0℃
Dnes je 14. listopad , svátek má Sáva

Úžasné, komentoval oslavy s fanoušky kapitán Kladna Strnad

Euforii z postupu do extraligy si opět vychutnávali hokejisté Kladna a s fanoušky po nedělnímduelu 11. kola baráže proti Chomutovu (1:2 v prodloužení) rozjeli velkou oslavnou párty. Příznivců Rytířů slavili se svými hrdiny bezprostředně na ledě po utkání a pak přesunuli své radovánky i před ČEZ Stadion.

„Přišel plný dům, což nás moc těší. Škoda, že jsme neudrželi vítězství. Brali jsme to tak, že to je přivítání extraligy a uzavření sezony,“ řekl hrající majitel Kladna Jaromír Jágr.
„Úžasné. To jsem v životě nezažil a ani se mi o tom nesnilo. Jsem za to hrozně rád a ještě to vstřebávám,“ řekl novinářům kapitán Rytířů Jakub Strnad. Už při nočním návratu po pátečním dovršení postupu v Českých Budějovicích si vychutnal přijetí příznivců. „To bylo taky úžasný, jak nás čekali fanoušci tady a byl ohňostroj. Hrozně jsem si to užil.“
Od úvodu nedělního domácího zápasového loučení se nesl oslavným podvečerem a nocí v Kladně hlavně pokřik: „Už jsme zase extraligoví.“ Do extraligy se Kladno vrátilo po pěti letech od sestupu v roce 2014. Tehdy byli ze současného kádru v týmu jen Strnad, další útočník Patrik Machač, obránce Petr Hořava a brankář Lukáš Cikánek.
„Stojí za tím hrozně moc práce a sil a jsem rád, že se to po těch letech povedlo, protože už to bylo úmorné. Byl potřeba nějaký impulz. Je to čest, že jsme to dotáhli. Reakce před sezonou nebyly moc dobré, moc se nám nevěřilo a jsem hrozně rád, že se to otočilo, vybojovali jsme si to a dokázali jsme, že tam patříme,“ uvedl Strnad.
„Byl jsem tenkrát u sestupu. Člověk to v hlavě má a chce se vrátit zpátky. I proto to bylo pro mě super, že jsem u toho mohl být a povedlo se to. Teď se budeme snažit v extralize zůstat co nejdéle. Samozřejmě to bude náročné,“ prohlásil Cikánek.

Dukla v samém závěru obrala Boleslav o body i o šanci na nadstavbovou skupiny o titul

Na nedělníoslavě jej mrzela jediná věc, že musel v 58. minutě zaskočit za zraněného Adama Brízgalu, který chytal poprvé od konce základní části první ligy. „Byla to paráda, zase vyprodaný zimák. Škoda, že jsme prohráli, ale samozřejmě o nic nešlo. A škoda toho zranění Brizgiho, jinak to dopadlo super,“ uvedl Cikánek, který čeká ještě v příštím týdnu týmovou oslavu. „Sejdeme se všichni, protože nevíme, v jakém složení budeme v příští sezoně a kde všichni budou. Takže si uděláme takovou rozlučku.“
Útočník Tomáš Redlich se na extraligovou sezonu nesmírně těší. „Jsem za to strašně moc rád. Přišel jsem do áčka sezonu po sestupu, takže jsem začal hrát první ligu, každý rok jsme se o to snažili a nikdy se nám to nevedlo. Je to neskutečný pocit hlavně pro nás kladenské kluky, kteří tady hráli celou dobu,“ popsal.
Od pátku si úspěch naplno vychutnával. „Nejdřív tady s lidmi po návratu z Českých Budějovic, to bylo naprosto fantastické. Byli jsme překvapení, kolik nás tu čekalo lidí. Pak jsme to trochu zapili a dneska jsme se šli vypotit a chtěli jsme vyhrát. To se nám bohužel nepovedlo. Ale šlo hlavně o to, aby si to lidi užili,“ prohlásil Redlich.
„Abych řekl pravdu, tak bych výstroj nemusel po tom postupovém zápase už vidět. Je úžasné, jakou z toho lidi mají radost. Nikdy jsem nic takhle nevyhrál, ten postup si užijeme. Je to odměna za celou sezonu,“ dodal Redlich.
Obránce Jiří Říha uspěl v baráži v roce 2017 s Jihlavou a teď byl opět v úspěšném týmu v Kladně. „Tohle asi žádného hráče nikdy nemůže omrzet. I kdyby to bylo desetkrát za sebou, tak bych si to pořád neskutečně užíval. Je to paráda, naprosto skvělé. Přesně kvůli tomu celý rok hrajeme. Jsem moc rád, že jsme to takhle zvládli,“ uvedl Říha.
Recept na úspěch byl podle něj v Jihlavě i v Kladně stejný. „Základem je prostě skvělá parta. Nemůžete na nikoho nic říct, protože jsme uspěli jako tým. Rozumíme si i mimo led a to je strašně důležité,“ uvedl.
V Kladně hostoval z extraligové Mladé Boleslavi a věří, že v týmu Rytířů zůstane. „Ještě jsem to nijak zvlášť neřešil, brzy mě ale čeká jednání s Kladnem, tak uvidíme. Do Boleslavi se určitě nevrátím. Po tom, co tam předvedl trenér Kýhos, který mě úplně zařízl. K tomu už se nebudu vracet, ale uvidím podle toho, až budu mluvit s Jardou Jágrem a trenérem Čermákem. Záleží na nich, jestli mi dají smlouvu. Určitě bych tady rád zůstal,“ dodal Říha.
Zdroj: čtk

Neskutečný hokejový příběh! Jágr vystřelil čtyřmi góly svému Kladnu extraligu

12.11.2019
Velvary na Kladensku získaly dotaci na opravu kulturního sálu v bývalém hotelu Záložna. Předpokládané náklady...
12.11.2019
Městys Zlonice, při soutoku Zlonického a Dřínovského potoka nedaleko Slaného, může svým návštěvníkům nabídnut cestu...
11.11.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
11.11.2019
Zlatá plaketa profesora Jánského se uděluje dobrovolným dárcům za čtyřicet bezplatných odběrů.
10.11.2019
V průběhu celého dne probíhaly tradiční akce věnované vzpomínce na prvního československého prezidenta Tomáše Garigue...
10.11.2019
S podzimem přichází respirační onemocnění a chřipky. Sebe i svoje děti můžeme chránit očkováním, hygienici...
10.11.2019
Paní se dostala do složité životní situace a své problémy chtěla vyřešit odchodem z tohoto...
9.11.2019
Otvovice v údolí Zákolanského potoka se původně jemenovaly Otvojice nebo Utvojice.
9.11.2019
Cílem říjnových aktivit je upozornit na prevenci onemocnění rakovinou prsu a podpora žen, které se...
8.11.2019
Ministryně pro místní rozvoj při své návštěvě Královského města Slaný řešila s představiteli města nejpalčivější...
8.11.2019
,,Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“ není jenom rada, ale také název projektu,...
Reklama