Tragický začátek Kladna v extralize: Fanoušci nejsou spokojení s výkony ani se službami na stadionu!

Rytíři z Kladna už za sebou mají první dvě utkání v nové sezoně po návratu mezi elitu. S těžkými soupeři se jim nedařilo herně ani výsledkově, a navíc si po prvním domácím utkání fanoušci stěžovali na poskytované služby.

Už příprava napověděla, že to kladenští hokejisté nebudou mít v extralize jednoduché. Přátelská utkání s prvoligovými družstvy dopadla debaklem a prakticky ve všech zápasech měli Rytíři velice špatné úseky hry. Pozitivy byly ale třeba příchody zkušeného Réwaye a střelce O´Donnella.

Los nebyl k Rytířům vůbec přívětivý. Hned v prvním kole, ve čtvrtek, totiž cestovali na led úřadujícího mistra z Třince. K dispozici do hry nebyl Jaromír Jágr, který není zdravotně v pořádku, a tak se pouze postavil po bok trenérů na lavičku. Odtud sledoval, jak Rytíři v úvodních minutách srdnatě zápolili s jasným favoritem utkání.

Skóre otevřel až ve 13. minutě v přesilové hře za Oceláře Marcinko. Kladenští hokejisté nedokázali odpovědět a po dvou třetinách poté prohrávali o čtyři branky. Výsledek ještě korigovali brankami Strnad a Redlich, ale Rytíři nakonec podlehli domácím 6:2.

Dukla ve druhé lize bojuje o čelo tabulky! Velkou komplikací je však odchod Gonzáleze

Už ve čtvrtek je pak čekal první domácí extraligový duel po návratu mezi elitu. Do Kladna zavítal čtvrtý tým základní části minulé sezony – Mountfield Hradec Králové. Tentokrát se Rytířům první třetina vůbec nepovedla. Už po čtyřech minutách prohrávali 2:0 a ještě do jejího konce inkasovali i třetí branku.

Ve druhém dějství domácí po spolupráci dvou zmiňovaných posil snížili, ale Hradec Králové do sirény utekl ještě o další dvě branky. V poslední třetině snížil na konečných 2:5 obránce Lakos.

Během utkání byl v bráně vystřídán slabý brankář Cikánek, a svůj debut v extralize si tak odbyl jeho kolega Brízgala. „Určitě ve mně bylo hodně adrenalinu, byla to pro mě první zápasová zkouška v extralize. I když jsem věděl, že v bráně nezačínám, tak se ale snažím vždy sledovat hru a být připraven naskočit, může se cokoli stát. A hodně mě pak nakopne už jen to, jak mi řeknou trenéři, že jdu na led,“ řekl po utkání pro klubový web.

I přes velkou podporu domácích fanoušků jsou tak Rytíři na posledním místě po dvou nevydařených utkáních a budou muset výrazně zlepšit hru, aby se vyhli sestupovým bojům. Příznivce Kladna však netrápí pouze výsledky jejich miláčků.

Po prvním domácím utkání byli někteří návštěvníci velmi nespokojeni se službami na stadionu. Kromě očekávaného zvednutí cen vstupenek byl totiž předělán i systém občerstvení. U stánků se tvořily dlouhé fronty, na které nebyli návštěvníci z minulé sezony zvyklí. Chybělo i oblíbené roznášení piva. Nedostatky byly podle některých i v grafice zobrazované na kostce nebo v audioprodukci.

Návrat do extraligy po dlouhých pěti letech se tak Kladnu nepovedl úplně podle představ. Sezona je však dlouhá a Rytíři mají ještě dost času potěšit fanoušky na ledě i mimo něj.

Za koncem kladenské buňky Hnutí Ano je boj o moc ve Středočeském kraji

 

Včera, 12:01
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
Reklama