Rytíři Kladno mají nakročeno k postupu do dalšího kola play-off

Kladenští hokejisté vstoupili skvěle do play-off Chance ligy. Na domácím stadionu za bouřlivé podpory diváků výhrali první dva zápasy čtvrtfinálové série proti Přerovu.

Rytíři si nyní užívají zaslouženého volna po dvou zápasech čtvrtfinálové série s Přerovem z pátka a soboty. Vstup do play-off se jim na domácím stadioně nesmírně povedl. Tým do obou utkání na led vyjel s první formací složenou ze dvou hokejových legend Jágra a Plekance. Zářili ovšem i ostatní hráči jako třeba Vampola, Jelínek nebo nejlepší střelec Zikmund a v bráně exceloval Cikánek, který za svá záda pustil jen dvě střely.

Obě branky dostal brankář Kladna v pátečním utkání. Nejdříve se ale domácí v desáté minutě ujali vedení, když Zikmund postrčil volný puk do dobré pozice Jelínkovi. O tři minuty později pak zvýšil skóre v přesilovce Nash dělovkou od modré čáry.

Přerovští hokejisté se zvedli a stav utkání dorovnali z hokejek Navrátila a Kehara. Ke konci druhé třetiny se ovšem vinou několika faulů dostali pod palbu domácích hokejistů, kteří ke konci základní části zapracovali na přesilových hrách a udeřili. Svým druhým gólem vrátil vedení Kladnu mladík Jelínek. Definitivní pojistku na zaslouženém vítězství domácích poté zařídil Říha dalším gólem v přesilové hře.

Olomouc zdemolovala Duklu na jejím vlastním hřišti

Rytíři navázali v sobotu na skvělý výkon z prvního utkání. Už v šesté minutě se mohla domácí hala radovat z první branky. Tomáš Plekanec obkroužil bránu a překvapil backhandovým pokusem brankáře Klimeše.

Poté v druhé třetině málem přerovští vyrovnali při vlastním oslabení tří proti pěti, ale Cikánek úžasným zákrokem podržel svůj tým a umožnil spoluhráčům o chvíli později skórovat. Při početní výhodě byl na konci protiútoku Zikmund, který z mezikruží propálil brankáře Klimeše po nahrávce Zajíce.

Ještě do přestávky přidali domácí jeden gól. Svedlund ve 32. minutě pálil přesně pod břevno z levého kruhu po nahrávce Kubíka. Čtvrtá a poslední branka utkání pak přišla v 56. minutě po parádní akci v početní výhodě pěti proti třem. Vampola našel krásnou křižnou nahrávkou Melka, který měl před odkrytou klecí jednoduchou práci.

Hráčem utkání se stal brankář Cikánek, jenž si na své konto připsal nulu, když zneškodnil 27 střel hostujících hokejistů, a byl tak klíčovým faktorem při sobotní výhře. Oproti pátečnímu utkání bylo totiž utkání už mnohem vyrovnanější alespoň na střelecké pokusy. „Když o něco jde, tak tohle mi naopak vyhovuje. To je přesně to, co ti starší kluci třeba z NHL potřebují. Jak jde o všechno, dokáží se na to motivovat. Takže mě takové play-off hrozně baví a doufám že mně i klukům to vydrží,“ přiznal po utkání gólman Rytířů.

Jeho celek skvělě vkročil do čtvrtfinálové série a má namířeno do semifinále Chance ligy. Na stadioně Přerova ovšem nebude mít vůbec lehké zopakovat takové výsledky jako doma.

Jak se USA staly pány vzduchu a kosmu? V roce 1915 vznikla příslušná agentura, dnes známá jako NASA

Dnes, 09:01
Vedení Kladna jedná o podobě obnovy železničních stanic ve městě a jejich okolí. Pokračují úpravy...
Včera, 19:11
O funkci ředitele Památníku Lidice se uchází pět zájemců, jejich jména ministerstvo kultury nezveřejnilo. Výsledek...
Včera, 08:01
Muzeum věžáků zahájí provoz 14. března. Zájemci si můžou rezervovat prohlídku už nyní. Autorem expozice...
19.2.2020
Asociace dobrovolných záchranářů České republiky pořádala zdravotnický kurz pro vybrané členy středočeské pořádkové jednotky už...
19.2.2020
Na střeše kladenské továrny firmy Lego vznikla solární elektrárna, dokončena byla letos v lednu. Má...
18.2.2020
Expozice přibližuje návštěvníkům krásu zvířat a chce přispět k pochopení nezbytnosti ochrany životního prostředí u...
17.2.2020
Únor patří masopustu, tradičnímu lidovému svátku, jehož oslava se v posledních letech vrací i do...
17.2.2020
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
17.2.2020
Letos jsou otázky zaměřené na téma příroda a životní prostředí ve všech regionech takzvané Čtyřdohody.
16.2.2020
Středočeská desítka dokazuje, že ve Středočeském kraji je spousta atraktivních míst, kam stojí za to...
Reklama