16℃
Dnes je 17. říjen , svátek má Hedvika

S Rytíři to nevypadá vůbec dobře! Dva přípravné zápasy s extraligovými soupeři dopadly katastroficky

Dvě přípravná utkání s extraligovými soupeři – dvě drtivé porážky. Na konci letní přípravy se Rytířům z Kladna vůbec nedaří a do začátku extraligové sezony zbývá už jenom pár týdnů.

Reklama

Nový ročník extraligy začíná už za méně než měsíc a všechny týmy pomalu finišují svou letní přípravu. Kladno si na předposlední srpnový týden naplánovalo dvě přátelská utkání s extraligovými týmy a výsledky byly velice neuspokojivé. Po debaklu s Plzní v úterý přišla ve čtvrtek nálož od Karlových Varů.

Zápas s Plzní odehráli kladenští hokejisté na domácím stadionu, kde se představí znovu až v nové extraligové sezoně. S tradičním účastníkem nejvyšší české hokejové soutěže se Rytíři utkali v létě už podruhé. Poprvé se tyto celky střetli na začátku srpna na západě Čech. Tehdy vyhrála Škoda Plzeň 5:2, tentokrát zvítězila ještě mnohem přesvědčivejším rozdílem.

Domácí Kladno začátek vůbec nezvládlo. Už po deseti minutách bylo o vítězi totiž prakticky rozhodnuto. Po gólech Indráka, Mertla, Roba a Moravčíka prohrávali domácí hokejisté už 4:0. Okamžitě proběhla i brankářská výměna a další góly pak padly až ve druhé třetině.

Rytíři za svým soupeřem příliš střelecky nezaostávali. Plzeňští byli ovšem mnohem lepší v proměňování svých šancí a do konce utkání přidali ještě další čtyři přesné trefy, zatímco Kladno uspělo pouze dvakrát díky Strnadovi a Redlichovi.

Po utkání nepanovala na stadionu příliš dobrá atmosféra a hráči strávili dlouhou dobu zavření v kabině. „Myslím, že nám to otevřelo oči, co nás bude čekat v extralize. Každý by si měl sáhnout do svého svědomí a začít sám u sebe – v tréninku a potom to přenést do hry. Nezbývá nám nic jiného než se z toho poučit, pracovat na sobě den ode dne a pak se může dostavit nějaké zlepšení. Určitě to nebude hned,“ řekl pro klubový web kapitán Strnad.

Senzační obrat v Ďolíčku! Bartek brankou v nastavení rozhodl pětigólovou bitvu s Olomoucí

A měl velkou pravdu. Zlepšení se opravdu nedostavilo okamžitě, a už ve čtvrtek tak čekal Rytíře na ledě Karlových Varů další výprask. Po prohře 2:8 si tentokrát odnesli z utkání výsledek 1:7.

Rozhodla opět absolutně tragická první třetina, ve které dostali kladenští tentokrát dokonce pět branek. Zprvu to vypadalo z pohledu Rytířů dobře, když měl Zikmund šanci otevřít skóre z trestného nájezdu. To se ovšem nepovedlo a tým pak položilo velké množství oslabení.

Jediným přesným střelcem hostujícího týmu byl O´Donnell, jenž měl navíc i ve třetí třetině možnost korigovat stav utkání z trestného nájezdu, ale ani on neuspěl.

Rytíři tudíž mají co zlepšovat a před začátkem sezony je prověří ještě tři přípravná utkání. Dvě sehrají s italským Bolzanem a generálka se pak uskuteční na ledě spřáteleného Ústí nad Labem.

Dvoubrankový hrdina Hašek i skvělý Mandjeck! Sparta zdolala svého tradičního rivala bez větších problémů

 

15.10.2019
Mezi Buštěhradem a Lidicemi na Kladensku povede cyklostezka, která má být hotová zhruba v polovině...
14.10.2019
Komerční článek
Město Slaný vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa: stavební technik Odboru správy majetku.
12.10.2019
Komerční článek
Termín nástupu: ihned, případně dle dohody Náplň pracovní činnosti: zajišťování správy a údržby svěřených objektů...
12.10.2019
Hokejové Kladno si připisuje další výhru! Proti Plzni potvrdilo dobrou domácí formu a s velkou...
9.10.2019
Jedno z nich je v parku Ořešín na východním konci města. Hlavně láká předškolní i...
9.10.2019
Projekt za zhruba 119 milionů korun vyřeší dlouhodobé problémy knihovny s uložením a ochranou knihovního...
8.10.2019
Součástí 6. ročníku spanilé jízdy veteránů Lidický okruh byl i doprovodný program, o jehož část...
8.10.2019
Nový školní rok přináší spoustu nových možmostí, ale mnohdy i problém. Nejdříve se zastavme v...
7.10.2019
K 1. lednu 2020 bude na základě novely veterinárního zákona schválené v roce 2017 povinné...
7.10.2019
První říjnový víkend byl pro Rytíře velice těžký. Ve dvou dnech museli odehrát dva zápasy!...
6.10.2019
Modernizace a zkapacitnění čístírny odpadních vod ve Slaném – Blahoticích, která nyní disponuje nejmodernějšími technologiemi,...
Reklama