Slánský parkovací dům musí na konci září řidiči vyklidit

Slánský městský parkovací dům musí na konci září řidiči vyklidit, město přeruší jeho provoz. Společnost Koma jej za aktuálních podmínek nechce dál provozovat, město samotné provoz není schopné zajistit a nikdo se také do tendru na provozování nepřihlásil.

Koma dům pro město postavila a nyní se s ním soudí o doplacení části peněz za stavbu. Kdy soud rozhodne, není jasné, zatím není určen další termín soudního jednání, řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

V domě parkují nyní desítky řidičů, využívají jej i jako garážový dům. „Město samo není schopno garantovat úspěšný a plynulý provoz,“ uvedl Hrabánek. Podle něj by přerušení provozu mohlo zvrátit jedině rozhodnutí Komy v nynější smlouvě pokračovat. Společnost městu oznámila, že smlouva už pro ni není výhodná.

Dům byl otevřen v roce 2013. Celkově mělo Slaný platit firmě téměř 90 milionů korun, uhradilo zhruba 50 milionů korun a poté pozastavilo splácení. Důvodem bylo to, že doba pro vydání zaparkovaného auta je delší, než firma uváděla v původně slibovaných parametrech, v minulosti bylo také nutné řešit poruchy.

Soud už dřív opakovaně město a firmu Koma vyzval k mimosoudní dohodě, zatím se ale strany nedomluvily. Místostarosta Radek Vondráček (ANO) nevyloučil, že by se dohody mohlo dosáhnout třeba za několik měsíců.

OMH, ČTK

Dnes, 12:01
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
Reklama