V zastupitelstvu Pcher pokračují spory, starosta byl odvolán

V zastupitelstvu Pcher na Kladensku pokračují spory, starosta Marcel Miška (Pchery jinak) byl na konci června odvolán, nahradila ho Kateřina Mahovská (SNK a zájmových svazů). Zastupitele rozděluje mimo jiné názor na stavbu nové mateřské školy, vyplývá ze zápisu jednání zastupitelů, který obec zveřejnila.

Podle Mišky je třeba co nejdříve připravit projekt na novou školku, aby se dalo žádat o dotace. Podle písemného vyjádření Mahovské na webu obce na projekt mateřské školky není žádný časový tlak ohledně termínů dotací, do kterých by obec musela projekt doložit. Podle bývalého starosty je ale třeba mít dokumentaci hotovou, aby v případě vypsání dotačních výzev bylo možné žádat, bez dokumentace to možné není.
Obec zvažuje dvě varianty, jednou je stavba školky na obecních pozemcích, druhá je stavba na pozemcích, které nyní patří soukromým vlastníkům. „Obě zatím diskutované varianty umístění mateřské školky nejsou prozatím připraveny pro veřejnou diskusi. Je nutné je ze strany zastupitelstva řádně zpracovat,“ uvedla Mahovská.
Současná školka má kapacitu 75 dětí, poptávka je ale zhruba o 25 dětí vyšší. Budova je podle bývalého starosty ve špatném technickém stavu. Stavba školky vyjde zřejmě na více než 30 milionů korun.
Zastupitelé se neshodnou ani ohledně výsledků auditu hospodaření obce, který ukázal pochybení zastupitelstva ještě před loňskými volbami, kdy obec vedl František Dufek. Šlo například o zadávání veřejných zakázek. Na posledním jednáním zastupitelé neschválili prošetření závěrů auditu a přezkumu hospodaření obce ani tendr na projektovou dokumentaci pro výstavbu školky.
Volby na podzim v obci vyhrálo hnutí Pchery jinak, získalo pět mandátů z devíti. Čtyři mandáty mělo hnutí SNK a zájmových svazů. V lednu členka zastupitelstva Lucie Jíchová vystoupila z hnutí Pchery jinak a vítěz voleb tak v zastupitelstvu ztratil většinu.
Zdroj: čtk

Dech beroucí graffiti v brazilském Riu zobrazují lidi všech kontinentů

Dnes, 10:08
Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu...
14.11.2020
Na Kladensku začnou od neděle platit změny na 35 autobusových linkách. Přibydou spoje mezi Kladnem...
11.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
11.11.2020
Podzim je období, kdy majitelé chat a chalup své rekreační příbytky zazimovávají. Je však třeba...
11.11.2020
Uzavření škol nepřidělává velké starosti pouze rodičům, ale i ředitelům škol a zřizovatelům. Všichni musí...
11.11.2020
U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Slaný a Kladno a jednotky sboru dobrovolných hasičů...
9.11.2020
Do středních Čech přijelo v letošním třetím čtvrtletí 443 748 turistů, meziročně o 2,5 procenta...
8.11.2020
Tři lidé zemřeli při střelbě v rodinném domě v obci Líský na Kladensku, policie je...
5.11.2020
Klinická laboratoř Oblastní nemocnice Kladno se dočkala nového PCR pracoviště, které umožní celkové rozšíření testovacích...
4.11.2020
Práce na výstavbě „D6 Nové Strašecí-Řevničov“ v délce 5500 metrů a navazujícího úseku „D6 Řevničov...
31.10.2020
Kladno chce zlepšit klima v ulicích, ve spolupráci s ČVUT chystá účast ve speciálním projektu....
Reklama