16℃
Dnes je 17. říjen , svátek má Hedvika

Středočeští záchranáři měli v létě plné ruce práce

V prázdninovém čase zaznamenali záchranáři přes dvacet pět tisíc výjezdů, z toho jejich pomoc potřebovalo více než dva tisíce nezletilců.

Reklama

opilými lidmi, ale v čase prázdnin se jejich počet zvyšuje. Navíc s alkoholem a drogami experimentují i děti. V této souvislosti vyjížděli středočeští záchranáři k 492 případům intoxikace, z nichž bylo devadesát nezletilců, kteří si chtěli za pomoci alkoholu nebo drog prázdninově jak se říká vyhodit z kopýtka. Možná i další statistický údaj by se dal v mnoha případech dát do přímé souvislosti s požitím alkoholu, i když má svou vlastní kolonku, a to výjezdy k napadeným. Takových výjezdů záchranáři absolvovali za prázdniny čtyři sta osm, z nichž byla v osmnácti případech napadena nezletilá osoba,“ říká Petra Effenbergerová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Každoročně v létě vyjíždějí záchranáři také k úrazům zahrádkářů a chatařů, kteří se zraní nejčastěji pádem ze střechy nebo ze stromu nebo při prořezávání stromů nebo štípání či řezání dřeva. „Stále častěji zachraňujeme i sportovce, ale i prázdninové nadšence, kteří se rozhodnou takřka hromadně opustit kanceláře a o prázdninách spasit svoje tělo pohybem, na který ale nejsou celý rok zvyklí. Podle typu zranění a okolností jsme schopni spočítat, že sto šedesát šest důvodů k výjezdům sanitního vozu vzniklo pracovní činností, osm set čtrnáct rekreační činností a dvě stě třicet šest výjezdů bylo ke sportovcům,“ doplňuje tisková mluvčí.

Záchranáři v létě také často ošetřovali pacienty s kolapsy z horka. Lidé často podcenili pitný režim a nebrali ohled na svůj aktuální zdravotní stav. Výjimkou nebyli ani senioři nebo rodiče s kojenci, kteří pobývali na slunci i v době největších veder.

Letos o prázdninách také stoupl počet zásahů u psychiatrických diagnóz, sebevražd a v téměř dvou stech případech se jednalo o výzvu k výjezdu k agresivní psychóze.

15.10.2019
Mezi Buštěhradem a Lidicemi na Kladensku povede cyklostezka, která má být hotová zhruba v polovině...
14.10.2019
Komerční článek
Město Slaný vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa: stavební technik Odboru správy majetku.
12.10.2019
Komerční článek
Termín nástupu: ihned, případně dle dohody Náplň pracovní činnosti: zajišťování správy a údržby svěřených objektů...
12.10.2019
Hokejové Kladno si připisuje další výhru! Proti Plzni potvrdilo dobrou domácí formu a s velkou...
9.10.2019
Jedno z nich je v parku Ořešín na východním konci města. Hlavně láká předškolní i...
9.10.2019
Projekt za zhruba 119 milionů korun vyřeší dlouhodobé problémy knihovny s uložením a ochranou knihovního...
8.10.2019
Součástí 6. ročníku spanilé jízdy veteránů Lidický okruh byl i doprovodný program, o jehož část...
8.10.2019
Nový školní rok přináší spoustu nových možmostí, ale mnohdy i problém. Nejdříve se zastavme v...
7.10.2019
K 1. lednu 2020 bude na základě novely veterinárního zákona schválené v roce 2017 povinné...
7.10.2019
První říjnový víkend byl pro Rytíře velice těžký. Ve dvou dnech museli odehrát dva zápasy!...
6.10.2019
Modernizace a zkapacitnění čístírny odpadních vod ve Slaném – Blahoticích, která nyní disponuje nejmodernějšími technologiemi,...
Reklama