Rytíři Kladno potěšili své fanoušky výhrou při oslavách významného výročí klubu

Kdy jindy se měli vzpamatovat kladenští hokejisté ze série porážek než při oslavách prvního výročí ligového titulu za přítomnosti několika hokejových legend klubu? Rytíři porazili v souboji o třetí místo Motor České Budějovice.

V sezoně 1958/59 hokejové Kladno vyhrálo první z celkových šesti titulů klubu. Fanoušci si na oslavu 60. výročí připravili hezké choreo a před zápasem přímo na ledové ploše proběhlo připomenutí této významné události. Majitel Jaromír Jágr mimo jiné předal památeční dresy šampionům Václavu Frölichovi, Zdeňku Landovi, Vladimíru Kopeckému, Jiřímu Kulíčkovi a Františku Šebkovi.

Ve slavnostní atmosféře si chtěli Rytíři spravit chuť, když poslední tři zápasy prohráli a klesli až na čtvrté místo. Nepovedená série začala porážkou na samostatné nájezdy v Jihlavě a pokračovala domácí prohrou v prodloužení se Slavií a debaklem s Přerovem.

Po první třetině to však pro hokejisty Kladna nevypadalo dobře. I přes aktivní vstup do hry domácí prohrávali po první dvacetiminutovce 0:1. V poslední minutě se totiž trefil za Motor Bradley. Na začátku druhého dějství bylo ještě hůře. Po čtyřech minutách skóroval Kutlák. Rytíři ovšem vzápětí odpověděli. Daniel Kružík tečoval Keharovu střelu od modré. Ještě do další sirény pak bylo srovnáno. Mladík Šimon Jelínek ujel budějovické obraně a svůj únik i úspěšně zakončil.

Obrat pak Rytíři dokonali ve třetí třetině. V rozmezí půl minuty se nejprve ve hře čtyři na čtyři trefil Matyáš Zelingr a vedení na 4:2 poté navýšil Ludvík Zikmund. Kladenská hala se otřásala v základech! Domácí hokejisté otočili zápas s Motorem České Budějovice, pět utkání před koncem základní části Chance Ligy se posunují přes svého soupeře na třetí místo a jsou pouze bod za druhým Vsetínem. Na skvělý výkon budou chtít navázat příští pondělí na ledě Prostějova.

Taky už vás někdy „vytáhla z bryndy“ polévka Pho? Přijďte ji ve středu ochutnat k Andělu

Včera, 16:48
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
Včera, 12:01
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
Včera, 11:01
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
13.1.2020
Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKBK) prodala minulý rok energie téměř za sedm miliard korun, což...
10.1.2020
Požár ve slánské firmě, která vyrábí přívěsy a návěsy, ve čtvrtek večer způsobil škodu téměř...
Reklama