Slaný má nového provozovatele vodovodní sítě, budou nové smlouvy

Slaný na Kladensku má nového provozovatele vodovodní sítě, kterým je společnost Slavos Slaný. Lidé proto budou muset uzavřít nové smlouvy o odběru vody. Slavos založilo město Slaný a dobrovolný svazek obcí z okolí. Zda se budou měnit ceny vodného a stočného bude jasné v listopadu, kdy ceny zveřejní i Vodárny Kladno – Mělník (VKM), řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS). Dosud provozovaly vodovod a kanalizaci ve Slaném Středočeské vodárny.

Slavos bude pitnou vodou zásobovat přibližně 25.000 obyvatel, provoz oficiálně zahájí 1. ledna 2020. Cena vody se budou u Slavosu odvíjet i podle ceny vody VKM pro příští rok, protože Slavos od nich bude nakupovat zhruba 50 procent distribuované vody. „Zatím ještě nemám kalkulaci, dostat bychom ji měli během 14 dnů,“ uvedl Hrabánek.

Lidé ze Slaného a 18 okolních obcí, kterým bude Slavos dodávat, musí už na začátku listopadu poslat společnosti formulář, který dostali do schránek nebo si jej mohou stáhnout na webu www.slavosslany.cz. Podle vyplněných údajů Slavos připraví smlouvy pro odběratele, které bude třeba uzavřít do konce roku.

Slaný a další obce založily Slavos poté, co si nechaly zpracovat analýzy na provozování vodohospodářské infrastruktury, tedy nejen vodovodů, ale i čerstvě zmodernizované slánské čistírny odpadních vod. Analýza ukázala, že pro město bude výhodnější, když si čistírnu i sítě bude provozovat přímo a s dalšími obcemi, respektive prostřednictvím společnosti, kterou založí.

Středočeské vodárny jsou provozovatelem vodohospodářské infrastruktury, která zajišťuje zásobování vodou pro 230.000 obyvatel Středočeského kraje. Vodné a stočné pro letošní rok pro tyto odběratele činilo 92,92 koruny za metr krychlový včetně DPH, z toho vodné je 53,24 Kč včetně DPH. I v tomto případě rozhodnou o cenách pro příští rok Vodárny Kladno – Mělník, které jsou vlastníkem vodohospodářské infrastruktury.

ČTK

18.9.2020
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
16.9.2020
Vedení Stochova se rozhodlo zapojit do celostátní soutěže o kamerový systém v hodnotě 150 tisíc...
9.9.2020
Architekt Josef Pleskot předal Kladnu návrh nového Sítenského mostu. Jeho ocelová konstrukce má připomínat industriální...
6.9.2020
Program bude poprvé obohacen o nevšední prohlídku slánského podzemí a koncertem renesanční hudby v kostele...
5.9.2020
Statutární město Kladno ve spolupráci s Policií ČR Územním odborem Kladno za finanční podpory Ministerstva...
5.9.2020
Několik měsíců rozpracované akce přinesly své pozitivní výsledky. Vyšetřovatel služby kriminální policie obvinil sedm osob...
4.9.2020
Škola se modernizuje postupně. Už v loňském roce získala bezbariérové přístupy a děti se učí...
4.9.2020
Kompletní renovace parkovací plochy vyjde na 7,5 milionů korun. Asfalt nahradí vsakovací povrch, dojde k...
4.9.2020
Před 78 lety zažily Lidice tu největší válečnou tragédii. Jeden z občanů, Josef Podzemský, místní...
1.9.2020
Historický Negrelliho viadukt, který prošel největší rekonstrukcí za dobu své 170 leté existence a kam...
Reklama