Tragický začátek Kladna v extralize: Fanoušci nejsou spokojení s výkony ani se službami na stadionu!

Rytíři z Kladna už za sebou mají první dvě utkání v nové sezoně po návratu mezi elitu. S těžkými soupeři se jim nedařilo herně ani výsledkově, a navíc si po prvním domácím utkání fanoušci stěžovali na poskytované služby.

Už příprava napověděla, že to kladenští hokejisté nebudou mít v extralize jednoduché. Přátelská utkání s prvoligovými družstvy dopadla debaklem a prakticky ve všech zápasech měli Rytíři velice špatné úseky hry. Pozitivy byly ale třeba příchody zkušeného Réwaye a střelce O´Donnella.

Los nebyl k Rytířům vůbec přívětivý. Hned v prvním kole, ve čtvrtek, totiž cestovali na led úřadujícího mistra z Třince. K dispozici do hry nebyl Jaromír Jágr, který není zdravotně v pořádku, a tak se pouze postavil po bok trenérů na lavičku. Odtud sledoval, jak Rytíři v úvodních minutách srdnatě zápolili s jasným favoritem utkání.

Skóre otevřel až ve 13. minutě v přesilové hře za Oceláře Marcinko. Kladenští hokejisté nedokázali odpovědět a po dvou třetinách poté prohrávali o čtyři branky. Výsledek ještě korigovali brankami Strnad a Redlich, ale Rytíři nakonec podlehli domácím 6:2.

Dukla ve druhé lize bojuje o čelo tabulky! Velkou komplikací je však odchod Gonzáleze

Už ve čtvrtek je pak čekal první domácí extraligový duel po návratu mezi elitu. Do Kladna zavítal čtvrtý tým základní části minulé sezony – Mountfield Hradec Králové. Tentokrát se Rytířům první třetina vůbec nepovedla. Už po čtyřech minutách prohrávali 2:0 a ještě do jejího konce inkasovali i třetí branku.

Ve druhém dějství domácí po spolupráci dvou zmiňovaných posil snížili, ale Hradec Králové do sirény utekl ještě o další dvě branky. V poslední třetině snížil na konečných 2:5 obránce Lakos.

Během utkání byl v bráně vystřídán slabý brankář Cikánek, a svůj debut v extralize si tak odbyl jeho kolega Brízgala. „Určitě ve mně bylo hodně adrenalinu, byla to pro mě první zápasová zkouška v extralize. I když jsem věděl, že v bráně nezačínám, tak se ale snažím vždy sledovat hru a být připraven naskočit, může se cokoli stát. A hodně mě pak nakopne už jen to, jak mi řeknou trenéři, že jdu na led,“ řekl po utkání pro klubový web.

I přes velkou podporu domácích fanoušků jsou tak Rytíři na posledním místě po dvou nevydařených utkáních a budou muset výrazně zlepšit hru, aby se vyhli sestupovým bojům. Příznivce Kladna však netrápí pouze výsledky jejich miláčků.

Po prvním domácím utkání byli někteří návštěvníci velmi nespokojeni se službami na stadionu. Kromě očekávaného zvednutí cen vstupenek byl totiž předělán i systém občerstvení. U stánků se tvořily dlouhé fronty, na které nebyli návštěvníci z minulé sezony zvyklí. Chybělo i oblíbené roznášení piva. Nedostatky byly podle některých i v grafice zobrazované na kostce nebo v audioprodukci.

Návrat do extraligy po dlouhých pěti letech se tak Kladnu nepovedl úplně podle představ. Sezona je však dlouhá a Rytíři mají ještě dost času potěšit fanoušky na ledě i mimo něj.

hejtmanka

Za koncem kladenské buňky Hnutí Ano je boj o moc ve Středočeském kraji

 

30.7.2020
Několik desítek členů oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Lidice, včetně přeživších lidických...
24.7.2020
Vědci z buštěhradského Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT vyvíjejí bytové větrací jednotky, které...
23.7.2020
Ukulele – to j pohoda. Nástroj trochu legrační, dobře naladění hudebníci, kteří sebou nemusí tahat...
22.7.2020
Vodárny obnovují čerpací stanici pitné vody Mělnická Vrutice. Jde o zásadní opravu po zhruba 50...
22.7.2020
Kladno nechá opravit silniční podjezd v části Kročehlavy, práce na obnově mají začít letos. Opěrné...
21.7.2020
Středočeští záchranáři letos mají už přes 200 výjezdů ke zraněným cyklistům, část úrazů je velmi...
18.7.2020
Již v loňském roce knihovna rozšířila otevírací dobu o jeden den v týdnu, aby vyšla vstříc zájmu...
17.7.2020
Ve středních Čechách přibylo kyberútoků tzv. vyděračským programem, kriminalisté jich od 5. května evidují 11....
17.7.2020
Stochov na Kladensku pokračuje v opravách a zateplování bytových domů. Využívá k tomu evropské dotace....
14.7.2020
Autobusy veřejné dopravy neprojedou Zákolany na Kladensku kvůli kovovým zábranám u křižovatky v centru. Zábrany...
Reklama