Smečno se pyšní novým školním kampusem

Poslední prázdninovou sobotu ve Smečně slavnostně otevřeli nový školní pavilon s jídelnou a kuchyní. Dvoutisícové město kampus vybudovalo za pomoci dotace ve výši 45 milionů korun, 25 milionů hradilo ze svého rozpočtu. Příprava trvala dva a půl roku, stavba samotná pak 18 měsíců.

Paní kuchařky vaří v nové kuchyni stovky obědů nejen pro děti ze základní a mateřské školy, ale i pro seniory a další zájemce z řad občanů. „Pro nás je to splnění velkého snu, který jsme dlouhá léta mohli jen snít. Cesta to byla doslova trnitá. Někdy tak moc, že si člověk říká, jestli ještě vůbec nějaká cesta vede dál. Člověk se nesmí ale vzdávat, když je přesvědčen o správnosti svého konání,“ říká starostka Smečna Pavla Štrobachová (STAN). „Je to stavba moderní, plná nových technologií. Účelná a především pro naše děti tolik potřebná.“

Vzdělávací zařízení získalo čtyři nové učebny a další dvě pro výuku přírodovědy a jazyků. Původní školní budovy budou sloužit dál dětem z družiny a zájmovým kroužkům. Není to první přístavba v tomto areálu, v areálu již před čtyřmi lety vznikla nová sportovní hala za 22 milionů korun určená školákům i veřejnosti. Hala nahradila sedmdesát let starou budovu, která dlouhou dobu fungovala už pouze na výjimku.

Ve Smečně tak vznikl velký a ucelený školní kampus, na který radnice získala velké množství financí z různých dotačních programů. Vedení města považuje za nesmírně důležité investovat prostředky do kvalitního vzdělání a výchovy mládeže a současně přispívat k tomu, aby se žilo lépe všem Smečenským. Tuto snahu ocenil na facebookových stránkách města i jeden ze žáků základní školy. „Velké poděkování patří rozhodně našemu vedení města, které usilovalo o tento projekt, který se opravdu povedl. Budova je opravdu krásná. Když jsem měl možnost se v rámci školní výuky podívat v lednu na pokračování prací, byl jsem rád, že se do ní podívám. Velmi mne zaujal výhled z budoucí sborovny na město. Budu se těšit na září,“ napsal.

FOTO: Smečno se pyšní novým školním pavilonem

Smečno se pyšní novým školním pavilonem - SmecnoSmečno se pyšní novým školním pavilonem - SmecnoSmečno se pyšní novým školním pavilonem - Smecno
Dnes, 17:15
Neobvyklý zásah absolvovala například začátkem května jednotka z kolínské stanice. Na hřbitově v nedaleké obci...
Včera, 10:12
Město také podpoří kulturní a sportovní organizace nabídkou grantů, stejně tak neziskové organizace, které na...
20.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
20.1.2021
Historické město Velvary, které postupem času vznikalo z původní středověké osady, leží v krajině, která...
19.1.2021
Odborné porotě město představilo vizi pro Energeticky pozitivní čtvrť v rámci mezinárodního projektu SPARCS a...
15.1.2021
Pětačtyřicetiletého zloděje neodradil ani fakt, že už byl v předešlých letech odsouzen pro majetkovou trestnou...
15.1.2021
Důvodem ukončení provozu ubytovny byl zcela nevyhovující stavebně-technický stav objektu.
25.12.2020
Postaven byl koncem 16. století za doby vlády Jeronýma Hrobčického z Hrobčic v blízkosti tehdejšího...
16.12.2020
Rekonstrukce mostu přes Bakovský potok u Kutrovic na silnici č. 7 mezi Prahou a Chomutovem...
16.12.2020
Všichni současní i bývalí politici jsou pozvání v pátek ve 12.00 hodin na oběd do...
14.12.2020
Kladenští zastupitelé dnes zrušili zákaz hazardu, který by od příštího roku zamezil fungování heren ve...
Reklama