Sdílená kola v Kladně bude provozovat společnost Nextbike

Sdílená kola v Kladně bude provozovat společnost Nextbike Czech Republic, která zvítězila v tendru pro roky 2020 a 2021. K dispozici bude stovka kol, řekl kladenský radní Tomáš Kutil (Kladeňáci).

Podle něj je ve městě po této službě stále poptávka. Sdílená kola jsou v Kladně od roku 2017, systém i provozovatel se několikrát měnily.

Lidé si v Kladně budou moci půjčovat kola prostřednictvím mobilní aplikace. „Prvních 15 minut jízdy bude zdarma,“ uvedl Kutil. Pevné roční náklady pro město budou činit 400.000 korun, další platby se budou odvíjet od počtu a rozsahu placených jízd. Sdílené bicykly by měly být v provozu na jaře.

Letos v Kladně poskytovala službu sdílených kol společnost Rekola. Město ji vybralo na základě poptávky mapující situaci na trhu, do dříve vypsaného tendru pro letošní rok se přihlásil pouze jeden uchazeč, který nesplnil zadání, proto tendr město zrušilo.

Minulý rok v Kladně fungoval systém sdílených elektrokol, který zavedlo bývalé vedení města, ale současné ho kvůli vysokým nákladům zrušilo. Předloni v Kladně působila taktéž Rekola.

Nextbike Czech Republic provozuje sdílená kola například také v Prostějově, Ostravě nebo Havířově, od příštího roku i v Opavě. Sdílená kola jsou k dispozici mimo jiné též v Praze, Olomouci nebo Mladé Boleslavi.

ČTK

16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
13.1.2020
Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKBK) prodala minulý rok energie téměř za sedm miliard korun, což...
10.1.2020
Požár ve slánské firmě, která vyrábí přívěsy a návěsy, ve čtvrtek večer způsobil škodu téměř...
9.1.2020
Kladenský hokejový stadion bude mít v roce 2021 novou střechu. Budovu čeká i oprava pláště...
6.1.2020
Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysoké učení technické v Praze (FBMI ČVUT) obsadí dalších prostory...
2.1.2020
Zatímco většina lidí se oddávala silvestrovským a novoročním oslavám, záchranáři měli opět napilno, byť ve...
Reklama