4℃
Dnes je 15. listopad , svátek má Leopold

Sítenský most v Kladně je jako druhý Nuselák. Má jen 15 metrů, přesto se mu přezdívá „most sebevrahů“

Další fotky

Most v Kladně nad Sítenským údolím je vysoký zhruba 15 metrů, přesto si získal pověst “druhého Nuseláku”. Stejně jako jeho vyšší bratr se totiž stává oblíbenou destinací těch, kteří sem jdou se záměrem ukončit svůj život.

Za posledních pět let evidovala policie na území města Kladna souhrnně 290 sebevražd, či pokusů o sebevraždu, z toho 23 případů sebevraždy či pokusů o ni v souvislosti se Sítenským mostem, což je téměř jedna desetina. Nedá se proto říct, že by byl Sítenský most zvlášť oblíbeným místem, které si sebevrazi přednostně vybírají, přesto počet případů, které se zde udály, není zanedbatelný.

Zkáza rodiště královny Johany. Co ničí už léta zámek v Rožmitálu?

Nenabízí jistoty, ale přístupnost

Sítenský most sice nevyniká enormní výškou a nenabízí tedy vždy stoprocentní jistotu smrti, sebevrahy však láká jeho snadná přístupnost. Je chráněn pouze nevysokým zábradlím, které se dá snadno přelézt. Část obyvatel proto volá po jeho lepším zabezpečení. Mezi kladenskými vznikla petice pro podporu výstavby zábran, apelující na to, že za posledních 5 let skočilo z mostu již více než 11 lidí. Někteří občané však mají na věc jiný názor. Podle nich budou zábrany drahé a zbytečné, protože ten, kdo si chce vzít život, si prý nějaký způsob vždycky najde a těžko mu v tom zabránit.

Sítenský most získal své přízvisko kvůli kladenskému sídlišti Sítná.

Tajemství krvavé Ameriky: Jde o sebevraždy nebo nešťastné nehody?

Krizová oblast je zvýšeně monitorována

Kladno je ohledně zábran rozděleno na dva tábory a finální rozhodnutí záleží na magistrátu. Podle jeho tiskové mluvčí Lenky Růžkové je realizace vhodného řešení zabezpečení Sítenského mostu dlouhodobý proces a město nyní klade důraz na zvýšený dohled nad krizovou oblastí, ať již pěšími hlídkami nebo kamerovým systémem. Konkrétní řešení podle magistrátu připravené je, zároveň je ovšem drahé a neestetické. Speciální nerezové sítě by mohly zabránit okamžitému rozhodnutí, případně nešťastníkovi jeho čin alespoň co nejvíce ztížit.

Tři nejnebezpečnější kladenské lokality: Centrum Kladna, Kročehlavy a okolí okresního města

Žádný plot v tom nezabrání

Tisková mluvčí dále konstatuje: „Velkou otázkou ale zůstává, zda oplocení Sítenského mostu odradí od rozhodnutí vzít si život. Kdo se k takovému činu odhodlá a je přesvědčen o řešení situace právě tímto způsobem, má celou řadu možností, jak své rozhodnutí vykonat a žádný plot mu v tom nezabrání. Nechceme, aby se problém případně přesunul jen někam jinam. Oprávněně zde však nebudeme uvádět konkrétní příklady jiných míst, kde by se tento čin dal vykonat. Dalším, velmi závažným rizikovým faktorem, jsou totiž média, včetně sociálních sítí a internetu. Věnuje-li se nějakému místu nebo konkrétnímu postupu sebevraždy větší mediální prostor, může se četnost právě tohoto způsobu sebevraždy zvýšit napříč celou společností.“

FOTO: Sítenský most sebevrahů

Sítenský most sebevrahů - Sítenský mostSítenský most sebevrahů - Sítenský most, Kladno (5)Sítenský most sebevrahů - Sítenský most, Kladno (1)Sítenský most sebevrahů - Sítenský most, Kladno (8)Sítenský most sebevrahů - Sítenský most, Kladno (7)
Další fotky
Sítenský most sebevrahů - Sítenský most, Kladno (6)Sítenský most sebevrahů - Sítenský most, Kladno (2)Sítenský most sebevrahů - Sítenský most, Kladno (3)Sítenský most sebevrahů - Sítenský most, Kladno (4)

Zdá se tedy, že magistrát Kladna se ohledně zábran přiklání spíše ke skeptičtějšímu názorovému proudu.

Neratovice zachvátila série sebevražd. Co za tím stojí?

 

Včera, 07:27
Po reprezentační pauze si los nachystal po fanoušky domácí hokejové extraligy velice atraktivní souboj. Duel...
12.11.2019
Velvary na Kladensku získaly dotaci na opravu kulturního sálu v bývalém hotelu Záložna. Předpokládané náklady...
12.11.2019
Městys Zlonice, při soutoku Zlonického a Dřínovského potoka nedaleko Slaného, může svým návštěvníkům nabídnut cestu...
11.11.2019
Zlatá plaketa profesora Jánského se uděluje dobrovolným dárcům za čtyřicet bezplatných odběrů.
10.11.2019
V průběhu celého dne probíhaly tradiční akce věnované vzpomínce na prvního československého prezidenta Tomáše Garigue...
10.11.2019
S podzimem přichází respirační onemocnění a chřipky. Sebe i svoje děti můžeme chránit očkováním, hygienici...
10.11.2019
Paní se dostala do složité životní situace a své problémy chtěla vyřešit odchodem z tohoto...
9.11.2019
Otvovice v údolí Zákolanského potoka se původně jemenovaly Otvojice nebo Utvojice.
9.11.2019
Cílem říjnových aktivit je upozornit na prevenci onemocnění rakovinou prsu a podpora žen, které se...
8.11.2019
Ministryně pro místní rozvoj při své návštěvě Královského města Slaný řešila s představiteli města nejpalčivější...
Reklama