24℃
Dnes je 19. srpen , svátek má Ludvík

V zastupitelstvu Pcher pokračují spory, starosta byl odvolán

V zastupitelstvu Pcher na Kladensku pokračují spory, starosta Marcel Miška (Pchery jinak) byl na konci června odvolán, nahradila ho Kateřina Mahovská (SNK a zájmových svazů). Zastupitele rozděluje mimo jiné názor na stavbu nové mateřské školy, vyplývá ze zápisu jednání zastupitelů, který obec zveřejnila.

Reklama

Podle Mišky je třeba co nejdříve připravit projekt na novou školku, aby se dalo žádat o dotace. Podle písemného vyjádření Mahovské na webu obce na projekt mateřské školky není žádný časový tlak ohledně termínů dotací, do kterých by obec musela projekt doložit. Podle bývalého starosty je ale třeba mít dokumentaci hotovou, aby v případě vypsání dotačních výzev bylo možné žádat, bez dokumentace to možné není.
Obec zvažuje dvě varianty, jednou je stavba školky na obecních pozemcích, druhá je stavba na pozemcích, které nyní patří soukromým vlastníkům. „Obě zatím diskutované varianty umístění mateřské školky nejsou prozatím připraveny pro veřejnou diskusi. Je nutné je ze strany zastupitelstva řádně zpracovat,“ uvedla Mahovská.
Současná školka má kapacitu 75 dětí, poptávka je ale zhruba o 25 dětí vyšší. Budova je podle bývalého starosty ve špatném technickém stavu. Stavba školky vyjde zřejmě na více než 30 milionů korun.
Zastupitelé se neshodnou ani ohledně výsledků auditu hospodaření obce, který ukázal pochybení zastupitelstva ještě před loňskými volbami, kdy obec vedl František Dufek. Šlo například o zadávání veřejných zakázek. Na posledním jednáním zastupitelé neschválili prošetření závěrů auditu a přezkumu hospodaření obce ani tendr na projektovou dokumentaci pro výstavbu školky.
Volby na podzim v obci vyhrálo hnutí Pchery jinak, získalo pět mandátů z devíti. Čtyři mandáty mělo hnutí SNK a zájmových svazů. V lednu členka zastupitelstva Lucie Jíchová vystoupila z hnutí Pchery jinak a vítěz voleb tak v zastupitelstvu ztratil většinu.
Zdroj: čtk

Dech beroucí graffiti v brazilském Riu zobrazují lidi všech kontinentů

Dnes, 10:45
Krajští hygienici nezaznamenali žádný nový případ onemocnění spalničkami. Od začátku roku 2019 do 33. kalendářního...
Včera, 15:11
Ceny pohonných hmot u středočeských čerpacích stanic opět klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
17.8.2019
Kladno od příštího roku zvýší ceny nájemného v městských bytech, sazebník zohlední životní situaci nájemníků,...
17.8.2019
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Zaměstnanci kladenského městského divadla, herci i další personál, dnes vyhlásili stávkovou pohotovost, požadují návrat odvolaného...
15.8.2019
Co si myslíte o současné situaci Středočeského kraje z pohledu inovací? Daří se mu dobře?...
14.8.2019
Od pátku 16. srpna bude uzavřeno autobusové nádraží v Kladně. Důvodem je rekonstrukce ulice Dukelských...
13.8.2019
Oprava kulturního domu v Novém Strašecí na Rakovnicku by mohla začít na podzim. Město získalo...
Reklama