Rytíři Kladno jsou jen krůček od postupu do baráže o extraligu!

Hokejové Kladno zatím úspěšně bojuje v semifinále play-off Chance ligy. Na domácím ledě zaznamenalo dvě výhry a strhlo vedení série na svou stranu v poměru 3:1.

Po úspěšné čtvrtfinálové sérii s Přerovem dostali kladenští hokejisté v semifinále papírově asi nejtěžšího soupeře – Duklu Jihlavu. Na ledě vítěze základní části druhé nejvyšší české hokejové soutěže začali Rytíři velice dobře. V prvním utkání vyhráli jasně 4:1. Druhým zápasem se ovšem spíše protrápili a Jihlava před svými fanoušky zabrala a zvítězila 3:1.

Série se tak za stavu 1:1 přesunula do Kladna. Domácí hokejisté na svém ledě dvakrát skvělě vyhráli a vyprodaný kladenský stadion se otřásal v základech. Obzvlášť pak když dal branku legendární Jaromír Jágr!

Skóre úterního utkání otevřel po deseti minutách hry Antonín Melka. Potom dlouho panoval stav 1:0, než v polovině druhé třetiny při hře čtyř proti čtyřem srovnal za Jihlavu Bezúch. Jeho přesná rána do odkryté klece byla však jedinou brankou hostujících hokejistů v tomto duelu.

Hned o několik minut později se trefil opět Melka a vrátil Rytířům vedení. To navýšil prakticky ihned poté Jaromír Jágr, když mu v přesilovce nabil na ránu z levého kruhu Plekanec. Ve třetí třetině potom upravili skóre na konečných 5:1 Kehar z dorážky a Plekanec z trestného střílení.

Rozdělovské věžové domy budou mít vlastní muzeum

Druhé utkání na kladenském zimním stadionu bylo už o něco napínavější. Ježci z Jihlavy drželi s Rytíři dlouho krok a do poslední chvíle nebylo jasno o vítězi utkání.

Už po dvou minutách hry dal první branku Jelínek, když bekhendovým pokusem překvapil jinak skvěle chytajícího brankáře Dukly Honzíka. Ještě do konce první třetiny však hosté dokázali otočit skóre díky gólům Zemana a Pekra.

Ve druhém dějství sice úspěšný střelec z pondělního utkání Melka vyrovnal, ale vedení po několika minutách vrátil Jihlavě Pekr svou druhou brankou v utkání. Rytíři tak museli v poslední dvacetiminutovce zabrat.

A to se jim povedlo! Hned na začátku třetiny se po Jágrově nepovedném pokusu o střelu před brankovištěm nejrychleji zorientoval Zikmund a opět srovnal skóre. V 43. minutě poté rakouský obránce André Lakos propálil brankáře Honzíka a Kladno ve středu poprvé vedlo. Jihlavští hokejisté se pak hnali za vyrovnáním, ale byli neúspěšní. Naopak výhru 5:3 zpečetil gólem do odkryté klece Vampola.

Po dvou domácích výhrách tak vedou Rytíři v semifinálové sérii 3:1 na zápasy a už v pátek v Jihlavě můžou rozhodnout o svém postupu do baráže o extraligu.

Knihovny připravují pro čtenáře mnoho výjimečných akcí

 

 

Včera, 12:01
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
Reklama