18℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Tak do toho šlápni, ať vidíš kousek světa…

Klub Nordic Walking ve Slaném vznikl z iniciativy několika nadšenců, kteří se rozhodli, že nebudou volný čas trávit u televize nebo u počítače.

Reklama

Pořádají akce, výlety a ukazují chůzi s hůlkami každému, kdo o to projeví zájem. Mladému, starému, tlustému nebo tenkému. Rádi oprašují chůzi jako nejpřirozenější lidský pohyb. „A věřte, že i v okolí Královského města Slaný, najdete hodně zajímavých či tajemných míst, romantických zákoutí, míst, kde na vás dýchne historie, či skvosty architektury. A právě k jejich objevování vás chce Klub Nordic walking ve Slaném pozvat,“ píší na svém webu.

Také v letošním roce budou šlapat a svoje nachozené kilometry členů Klubu nordic walking Slaný počítat. Svoje letošní šlapání s hůlkami zahájili už v lednu, 5.1. to byl třinácti kilometrový Tříkrálový pochod, 20. ledna se vydali na dvanáctikilometrový pochod Veltruským parkem a 2. února na zimní pochod Klánovickým lesem, který měřil čtrnáct kilometrů. I letos pokračuje soutěž Nejlepší hůlkař roku 2019.

Zálibu si nechtějí nechat slánští hůlkaři pro sebe a tak zájemcům o chůzi s nordic walkingovými holemi zajistí Infocentrum Slaný kurz s kvalifikovanými lektorkami Mgr. Ivanou Vávrovou a Ing. Annou Vaníčkovou. Kurzy mohou probíhat v pátek, sobotu nebo neděli. Během jednodenního kurzu vám vysvětlí techniky chůze, rozdíly mezi NW a trekkingovými holemi, způsoby správného rozcvičování a podobné důležité prvky k chůzi s hůlkami, následovat bude nácvik v terénu. Pro ty, kteří ještě nevlastní NW hole si je mohou půjčit.

Klub Nordic Walking pořádá také seznamovací lekce nordic walking, pravidelné kondiční  tréninky, jednodenní nenáročné nordic walking akce, jednodenní poznávací a zážitkové NW akce, celodenní kurzy nordic walkingu pro všechny věkové kategorie ušité přímo na míru nebo nordic walkingové lekce zaměřené pro děti.

Biatlon byl původně vojenský sport. Víte, jak vůbec vznikl?

Před 53 minutami
Obyvatelé Kladna poprvé rozhodnou o využití části peněz z rozpočtu, radní vyčlenili na jejich projekty...
Včera, 15:28
V Kladenském zámku, který patří městu, vybudují do roku 2021 expozici věnovanou Zdeňku Milerovi. Autor...
Včera, 11:00
V Tuchoměřicích u Prahy vznikne příští rok logistické centrum pro zásilkovou a nákladní přepravu americké...
Včera, 08:29
Stane se tak během posledního květnového víkendu na Masarykově náměstí. Program je vskutku velmi lákavý.
18.5.2019
Výstavu fotografií na téma Exotika s ČSA připravil Pavel Cibík, obrazy jsou od Barbory Bestové.
17.5.2019
Termín průmyslová archeologie zní určitě dost divně. Zvláštní spojení dvou slov, která jsou v přímém...
17.5.2019
Příležitostí ke Dni otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení Oblastní nemocnice Kladno byl Mezinárodní den porodních asistentek.
16.5.2019
Slánská plovárna dostala od hygieniků výjimku, může fungovat další sezonu. Její systém čištění vody neodpovídá...
16.5.2019
V posledních letech se město soustřeďuje na rekonstrukci a revitalizaci současných i výstavbu nových parkových...
15.5.2019
Nevíte kam vyrazit o víkendu na výlet? Co takhle do železničního muzea u Rakovníka, které...
Reklama