Slaný má nového provozovatele vodovodní sítě, budou nové smlouvy

Slaný na Kladensku má nového provozovatele vodovodní sítě, kterým je společnost Slavos Slaný. Lidé proto budou muset uzavřít nové smlouvy o odběru vody. Slavos založilo město Slaný a dobrovolný svazek obcí z okolí. Zda se budou měnit ceny vodného a stočného bude jasné v listopadu, kdy ceny zveřejní i Vodárny Kladno – Mělník (VKM), řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS). Dosud provozovaly vodovod a kanalizaci ve Slaném Středočeské vodárny.

Slavos bude pitnou vodou zásobovat přibližně 25.000 obyvatel, provoz oficiálně zahájí 1. ledna 2020. Cena vody se budou u Slavosu odvíjet i podle ceny vody VKM pro příští rok, protože Slavos od nich bude nakupovat zhruba 50 procent distribuované vody. „Zatím ještě nemám kalkulaci, dostat bychom ji měli během 14 dnů,“ uvedl Hrabánek.

Lidé ze Slaného a 18 okolních obcí, kterým bude Slavos dodávat, musí už na začátku listopadu poslat společnosti formulář, který dostali do schránek nebo si jej mohou stáhnout na webu www.slavosslany.cz. Podle vyplněných údajů Slavos připraví smlouvy pro odběratele, které bude třeba uzavřít do konce roku.

Slaný a další obce založily Slavos poté, co si nechaly zpracovat analýzy na provozování vodohospodářské infrastruktury, tedy nejen vodovodů, ale i čerstvě zmodernizované slánské čistírny odpadních vod. Analýza ukázala, že pro město bude výhodnější, když si čistírnu i sítě bude provozovat přímo a s dalšími obcemi, respektive prostřednictvím společnosti, kterou založí.

Středočeské vodárny jsou provozovatelem vodohospodářské infrastruktury, která zajišťuje zásobování vodou pro 230.000 obyvatel Středočeského kraje. Vodné a stočné pro letošní rok pro tyto odběratele činilo 92,92 koruny za metr krychlový včetně DPH, z toho vodné je 53,24 Kč včetně DPH. I v tomto případě rozhodnou o cenách pro příští rok Vodárny Kladno – Mělník, které jsou vlastníkem vodohospodářské infrastruktury.

ČTK

Dnes, 09:07
Kromě zásobování už má kamionová doprava vjezd do historického města Slaný zakázán.
24.1.2020
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
Reklama