16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Rytíři byli blízko k postupu do semifinále! Po těsné prohře se ale série vrací zpět do Kladna

V úterním utkání kladenští hokejisté rozstříleli Přerov na jeho ledě a po dvou domácích výhrách mohli ve středu sérii ukončit. To se jim sice nepodařilo, ale další šanci budou mít hned v pátek.

Reklama

Začátek čtvrtfinálové série byl pro Rytíře jak z říše snů. Na domácím ledě dvakrát přesvědčivě vyhráli, a možná i proto pošetřili svou největší hvězdu Jaromíra Jágra, který ani do jednoho utkání v Přerově nenastoupil. V první lajně ovšem nechyběl Tomáš Plekanec, jenž si v obou utkáních připsal dohromady pět kanadských bodů.

Hned čtyři z nich zaznamenal zkušený centr v prvním utkání. To bylo velice bohaté na branky. Diváci ve vyprodané MEO Aréně v Přerově v úterý mohli vidět celkem deset branek. Zápas byl také hodně vyostřený. Především domácí hokejisté hráli hodně silově a chtěli se o dobrý výsledek pořádně poprat. To dokazují i dva desetiminutové tresty pro Sýkoru a Novotného, který navíc dostal trest do konce utkání.

Hokejově se ale mnohem více dařilo Rytířům. V první třetině plné dvouminutových trestů se jim ještě tolik střelecky nedařilo. Po siréně drželi pouze jednobrankové vedení. Ve hře čtyř proti třem totiž dal v 16. minutě gól ranou z pravé strany obránce Říha.

Ve druhé a třetí třetině se však stala z ledové plochy střelnice Rytířů. Nejdříve se ve 23. minutě jen několik sekund po sobě trefili Vampola a Říha, čímž vypudili brankáře domácích Klimeše z brány. Jeho nahradníkovi však poté čisté konto také moc dlouho nevydrželo, když jej ve 32. minutě Machač překonal střelou mezi betony. Domácí pak sice snížili, ale ještě do konce třetiny dotlačil u tyčky do sítě kotouč Kubík a zvýšil vedení svého týmu na 5:1.

Kladenská základní školy v Brjanské ulici projde modernizaci

Začátek třetího dějství vyšel lépe přerovským hokejistům, když z hokejky Doležala znovu srovnali. Dorovnání stavu bylo ovšem proti silnému Kladnu za stavu 2:5 téměř nereálné. Rytíře navíc neopustila střelecká slina a díky Jelínkovi, Redlichovi a Zikmundovi do konce utkání ještě navýšili své vedení a vyhráli poměrem 2:8.

Druhé utkání na ledě Přerova a celkově čtvrtý duel ve čtvrtfinálové sérii už byl o dost vyrovnanější a z hlediska trestných minut klidnější. I když v úvodu to opět vypadalo na přestřelku. Ve třetí minutě Navrátil z ostrého úhlu propálil Cikánka a Přerov poprvé v sérii vedl. Vedení si ovšem domácí hráči moc dlouho neužili. O pět minut později totiž v přesilové hře Plekanec srovnal stav utkání.

Urputnou přetahovanou o výsledek rozhodl až v 52. minutě Sýkora, který byl na konci povedené akce domácích při přesilovce, když zakončoval po Sikorově nahrávce do prázdné klece. Zubr Přerov tak odvrátil první mečbol Kladna, ale dalšímu bude muset čelit už v pátek na ČEZ Stadionu.

Tomáš Plekanec se po utkání v rozhovoru pro Rytíř TV nechal slyšet, že po menší komplikaci doufá v bezproblémový postup na domácím ledě: „Oni do toho dali všechno, my samozřejmě taky, ale to se prostě stává – to je play-off. Věděli, že to může být jejich poslední zápas v sezóně a odvrátili to. Nevadí, jedeme domů a doufáme, že to ukončíme před našimi fanoušky.“

Nejkrvavější bitvu třicetileté války předcházelo podle pověsti tajemné znamení. Víte jaké?

Včera, 16:33
Kladenskému závodu výrobce stavebnic Lego loni meziročně vzrostl zisk ze 191 milionů korun na 228...
17.6.2019
Zastupitelé Pcher na Kladensku se neshodují v tom, kde má obec postavit školku. Část zastupitelů...
16.6.2019
Na Kladensku začala v těchto dnech sklizeň česneku, vyvrcholí v červenci. Letošní sklizeň by podle...
16.6.2019
Už v roce 2006 vybudovala Lesní správa Lány, příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky zajímavou naučnou...
15.6.2019
Interaktivní výstava v kladenské vědecké knihovně představuje životní cesty a kreslířskou tvorbu jednoho z našich...
14.6.2019
Výstava, která je věnovaná životu a dílu známého spisovatele, novináře a sportovního redaktora Oty Pavla,...
14.6.2019
Konto Bariéry slavnostně ocenilo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje.
14.6.2019
Do začátku hokejové extraligy zbývají ještě necelé tři měsíce. Kladno už ale pomalu dává dohromadu...
13.6.2019
Pro letošní ročník bylo ve spolupráci s Českou komisí pro UNESCO vybráno téma chemie s...
13.6.2019
Všichni noví policisté složili 17. května služební slib do rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského...
Reklama