15℃
Dnes je 22. říjen , svátek má Sabina

Rytíři vítají další posily! Réway se pokusí restartovat kariéru a vrací se i bývalý rekordman, který kvůli Kladnu odmítl Spartu

Extraligové týmu pomalu začínají přípravu na novou sezonu a s kladenským celkem se na led vrhne i několik nových tváří. Klub tentokrát lovil spíše v tuzemsku.

Reklama

Jedna z hlavních hvězd týmu, která pomohla vybojovat Kladnu extraligu v play-off a v baráži, už s Rytířem na dresu pokračovat nebude. Tomáš Plekanec se rozhodl přesunout do Brna. Fanoušci hokejového Kladna však nemusí smutnit. Jaromír Jágr společně s Davidem Čermákem i nadále pracují na posílení kádru, a tak se do přípravy zapojí s týmem hned tři noví hráči.

Po dvou kanadských posilách nyní obohatí Rytíře hokejisté z tuzemska. Klub udělal jako první fandům velikou radost ve středu, kdy oznámil, že se vrátí útočník David Stach. Sedmadvacetiletý rodák z Kladna před svým odchodem do Plzně stanovil v dresu Rytířů rekord v počtu kanadských bodů v Chance lize.

Stach měl původně v následující sezoně hrát za Spartu. Dokonce s ní podepsal i smlouvu, jenže když se dozvěděl, že Kladno postoupilo do extraligy, změnil plány. „S Davidem Čermákem jsme byli dlouho v kontaktu a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jsem za to strašně rád. Vždycky jsem si chtěl zahrát extraligu na Kladně,“ řekl pro klubový web Stach.

Tomáš Plekanec opouští Kladno! Extraligu bude hrát za Kometu Brno

Další novou posilou do útočných řad Kladna je Martin Réway. Čtyřiadvaceiletý Slovák ještě nepodepsal smlouvu, ale zatím se pouze zapojí do přípravy. Svá nejlepší hokejová léta zažil pravděpodobně na Spartě, odkud si ho čeští příznivci mohou pamatovat. Své štěstí zkoušel Réway i v zámoří, ale do NHL se nikdy neprobojoval.

Po problémech se srdcem však kariéra nadějného hokejisty i několikanásobného reprezentanta trochu stagnovala. V Kladně se pokusí o její restart.

Zatím poslední novou tváří v kladenském celku je pak obránce Ladislav Romančík. I ten si už za Rytíře několikrát zahrál, když v minulé sezoně vypomohl z Litvínova na tři zápasy při nedostatku hráčů.„Kladno pro mě byla jasná volba. Chtěl jsem sem jít a odehrát tady dobrou sezonu,“ řekl pro klubový web.

Velké komplikace mu v minulé sezoně způsobila zlomenina nohy, kterou stále doléčuje. „Ještě pořád je to trochu znát. Stále musím s nohou pracovat trochu opatrněji. Myslím, že během přípravy ještě bude čas, abych to zdokonalil a abych se cítil v pořádku,“ prozradil Romančík. Uznal ovšem, že možná nebude moci naskočit do prvních utkání v extralize.

Jak šly kočky do války. A překvapivě se osvědčily

Dnes, 07:17
Policistky oddělení tisku a prevence Kladno ve spolupráci s pracovnicí Magistrátu města Kladna se zapojily...
Včera, 10:44
V Týdnu knihoven si v kladenské vědecké knihovně převzali nejlepší dobrovolné knihovnic z pěti knihoven...
Včera, 09:15
Komerční článek
Termín nástupu: ihned, případně dle dohody Náplň pracovní činnosti: zajišťování správy a údržby svěřených objektů...
Včera, 09:15
Po osmidenní pauze se na extraligovém ledě opět ukázali Rytíři z Kladna v čele s...
Včera, 07:09
Pokud chodíte rádi po naučných stezkách, je ještě stále počasí na to, vypravit se do...
20.10.2019
Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často...
19.10.2019
Poslední zářijový den kladenská nemocnice připravila zajímavý zdravotnický program, který využilo šest desítek lidí.
19.10.2019
Svatý Jan Nepomucký je patronem zpovědníků, poutníků a šťastného návratu a také lodníků. Vnímáme ho...
18.10.2019
První návštěvníci přišli do akvaparku koncem července v roce 1999. Náklady na jeho výstavbu a...
18.10.2019
Na kladenské autobusové nádraží se 29. října po více než dvou měsících vrátí provoz. Uzavřené...
17.10.2019
V minulém vydání Našeho regionu jsme vydali článek o zvýhodněném seniorském plavání v krytém bazénu...
Reklama