Vedení Kladna jedná o podobě obnovy železničních stanic

Vedení Kladna jedná o podobě obnovy železničních stanic ve městě a jejich okolí. Pokračují úpravy projektu modernizace trati mezi Prahou a Kladnem, práce v Kladně mají začít na jaře 2022, například výstavbou kruhového objezdu u zimního stadionu, která je kvůli úpravám trati potřebná, informovala v tiskové zprávě Eva Havelková z kladenského magistrátu.

Trať přes Kladno má být podle kladenského radního pro rozvoj Lukáše Hanese (ODS) zmodernizovaná za čtyři roky, trasa do pražské Ruzyně za sedm let. „Snažíme se, aby byly zastávky jednoduché a měly nadčasový design. V původním plánu architekta Patrika Kotase byl například ohromný stožár nad nádražím Kladno-město nebo přístřešky ve výšce devíti metrů, pod které se nešlo schovat. Postupně se daří s novým týmem architektů původní návrhy měnit tak, aby zastávky byly skutečně funkční a daly se dobře udržovat,“ uvedl Hanes.

Na střeše kladenské továrny Lego vznikla solární elektrárna

Kladenská hlavní železniční stanice bude mít po opravě větší prostor pro cestující a přibudou i komerční prostory. Vznikne u něj parkoviště pro osobní auta, točna pro autobusy pro pohodlnější přestupování, zlepší se i přístup pro cyklisty a počítá se i se stojany na kola.

Stanice Kladno-město bude mít nástupiště posunuto pod silniční most, na který povedou výtahy a eskalátory. Podoba stanice Kladno-Ostrovec ještě není definitivně vyřešená, ale v zastávce bude bezbariérový podchod.

Jermanová nevěří informacím o rozkrádání u krajských silničářů

Naopak uvažované zahloubení trati u Sletiště nebude, Správa železnic se k němu opakovaně negativně vyjádřila, protože lokalita je poddolovaná a kolejiště by bylo nutné stále odvodňovat.

Modernizace kladenského úseku zahrnuje především výstavbu druhé koleje a úpravu železničních stanic a zastávek. Modernizovaná trať by měla zvýšit bezpečnost provozu i obslužnost regionu.

ČTK

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
4.4.2020
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
4.4.2020
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
3.4.2020
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Reklama