Rytíři vítají další posily! Réway se pokusí restartovat kariéru a vrací se i bývalý rekordman, který kvůli Kladnu odmítl Spartu

Extraligové týmu pomalu začínají přípravu na novou sezonu a s kladenským celkem se na led vrhne i několik nových tváří. Klub tentokrát lovil spíše v tuzemsku.

Jedna z hlavních hvězd týmu, která pomohla vybojovat Kladnu extraligu v play-off a v baráži, už s Rytířem na dresu pokračovat nebude. Tomáš Plekanec se rozhodl přesunout do Brna. Fanoušci hokejového Kladna však nemusí smutnit. Jaromír Jágr společně s Davidem Čermákem i nadále pracují na posílení kádru, a tak se do přípravy zapojí s týmem hned tři noví hráči.

Po dvou kanadských posilách nyní obohatí Rytíře hokejisté z tuzemska. Klub udělal jako první fandům velikou radost ve středu, kdy oznámil, že se vrátí útočník David Stach. Sedmadvacetiletý rodák z Kladna před svým odchodem do Plzně stanovil v dresu Rytířů rekord v počtu kanadských bodů v Chance lize.

Stach měl původně v následující sezoně hrát za Spartu. Dokonce s ní podepsal i smlouvu, jenže když se dozvěděl, že Kladno postoupilo do extraligy, změnil plány. „S Davidem Čermákem jsme byli dlouho v kontaktu a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jsem za to strašně rád. Vždycky jsem si chtěl zahrát extraligu na Kladně,“ řekl pro klubový web Stach.

Tomáš Plekanec opouští Kladno! Extraligu bude hrát za Kometu Brno

Další novou posilou do útočných řad Kladna je Martin Réway. Čtyřiadvaceiletý Slovák ještě nepodepsal smlouvu, ale zatím se pouze zapojí do přípravy. Svá nejlepší hokejová léta zažil pravděpodobně na Spartě, odkud si ho čeští příznivci mohou pamatovat. Své štěstí zkoušel Réway i v zámoří, ale do NHL se nikdy neprobojoval.

Po problémech se srdcem však kariéra nadějného hokejisty i několikanásobného reprezentanta trochu stagnovala. V Kladně se pokusí o její restart.

Zatím poslední novou tváří v kladenském celku je pak obránce Ladislav Romančík. I ten si už za Rytíře několikrát zahrál, když v minulé sezoně vypomohl z Litvínova na tři zápasy při nedostatku hráčů.„Kladno pro mě byla jasná volba. Chtěl jsem sem jít a odehrát tady dobrou sezonu,“ řekl pro klubový web.

Velké komplikace mu v minulé sezoně způsobila zlomenina nohy, kterou stále doléčuje. „Ještě pořád je to trochu znát. Stále musím s nohou pracovat trochu opatrněji. Myslím, že během přípravy ještě bude čas, abych to zdokonalil a abych se cítil v pořádku,“ prozradil Romančík. Uznal ovšem, že možná nebude moci naskočit do prvních utkání v extralize.

Jak šly kočky do války. A překvapivě se osvědčily

25.5.2020
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
21.5.2020
Smlouva s novým dodavatelem, firmou Nextbike zahrnuje dodání sta nových modelů kol s třírychlostní přehazovačkou,...
17.5.2020
Neumětely na Berounsku nemají problém s případnou výstavbou přehrady na vodním toku Chumava. Podle starosty...
16.5.2020
Kladno, Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT, která ve městě působí zhruba 15 let, a Středočeské vodárny...
12.5.2020
Obyvatelé se v rámci projektu Setkání s občany vyjadřovali k pozitivům i negativům života ve...
7.5.2020
Město Slaný na Kladensku letos pokračuje v opravě ulic v centru. Fortenská ulice je téměř...
1.5.2020
Škrty v rozpočtu Slaného pozdrží zahájení některých investic - například stavbu sportovní haly, zasíťování pozemků...
1.5.2020
Kladno zjišťuje zájem o návrat do základních a mateřských škol, rodičům školská zařízení rozeslala dotazníky....
30.4.2020
V kladenské nemocnici skončila modernizace oddělení šestinedělí, která začala na podzim. Prostory jsou nyní pro...
Reklama