Vánoční trhy, jarmarky koncerty. Advent se blíží

Každé město i obec v posledních dnech listopadu a hlavně o prvním prosincovém víkendu zahajuje vánoční trhy i jarmarky a na náměstích rozsvěcují vánoční stromečky.

V Kladně se vánoční trhy uskuteční v OC Central Kladno. Stánkové vánoční trhy se začnou 22. listopadu askončí 23. prosince. Návštěvníci tu najdou jak lehké občerstvení jako jsou například trdelníky a teplé lihoviny, tak samozřejmě především zboží s vánoční tématikou, tedy svíčky, dřevěné hračky, vánoční ozdoby, také cukrovinky, výrobky z medoviny i sýrové speciality.

V Libušíně pořádá kulturní komise města vánoční jarmark v místní hasičské zbrojnici už 24. listopadu. I tady najdou návštěvníci nepřeberné množství vánočních dekorací a dárků.

V Buštěhradě začne advent rozsvícením vánočního stromečku už v pátek 30. listopadu. Stane se tak úderem 17 hodiny na zámeckém nádvoří. Pořadatelem je už tradičně Kulturní výbor MěZ Buštěhrad. Na slavnosti vystoupí děti ze základní umělecké školy, nebudou chybět ani stánky s teplým občerstvením.

O den později, tedy v sobotu 1. prosince rozsvítí vánoční stromeček na Mírovém náměstí ve Stochově. Adventní slavnost začne odpoledne v 15 hodin. Výjimečným hostem bude muzikálová zpěvačka Hanka Křížková, koledy přijdou zpívat zazpívat i děti z místní základní umělecké školy a typickou vánoční atmosféru vytvoří trio trubačů. Starosta města Stochov Ing. Roman Foršt zahřeje návštěvníky svařákem zdarma.

Světla vánočního stromečku ozáří lánskou náves v neděli 2. prosince kolem 17 hodiny. „Přijďte pozdravit své sousedy a známé a nalaďte se s námi na pohodovou vánoční atmosféru,“ takovými slovy zve na slavnostní rozsvícení stromku obecní úřad a slibuje skutečně výjimečný program.
Vystoupí žáci Základní školy Ch. G. Masarykové, ještě před samotným  rozsvícením vánočního stromečku se budou moct všichni podílet v rámci dílny pro všechny na jeho zdobení, svou lánskou pobočku otevře také Ježíškova pošta, představí se i místní pěvecký sbor Chorus Laneum, na trubku zahraje Josef Král, duchovní slovo pronese farář Mgr. Bc. Timotej Maria Pavel Vácha a požehná adventní věnec všem, kteří si ho přinesou.  Nebudou samozřejmě chybět teplé nápoje, na hlad klobásy a na chuť vafle.

Téhož dne tedy v neděli 2. prosince se sejdou obyvatelé Unhoště na Adventním průvodu se světýlky v 16.15h před sportovní halou ve Smetanově ulici odkud půjdou k vánočnímu stromu na Václavské náměstí. Adventní průvod pořádá unhošťská základní škola a SRPDŠ.

Neděle 2. prosince bude také pro obyvatele Třebíze dnem, kdy si přijdou rozsvítit vánoční stromeček. Slavnost zahájení adventu se uskuteční v 18h.

Velmi bohaté bude adventní i vánoční období ve Slaném. Mateřské centrum Rybička pořádá vánoční jarmark 9. prosince, o den později zazní v kostele sv. Šimona a Judy Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby, děti ze základní umělecké školy se představí na žákovských koncertech v Kapli Zasnoubení Panny Marie 12. a 13. prosince, na stejném místě se uskuteční i koncert pěveckého sboru Achach pod vedením Matěje Bartoně 14. prosince.
Výjimečným zážitkem jistě bude 15. prosince nasvícení Velvarské brány, které proběhne v 18 hodin a poté ve 20 hodin pořádá místní infocentrum tajemnou vánoční noční procházka s překvapením. Vánoční trhy se otevřou na Masarykově náměstí 21. prosince a Betlémské světlo bude k dispozici v Infocentrum Pod Velvarskou branou 23. prosince, a ještě ve 14 hodin na Štědrý den si mohou přijít lidé zazpívat koledy na Masarykovo náměstí.

Zdeněk Hřib: Budeme postupovat v půlročních cyklech plánování. Každý půlrok si koalice sedne a řekne si, co uděláme z toho našeho čtyřletého programu

 

9.6.2021
Kladenští kriminalisté po rozsáhlé květnové akci, kterou připravovali několik měsíců, obvinili deset lidí z výroby...
28.5.2021
Výbuch na balkoně panelového domu ve Vodárenské ulici v Kladně dnes rozbil skleněnou výplň a...
13.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
13.5.2021
„Aby sport začal děti znovu bavit!“ to vidí jako nejdůležitější májový úkol pro trenéry početného...
13.5.2021
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci s Nadací Charta 77 – Konto Bariéry, Středočeským...
7.5.2021
Turista se může zastavit v muzeu studené války a bunkru protiraketové obrany Prahy nebo si...
5.5.2021
Funkcionalistická budova Městské spořitelny byla dokončena roku 1930 podle návrhu architekta Jana Rejchla. V roce...
29.4.2021
Recidivista podle policie vykrádal automaty v nemocnicích na Kladensku, nyní je ve vazbě. Za krádeže...
22.4.2021
V Kladně nastoupí od září do prvních tříd 709 prvňáků, o 59 méně než loni....
21.4.2021
Kladno používá ve školách a školkách i PCR testování na covid, pozitivní byl zatím jeden...
19.4.2021
Altán, který ve veřejném hlasování získal 3. místo, a byl schválen k financování, doplňuje řadu...
Reklama