S Rytíři to nevypadá vůbec dobře! Dva přípravné zápasy s extraligovými soupeři dopadly katastroficky

Dvě přípravná utkání s extraligovými soupeři – dvě drtivé porážky. Na konci letní přípravy se Rytířům z Kladna vůbec nedaří a do začátku extraligové sezony zbývá už jenom pár týdnů.

Nový ročník extraligy začíná už za méně než měsíc a všechny týmy pomalu finišují svou letní přípravu. Kladno si na předposlední srpnový týden naplánovalo dvě přátelská utkání s extraligovými týmy a výsledky byly velice neuspokojivé. Po debaklu s Plzní v úterý přišla ve čtvrtek nálož od Karlových Varů.

Zápas s Plzní odehráli kladenští hokejisté na domácím stadionu, kde se představí znovu až v nové extraligové sezoně. S tradičním účastníkem nejvyšší české hokejové soutěže se Rytíři utkali v létě už podruhé. Poprvé se tyto celky střetli na začátku srpna na západě Čech. Tehdy vyhrála Škoda Plzeň 5:2, tentokrát zvítězila ještě mnohem přesvědčivejším rozdílem.

Domácí Kladno začátek vůbec nezvládlo. Už po deseti minutách bylo o vítězi totiž prakticky rozhodnuto. Po gólech Indráka, Mertla, Roba a Moravčíka prohrávali domácí hokejisté už 4:0. Okamžitě proběhla i brankářská výměna a další góly pak padly až ve druhé třetině.

Rytíři za svým soupeřem příliš střelecky nezaostávali. Plzeňští byli ovšem mnohem lepší v proměňování svých šancí a do konce utkání přidali ještě další čtyři přesné trefy, zatímco Kladno uspělo pouze dvakrát díky Strnadovi a Redlichovi.

Po utkání nepanovala na stadionu příliš dobrá atmosféra a hráči strávili dlouhou dobu zavření v kabině. „Myslím, že nám to otevřelo oči, co nás bude čekat v extralize. Každý by si měl sáhnout do svého svědomí a začít sám u sebe – v tréninku a potom to přenést do hry. Nezbývá nám nic jiného než se z toho poučit, pracovat na sobě den ode dne a pak se může dostavit nějaké zlepšení. Určitě to nebude hned,“ řekl pro klubový web kapitán Strnad.

Senzační obrat v Ďolíčku! Bartek brankou v nastavení rozhodl pětigólovou bitvu s Olomoucí

A měl velkou pravdu. Zlepšení se opravdu nedostavilo okamžitě, a už ve čtvrtek tak čekal Rytíře na ledě Karlových Varů další výprask. Po prohře 2:8 si tentokrát odnesli z utkání výsledek 1:7.

Rozhodla opět absolutně tragická první třetina, ve které dostali kladenští tentokrát dokonce pět branek. Zprvu to vypadalo z pohledu Rytířů dobře, když měl Zikmund šanci otevřít skóre z trestného nájezdu. To se ovšem nepovedlo a tým pak položilo velké množství oslabení.

Jediným přesným střelcem hostujícího týmu byl O´Donnell, jenž měl navíc i ve třetí třetině možnost korigovat stav utkání z trestného nájezdu, ale ani on neuspěl.

Rytíři tudíž mají co zlepšovat a před začátkem sezony je prověří ještě tři přípravná utkání. Dvě sehrají s italským Bolzanem a generálka se pak uskuteční na ledě spřáteleného Ústí nad Labem.

Dvoubrankový hrdina Hašek i skvělý Mandjeck! Sparta zdolala svého tradičního rivala bez větších problémů

 

Včera, 09:07
Kromě zásobování už má kamionová doprava vjezd do historického města Slaný zakázán.
24.1.2020
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
Reklama