5℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Slánskému aqvaparku je dvacet let

První návštěvníci přišli do akvaparku koncem července v roce 1999. Náklady na jeho výstavbu a vybavení přišly na osmdesát miliónů korun.

Bezbariérový akvapark, jehož roční návštěvnost se pohybuje kolem sto dvaceti tisíc lidí, má téměř devadesát metrů dlouhý tobogán, divoké vodní koryto, plavecký bazén s pěti dráhami a délkou dvacet pět metrů, dětský bazén, vířivku, vzduchová masážní lůžka, protiproud, dámskou i pánskou parní saunu. Součástí aquaparku je také venkovní hřiště, na kterém letos přibyly nové slunečníky a lehátka.

Vedení slánského aquaparku chystá rekonstrukci zastaralého vybavení i technického zařízení. V plánu jsou opravy za bezmála dvacet milionů korun, ke kterým by mohlo dojít už v roce 2021. „Vše se odvíjí od zpracování projektové dokumentace a zajištění všech potřebných povolení včetně souhlasu s rekonstrukcí ze strany města,“ dodává jednatel Víceúčelové sportovní haly  Radek Hlavatý, který k aktuálnímu projektu na rekonstrukci vzduchotechniky, zateplení budovy, podhledů a osvětlení připomíná: „Cílem má být nejenom ekonomičtější provoz, ale také snadnější obsluha, údržba a v neposlední řadě především zvýšení komfortu návštěvníků.“

K dvacetiletí existence slánského akvaparku připravilo vedení pro své návštěvníky velkou soutěž, na jejímž konci získá dvacet vylosovaných účastníků zajímavé a hodnotné ceny. Soutěž má tři kola a lze se zapojit až do 6. prosince letošního roku.

Podmínkou účasti v soutěži v losování, které proběhne 7. Prosince, je účast alespoň v jedné disciplíně v každém z vypsaných kol a registrace u plavčíků. První kolo končí 18. října a jde o skok do bazénu nebo přeplavání bazénu jedním stylem (25 m), ve druhém kole, které se uskuteční od 19. října do – 15. listopadu, bude úkolem projet tobogán nebo šlapat vodu minutu a ve třetím kole v termínu od 16. listopadu do 6. prosince budou muset účastníci soutěže vylovit předmět z bazénu nebo přeplavat pětadvacetimetrový bazén stylem prsa.

Hlavní výhrou je permanentka do aquaparku na dvacet vstupů, večeře formou čtyřchodového menu pro rodinu, herní konzole nebo voucher na sportovní vybavení v hodnotě 1000 korun.

14.11.2019
Po reprezentační pauze si los nachystal po fanoušky domácí hokejové extraligy velice atraktivní souboj. Duel...
12.11.2019
Velvary na Kladensku získaly dotaci na opravu kulturního sálu v bývalém hotelu Záložna. Předpokládané náklady...
12.11.2019
Městys Zlonice, při soutoku Zlonického a Dřínovského potoka nedaleko Slaného, může svým návštěvníkům nabídnut cestu...
11.11.2019
Zlatá plaketa profesora Jánského se uděluje dobrovolným dárcům za čtyřicet bezplatných odběrů.
10.11.2019
V průběhu celého dne probíhaly tradiční akce věnované vzpomínce na prvního československého prezidenta Tomáše Garigue...
10.11.2019
S podzimem přichází respirační onemocnění a chřipky. Sebe i svoje děti můžeme chránit očkováním, hygienici...
10.11.2019
Paní se dostala do složité životní situace a své problémy chtěla vyřešit odchodem z tohoto...
9.11.2019
Otvovice v údolí Zákolanského potoka se původně jemenovaly Otvojice nebo Utvojice.
9.11.2019
Cílem říjnových aktivit je upozornit na prevenci onemocnění rakovinou prsu a podpora žen, které se...
8.11.2019
Ministryně pro místní rozvoj při své návštěvě Královského města Slaný řešila s představiteli města nejpalčivější...
Reklama