Slánskému aqvaparku je dvacet let

První návštěvníci přišli do akvaparku koncem července v roce 1999. Náklady na jeho výstavbu a vybavení přišly na osmdesát miliónů korun.

Bezbariérový akvapark, jehož roční návštěvnost se pohybuje kolem sto dvaceti tisíc lidí, má téměř devadesát metrů dlouhý tobogán, divoké vodní koryto, plavecký bazén s pěti dráhami a délkou dvacet pět metrů, dětský bazén, vířivku, vzduchová masážní lůžka, protiproud, dámskou i pánskou parní saunu. Součástí aquaparku je také venkovní hřiště, na kterém letos přibyly nové slunečníky a lehátka.

Vedení slánského aquaparku chystá rekonstrukci zastaralého vybavení i technického zařízení. V plánu jsou opravy za bezmála dvacet milionů korun, ke kterým by mohlo dojít už v roce 2021. „Vše se odvíjí od zpracování projektové dokumentace a zajištění všech potřebných povolení včetně souhlasu s rekonstrukcí ze strany města,“ dodává jednatel Víceúčelové sportovní haly  Radek Hlavatý, který k aktuálnímu projektu na rekonstrukci vzduchotechniky, zateplení budovy, podhledů a osvětlení připomíná: „Cílem má být nejenom ekonomičtější provoz, ale také snadnější obsluha, údržba a v neposlední řadě především zvýšení komfortu návštěvníků.“

K dvacetiletí existence slánského akvaparku připravilo vedení pro své návštěvníky velkou soutěž, na jejímž konci získá dvacet vylosovaných účastníků zajímavé a hodnotné ceny. Soutěž má tři kola a lze se zapojit až do 6. prosince letošního roku.

Podmínkou účasti v soutěži v losování, které proběhne 7. Prosince, je účast alespoň v jedné disciplíně v každém z vypsaných kol a registrace u plavčíků. První kolo končí 18. října a jde o skok do bazénu nebo přeplavání bazénu jedním stylem (25 m), ve druhém kole, které se uskuteční od 19. října do – 15. listopadu, bude úkolem projet tobogán nebo šlapat vodu minutu a ve třetím kole v termínu od 16. listopadu do 6. prosince budou muset účastníci soutěže vylovit předmět z bazénu nebo přeplavat pětadvacetimetrový bazén stylem prsa.

Hlavní výhrou je permanentka do aquaparku na dvacet vstupů, večeře formou čtyřchodového menu pro rodinu, herní konzole nebo voucher na sportovní vybavení v hodnotě 1000 korun.

5.8.2020
Buštěhradští zastupitelé se dnes na veřejném jednání vyjádří k návrhům obchvatu města. Jeho vznik záleží...
4.8.2020
Od poloviny srpna se mohou Kladenští vyjádřit k dlouhodobému rozvoji města. Dotazníky připravené vedením radnice...
4.8.2020
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
30.7.2020
Několik desítek členů oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Lidice, včetně přeživších lidických...
24.7.2020
Vědci z buštěhradského Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT vyvíjejí bytové větrací jednotky, které...
23.7.2020
Ukulele – to j pohoda. Nástroj trochu legrační, dobře naladění hudebníci, kteří sebou nemusí tahat...
22.7.2020
Vodárny obnovují čerpací stanici pitné vody Mělnická Vrutice. Jde o zásadní opravu po zhruba 50...
22.7.2020
Kladno nechá opravit silniční podjezd v části Kročehlavy, práce na obnově mají začít letos. Opěrné...
21.7.2020
Středočeští záchranáři letos mají už přes 200 výjezdů ke zraněným cyklistům, část úrazů je velmi...
18.7.2020
Již v loňském roce knihovna rozšířila otevírací dobu o jeden den v týdnu, aby vyšla vstříc zájmu...
Reklama