28℃
Dnes je 24. srpen , svátek má Bartoloměj

Rytíři Kladno potěšili své fanoušky výhrou při oslavách významného výročí klubu

Kdy jindy se měli vzpamatovat kladenští hokejisté ze série porážek než při oslavách prvního výročí ligového titulu za přítomnosti několika hokejových legend klubu? Rytíři porazili v souboji o třetí místo Motor České Budějovice.

Reklama

V sezoně 1958/59 hokejové Kladno vyhrálo první z celkových šesti titulů klubu. Fanoušci si na oslavu 60. výročí připravili hezké choreo a před zápasem přímo na ledové ploše proběhlo připomenutí této významné události. Majitel Jaromír Jágr mimo jiné předal památeční dresy šampionům Václavu Frölichovi, Zdeňku Landovi, Vladimíru Kopeckému, Jiřímu Kulíčkovi a Františku Šebkovi.

Ve slavnostní atmosféře si chtěli Rytíři spravit chuť, když poslední tři zápasy prohráli a klesli až na čtvrté místo. Nepovedená série začala porážkou na samostatné nájezdy v Jihlavě a pokračovala domácí prohrou v prodloužení se Slavií a debaklem s Přerovem.

Po první třetině to však pro hokejisty Kladna nevypadalo dobře. I přes aktivní vstup do hry domácí prohrávali po první dvacetiminutovce 0:1. V poslední minutě se totiž trefil za Motor Bradley. Na začátku druhého dějství bylo ještě hůře. Po čtyřech minutách skóroval Kutlák. Rytíři ovšem vzápětí odpověděli. Daniel Kružík tečoval Keharovu střelu od modré. Ještě do další sirény pak bylo srovnáno. Mladík Šimon Jelínek ujel budějovické obraně a svůj únik i úspěšně zakončil.

Obrat pak Rytíři dokonali ve třetí třetině. V rozmezí půl minuty se nejprve ve hře čtyři na čtyři trefil Matyáš Zelingr a vedení na 4:2 poté navýšil Ludvík Zikmund. Kladenská hala se otřásala v základech! Domácí hokejisté otočili zápas s Motorem České Budějovice, pět utkání před koncem základní části Chance Ligy se posunují přes svého soupeře na třetí místo a jsou pouze bod za druhým Vsetínem. Na skvělý výkon budou chtít navázat příští pondělí na ledě Prostějova.

Taky už vás někdy „vytáhla z bryndy“ polévka Pho? Přijďte ji ve středu ochutnat k Andělu

Včera, 13:24
Cestujícím kladenské hromadné dopravy poslouží 27 nových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn. Jedná...
Včera, 08:26
Dvě přípravná utkání s extraligovými soupeři - dvě drtivé porážky. Na konci letní přípravy se...
20.8.2019
Doprava na Slánsku, městská i meziměstská, se příští týden propojí s pražskou dopravou. Změní se...
19.8.2019
Krajští hygienici nezaznamenali žádný nový případ onemocnění spalničkami. Od začátku roku 2019 do 33. kalendářního...
18.8.2019
Ceny pohonných hmot u středočeských čerpacích stanic opět klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
17.8.2019
Kladno od příštího roku zvýší ceny nájemného v městských bytech, sazebník zohlední životní situaci nájemníků,...
17.8.2019
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Zaměstnanci kladenského městského divadla, herci i další personál, dnes vyhlásili stávkovou pohotovost, požadují návrat odvolaného...
Reklama