, tedy 3:1, šli Rytíři do posledního dějství i v minulém utkání proti Pardubicím. Tehdy tento náskok ztratili a ani tentokrát to nevypadalo moc dobře. Hned při prvním střídání ujel domací obraně Doležal a svým druhým gólem v utkání snížil stav na rozdíl jediné branky.

Rytíři ale nakonec dokázali udržet jednobrankový náskok a v samém závěru si vítězství pojistili gólem do prázdné brány. Jejich výkon nebyl úplně ideální, ale díky silnému závěru druhé třetiny a štěstí v zakončení si odnášejí cenné tři body. Na třetí Chomutov už tak mají náskok osmi bodů. V dalším utkání proti Motoru na jeho ledě si tedy mohou zajistit postup do extraligy.

Jak se z námelu zrodilo LSD a otevřely se nové obzory, lidstvu i jednotlivcům. A úplně úžasné

Včera, 17:30
Od poloviny srpna se mohou Kladenští vyjádřit k dlouhodobému rozvoji města. Dotazníky připravené vedením radnice...
Včera, 07:37
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
30.7.2020
Několik desítek členů oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Lidice, včetně přeživších lidických...
24.7.2020
Vědci z buštěhradského Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT vyvíjejí bytové větrací jednotky, které...
23.7.2020
Ukulele – to j pohoda. Nástroj trochu legrační, dobře naladění hudebníci, kteří sebou nemusí tahat...
22.7.2020
Vodárny obnovují čerpací stanici pitné vody Mělnická Vrutice. Jde o zásadní opravu po zhruba 50...
22.7.2020
Kladno nechá opravit silniční podjezd v části Kročehlavy, práce na obnově mají začít letos. Opěrné...
21.7.2020
Středočeští záchranáři letos mají už přes 200 výjezdů ke zraněným cyklistům, část úrazů je velmi...
18.7.2020
Již v loňském roce knihovna rozšířila otevírací dobu o jeden den v týdnu, aby vyšla vstříc zájmu...
17.7.2020
Ve středních Čechách přibylo kyberútoků tzv. vyděračským programem, kriminalisté jich od 5. května evidují 11....
Reklama