5℃
Dnes je 22. listopad , svátek má Cecílie

Slaný má nového provozovatele vodovodní sítě, budou nové smlouvy

Slaný na Kladensku má nového provozovatele vodovodní sítě, kterým je společnost Slavos Slaný. Lidé proto budou muset uzavřít nové smlouvy o odběru vody. Slavos založilo město Slaný a dobrovolný svazek obcí z okolí. Zda se budou měnit ceny vodného a stočného bude jasné v listopadu, kdy ceny zveřejní i Vodárny Kladno – Mělník (VKM), řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS). Dosud provozovaly vodovod a kanalizaci ve Slaném Středočeské vodárny.

Slavos bude pitnou vodou zásobovat přibližně 25.000 obyvatel, provoz oficiálně zahájí 1. ledna 2020. Cena vody se budou u Slavosu odvíjet i podle ceny vody VKM pro příští rok, protože Slavos od nich bude nakupovat zhruba 50 procent distribuované vody. „Zatím ještě nemám kalkulaci, dostat bychom ji měli během 14 dnů,“ uvedl Hrabánek.

Lidé ze Slaného a 18 okolních obcí, kterým bude Slavos dodávat, musí už na začátku listopadu poslat společnosti formulář, který dostali do schránek nebo si jej mohou stáhnout na webu www.slavosslany.cz. Podle vyplněných údajů Slavos připraví smlouvy pro odběratele, které bude třeba uzavřít do konce roku.

Slaný a další obce založily Slavos poté, co si nechaly zpracovat analýzy na provozování vodohospodářské infrastruktury, tedy nejen vodovodů, ale i čerstvě zmodernizované slánské čistírny odpadních vod. Analýza ukázala, že pro město bude výhodnější, když si čistírnu i sítě bude provozovat přímo a s dalšími obcemi, respektive prostřednictvím společnosti, kterou založí.

Středočeské vodárny jsou provozovatelem vodohospodářské infrastruktury, která zajišťuje zásobování vodou pro 230.000 obyvatel Středočeského kraje. Vodné a stočné pro letošní rok pro tyto odběratele činilo 92,92 koruny za metr krychlový včetně DPH, z toho vodné je 53,24 Kč včetně DPH. I v tomto případě rozhodnou o cenách pro příští rok Vodárny Kladno – Mělník, které jsou vlastníkem vodohospodářské infrastruktury.

ČTK

Dnes, 13:33
Kladno chce zvýšit poplatek za svoz odpadu kvůli růstu nákladů v posledních letech. Poplatek od...
20.11.2019
Středočeši mohou stále žádat o peníze na výměnu starých kotlů za nové. Částku na dotační...
19.11.2019
Některé radnice ve středních Čechách od Nového roku zvýší nájmy v městských bytech. Po osmi...
18.11.2019
Hokejovému Kladnu se v tabulce zase dýchá trochu lépe. Rytíři získali ve dvou důležitých utkáních...
18.11.2019
Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude předseda...
14.11.2019
Po reprezentační pauze si los nachystal po fanoušky domácí hokejové extraligy velice atraktivní souboj. Duel...
12.11.2019
Velvary na Kladensku získaly dotaci na opravu kulturního sálu v bývalém hotelu Záložna. Předpokládané náklady...
12.11.2019
Městys Zlonice, při soutoku Zlonického a Dřínovského potoka nedaleko Slaného, může svým návštěvníkům nabídnut cestu...
11.11.2019
Zlatá plaketa profesora Jánského se uděluje dobrovolným dárcům za čtyřicet bezplatných odběrů.
10.11.2019
V průběhu celého dne probíhaly tradiční akce věnované vzpomínce na prvního československého prezidenta Tomáše Garigue...
Reklama