Ve Slaném opravili byty v centru. Město je nabídne k pronájmu v aukci

Funkcionalistická budova Městské spořitelny byla dokončena roku 1930 podle návrhu architekta Jana Rejchla. V roce 1958 byla budova zapsána na seznamu kulturních památek.

Sedm bytových jednotek o dispozici 2+kk a 3+kk na hlavní pěší zóně ve Slaném vyšlo na 8,7 milionu korun včetně DPH.

Citlivá rekonstrukce v památkově chráněném objektu z 30. let minulého století, spojila moderní způsob bydlení s původními prvky. U některých místností památkáři při rekonstrukci kladli zvláštní důraz na maximálně možné zachování původního řešení, například šlo o zachování originálních obkladů, dlažeb a vestavných skříní.

Vzhledem k vysoké architektonické hodnotě a památkové ochraně objektu bylo zcela zásadní v co možná největší míře zachovat nebo spíše obnovit původní dispozice a celkový architektonický výraz prostoru.

„Jako první bylo nutné odstranit nevhodné zásahy z let minulých v podobě různých sádrokartonových a zděných příček živelně umístěných v prostoru, ve snaze přizpůsobit původní prostor požadavkům současného bydlení,“ dále doplnila vedoucí Odboru správy majetku Ivana Hádková, jejíž úsek měl projekt na starosti.

V lesoparku Háje mají nový altán z akátového dřeva, Slaňáci si ho sami vymysleli

Zadáním rekonstrukce bylo rozdělení dvou velkých bytů ve 2. a 3. NP na tři menší a kompletní rekonstrukce bytu ve 4. NP. Součástí rekonstrukce bylo také zateplení střechy a provedení její hydroizolace nad rekonstruovanými byty.

Nejdříve bylo nutné odstranit nevhodné zásahy z minulých let, což byly různé sádrokartonové a zděné příčky živelně umístěné v prostoru, které přizpůsobovaly původní prostor požadavkům současného bydlení.

Jakmile byl prostor vyčištěn, navrhl architekt nové dispozice čtyř bytů ve 2 a 3. NP o velikosti 2+kk, kde zvolil jako materiál nových příček kompozitní stěny s obkladem z březové překližky, které jsou od stropu prosklené. Toto řešení pomohlo zachovat původní objem místností, prosvětlit bytové chodby a s dostatečným kontrastem definovat, jaké konstrukce jsou nové a jaké původní.

Dva byty v zadní části 2 a 3. NP o velikosti 2+KK pak navrhl v původních dispozicích včetně provozního propojení ložnice s původní koupelnou a toaletou. Právě u těchto místností dávali památkáři zvláštní důraz na maximální možné zachování původního řešení včetně původních obkladů a dlažeb. Doménou těchto bytů jsou velká okna přes celou šířku místnosti. Ve 4. NP je unikátní byt o velikosti 3+KK s kruhovými okny na severní fasádě,
u kterého byla také víceméně zachována původní dispozice.

„Výsledkem rekonstrukce je sedm bytových jednotek, které v sobě reflektují moderní pojetí prostoru s respektem k tomu původnímu. Aukce jednotlivých bytů, jejichž příslušenství tvoří i jedno rezervované parkovací stání ve dvoře, budou postupně zahajovány v dubnu 2021 a budou zveřejněny na aukčním portále města https://aukce.meuslany.cz/,“ doplňuje Ivana Hádková.

9.6.2021
Kladenští kriminalisté po rozsáhlé květnové akci, kterou připravovali několik měsíců, obvinili deset lidí z výroby...
28.5.2021
Výbuch na balkoně panelového domu ve Vodárenské ulici v Kladně dnes rozbil skleněnou výplň a...
13.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
13.5.2021
„Aby sport začal děti znovu bavit!“ to vidí jako nejdůležitější májový úkol pro trenéry početného...
13.5.2021
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci s Nadací Charta 77 – Konto Bariéry, Středočeským...
7.5.2021
Turista se může zastavit v muzeu studené války a bunkru protiraketové obrany Prahy nebo si...
29.4.2021
Recidivista podle policie vykrádal automaty v nemocnicích na Kladensku, nyní je ve vazbě. Za krádeže...
22.4.2021
V Kladně nastoupí od září do prvních tříd 709 prvňáků, o 59 méně než loni....
21.4.2021
Kladno používá ve školách a školkách i PCR testování na covid, pozitivní byl zatím jeden...
19.4.2021
Altán, který ve veřejném hlasování získal 3. místo, a byl schválen k financování, doplňuje řadu...
12.4.2021
Aktuálně vydané územní rozhodnutí o stavbě multifunkční sportovní haly, dalo zelenou dalším přípravám vedoucím ke...
Reklama