Slánskému aqvaparku je dvacet let

První návštěvníci přišli do akvaparku koncem července v roce 1999. Náklady na jeho výstavbu a vybavení přišly na osmdesát miliónů korun.

Bezbariérový akvapark, jehož roční návštěvnost se pohybuje kolem sto dvaceti tisíc lidí, má téměř devadesát metrů dlouhý tobogán, divoké vodní koryto, plavecký bazén s pěti dráhami a délkou dvacet pět metrů, dětský bazén, vířivku, vzduchová masážní lůžka, protiproud, dámskou i pánskou parní saunu. Součástí aquaparku je také venkovní hřiště, na kterém letos přibyly nové slunečníky a lehátka.

Vedení slánského aquaparku chystá rekonstrukci zastaralého vybavení i technického zařízení. V plánu jsou opravy za bezmála dvacet milionů korun, ke kterým by mohlo dojít už v roce 2021. „Vše se odvíjí od zpracování projektové dokumentace a zajištění všech potřebných povolení včetně souhlasu s rekonstrukcí ze strany města,“ dodává jednatel Víceúčelové sportovní haly  Radek Hlavatý, který k aktuálnímu projektu na rekonstrukci vzduchotechniky, zateplení budovy, podhledů a osvětlení připomíná: „Cílem má být nejenom ekonomičtější provoz, ale také snadnější obsluha, údržba a v neposlední řadě především zvýšení komfortu návštěvníků.“

K dvacetiletí existence slánského akvaparku připravilo vedení pro své návštěvníky velkou soutěž, na jejímž konci získá dvacet vylosovaných účastníků zajímavé a hodnotné ceny. Soutěž má tři kola a lze se zapojit až do 6. prosince letošního roku.

Podmínkou účasti v soutěži v losování, které proběhne 7. Prosince, je účast alespoň v jedné disciplíně v každém z vypsaných kol a registrace u plavčíků. První kolo končí 18. října a jde o skok do bazénu nebo přeplavání bazénu jedním stylem (25 m), ve druhém kole, které se uskuteční od 19. října do – 15. listopadu, bude úkolem projet tobogán nebo šlapat vodu minutu a ve třetím kole v termínu od 16. listopadu do 6. prosince budou muset účastníci soutěže vylovit předmět z bazénu nebo přeplavat pětadvacetimetrový bazén stylem prsa.

Hlavní výhrou je permanentka do aquaparku na dvacet vstupů, večeře formou čtyřchodového menu pro rodinu, herní konzole nebo voucher na sportovní vybavení v hodnotě 1000 korun.

16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
13.1.2020
Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKBK) prodala minulý rok energie téměř za sedm miliard korun, což...
10.1.2020
Požár ve slánské firmě, která vyrábí přívěsy a návěsy, ve čtvrtek večer způsobil škodu téměř...
9.1.2020
Kladenský hokejový stadion bude mít v roce 2021 novou střechu. Budovu čeká i oprava pláště...
6.1.2020
Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysoké učení technické v Praze (FBMI ČVUT) obsadí dalších prostory...
2.1.2020
Zatímco většina lidí se oddávala silvestrovským a novoročním oslavám, záchranáři měli opět napilno, byť ve...
Reklama