Rytíři Kladno potěšili své fanoušky výhrou při oslavách významného výročí klubu

Kdy jindy se měli vzpamatovat kladenští hokejisté ze série porážek než při oslavách prvního výročí ligového titulu za přítomnosti několika hokejových legend klubu? Rytíři porazili v souboji o třetí místo Motor České Budějovice.

V sezoně 1958/59 hokejové Kladno vyhrálo první z celkových šesti titulů klubu. Fanoušci si na oslavu 60. výročí připravili hezké choreo a před zápasem přímo na ledové ploše proběhlo připomenutí této významné události. Majitel Jaromír Jágr mimo jiné předal památeční dresy šampionům Václavu Frölichovi, Zdeňku Landovi, Vladimíru Kopeckému, Jiřímu Kulíčkovi a Františku Šebkovi.

Ve slavnostní atmosféře si chtěli Rytíři spravit chuť, když poslední tři zápasy prohráli a klesli až na čtvrté místo. Nepovedená série začala porážkou na samostatné nájezdy v Jihlavě a pokračovala domácí prohrou v prodloužení se Slavií a debaklem s Přerovem.

Po první třetině to však pro hokejisty Kladna nevypadalo dobře. I přes aktivní vstup do hry domácí prohrávali po první dvacetiminutovce 0:1. V poslední minutě se totiž trefil za Motor Bradley. Na začátku druhého dějství bylo ještě hůře. Po čtyřech minutách skóroval Kutlák. Rytíři ovšem vzápětí odpověděli. Daniel Kružík tečoval Keharovu střelu od modré. Ještě do další sirény pak bylo srovnáno. Mladík Šimon Jelínek ujel budějovické obraně a svůj únik i úspěšně zakončil.

Obrat pak Rytíři dokonali ve třetí třetině. V rozmezí půl minuty se nejprve ve hře čtyři na čtyři trefil Matyáš Zelingr a vedení na 4:2 poté navýšil Ludvík Zikmund. Kladenská hala se otřásala v základech! Domácí hokejisté otočili zápas s Motorem České Budějovice, pět utkání před koncem základní části Chance Ligy se posunují přes svého soupeře na třetí místo a jsou pouze bod za druhým Vsetínem. Na skvělý výkon budou chtít navázat příští pondělí na ledě Prostějova.

Taky už vás někdy „vytáhla z bryndy“ polévka Pho? Přijďte ji ve středu ochutnat k Andělu

Dnes, 15:05
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
Včera, 14:52
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
2.4.2020
Na novém úseku karlovarské dálnice D6 tvořícím obchvat Řevničova na Rakovnicku už stojí klíčový most...
2.4.2020
Zápis dětí proběhne ve všech základních školách podle školských obvodů, stanovených obecně závaznou vyhláškou Statutárního...
1.4.2020
Město spustilo také bezplatnou linku psychologické pomoci. Vprovozu je v pracovní dny od 14 do...
1.4.2020
Berounské pracoviště městského úřadu na Husově náměstí, v ulici Pod Kaplankou a na třídě Politických...
25.3.2020
Slaný vytisklo městskou brožuru pro čas nouzového stavu. Shrnuje nejdůležitější informace. Obyvatelé ji tento týden...
25.3.2020
„Máme jeden respirátor na stanovišti. Zatímco civilisté jsou vyzýváni k nošení roušek i v MHD,...
25.3.2020
Dohromady bude v Kladně speciální směsí rostlin oseto na 2000 čtverečních metrů, největší plocha je...
Reklama