S Rytíři to nevypadá vůbec dobře! Dva přípravné zápasy s extraligovými soupeři dopadly katastroficky

Dvě přípravná utkání s extraligovými soupeři – dvě drtivé porážky. Na konci letní přípravy se Rytířům z Kladna vůbec nedaří a do začátku extraligové sezony zbývá už jenom pár týdnů.

Nový ročník extraligy začíná už za méně než měsíc a všechny týmy pomalu finišují svou letní přípravu. Kladno si na předposlední srpnový týden naplánovalo dvě přátelská utkání s extraligovými týmy a výsledky byly velice neuspokojivé. Po debaklu s Plzní v úterý přišla ve čtvrtek nálož od Karlových Varů.

Zápas s Plzní odehráli kladenští hokejisté na domácím stadionu, kde se představí znovu až v nové extraligové sezoně. S tradičním účastníkem nejvyšší české hokejové soutěže se Rytíři utkali v létě už podruhé. Poprvé se tyto celky střetli na začátku srpna na západě Čech. Tehdy vyhrála Škoda Plzeň 5:2, tentokrát zvítězila ještě mnohem přesvědčivejším rozdílem.

Domácí Kladno začátek vůbec nezvládlo. Už po deseti minutách bylo o vítězi totiž prakticky rozhodnuto. Po gólech Indráka, Mertla, Roba a Moravčíka prohrávali domácí hokejisté už 4:0. Okamžitě proběhla i brankářská výměna a další góly pak padly až ve druhé třetině.

Rytíři za svým soupeřem příliš střelecky nezaostávali. Plzeňští byli ovšem mnohem lepší v proměňování svých šancí a do konce utkání přidali ještě další čtyři přesné trefy, zatímco Kladno uspělo pouze dvakrát díky Strnadovi a Redlichovi.

Po utkání nepanovala na stadionu příliš dobrá atmosféra a hráči strávili dlouhou dobu zavření v kabině. „Myslím, že nám to otevřelo oči, co nás bude čekat v extralize. Každý by si měl sáhnout do svého svědomí a začít sám u sebe – v tréninku a potom to přenést do hry. Nezbývá nám nic jiného než se z toho poučit, pracovat na sobě den ode dne a pak se může dostavit nějaké zlepšení. Určitě to nebude hned,“ řekl pro klubový web kapitán Strnad.

Senzační obrat v Ďolíčku! Bartek brankou v nastavení rozhodl pětigólovou bitvu s Olomoucí

A měl velkou pravdu. Zlepšení se opravdu nedostavilo okamžitě, a už ve čtvrtek tak čekal Rytíře na ledě Karlových Varů další výprask. Po prohře 2:8 si tentokrát odnesli z utkání výsledek 1:7.

Rozhodla opět absolutně tragická první třetina, ve které dostali kladenští tentokrát dokonce pět branek. Zprvu to vypadalo z pohledu Rytířů dobře, když měl Zikmund šanci otevřít skóre z trestného nájezdu. To se ovšem nepovedlo a tým pak položilo velké množství oslabení.

Jediným přesným střelcem hostujícího týmu byl O´Donnell, jenž měl navíc i ve třetí třetině možnost korigovat stav utkání z trestného nájezdu, ale ani on neuspěl.

Rytíři tudíž mají co zlepšovat a před začátkem sezony je prověří ještě tři přípravná utkání. Dvě sehrají s italským Bolzanem a generálka se pak uskuteční na ledě spřáteleného Ústí nad Labem.

Dvoubrankový hrdina Hašek i skvělý Mandjeck! Sparta zdolala svého tradičního rivala bez větších problémů

 

Včera, 17:48
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
Včera, 14:43
Kladno zapůjčilo dvě nádoby pro komunitní kompostování, jde o pilotní projekt. Městská komise pro životní...
30.6.2020
Středočeské nemocnice mají dostat z krajského rozpočtu téměř 153 milionů korun na výdaje spojené s...
24.6.2020
Žáci některých středočeských škol dostanou vysvědčení už v pátek, například v Líbeznicích u Prahy nebo...
23.6.2020
Čeští golfisté chtějí pokračovat v severské cestě, jak se dotáhnout na špičku. Šéftrenérem reprezentace je...
22.6.2020
Rekonstrukce mostu na silnici I/7 přes Bakovský potok u Kutrovic způsobuje na tomto frekventovaném tahu...
19.6.2020
Městské komunitní zahrady, na nichž si zájemci mohou vypěstovat vlastní zeleninu, ovoce či bylinky, se...
18.6.2020
Kladno připravuje náměty na podobu parku u plánovaného hypermarketu Globus. Pozemky pro něj získá smlouvou,...
16.6.2020
Nápady na to, jakými cestami je možné jít při rozvoji území města Kladna, nabízí výstava...
11.6.2020
Projekt Společně v Kladně, založený na principu participativního rozpočtu, vstoupil letos do druhého ročníku. Občané...
Reklama