Z bývalých kasáren bude kampus. Upřesňuje Kladno a fakulta

Kladno, Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT, která ve městě působí zhruba 15 let, a Středočeské vodárny společně upřesňují využití bývalých kasáren, vznikne i vzdělávací kampus. Areál fakulta využívá už několik let, nyní plánuje využít další budovu pro studijní program Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví. Informovala o tom mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.

Primátor Dan Jiránek (ODS) jednal s vedením ČVUT a Středočeských vodáren o konkrétní podobě využití některých částí kasáren. „Za symbolickou korunu jsme už v lednu prodali Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI) opuštěnou budovu v areálu bývalých kasáren pro další rozšíření školy,“ uvedl Jiránek. Měly by zde být laboratoře mikrobiologie, imunologie, biochemie a též učebny.

Fakulta nyní využívá dvě budovy: sedmipodlažní na náměstí Sítná a dvoupodlažní v bývalých kasárnách v ulici Sportovců. Prostory už ale kapacitně nestačí. „Spolupráce s radnicí Kladna si nesmírně vážím, ČVUT zde dlouhodobě úspěšně vzdělává nové odborníky a kapacitně se neustále rozrůstáme. Vstřícnost města pro vznik nových výukových prostor si velmi vážím a věřím, že se podaří realizovat co nejdříve,“ uvedl proděkan FBMI Jozef Rosina.

Další objekt v areálu by měl sloužit jako vzdělávací středisko Institutu vzdělávání ve vodárenství, který plánují otevřít Středočeské vodárny. „Environmentální vzdělávací institut je jedním z plánů, na kterém nyní s naším hlavním akcionářem pracujeme. Spolu s rektorem ČVUT se bavíme i o dalších možnostech spolupráce, které budeme rozvíjet ještě před dokončením projektu institutu,“ doplnil generální ředitel Středočeských vodáren Jakub Hanzl.

Ilustrační foto

Lesní mateřské školy oslavily svůj den chůzí. Na pohyb v přírodě apelují i ve středních Čechách!

Kladenskou FBMI studuje na 1500 lidí, dlouhodobě mají největší zájem o obor Fyzioterapie, na fakultě lze studovat například obory Biomedicínský technik, Zdravotnický záchranář, Biomedicínský inženýr a další. Fakulta vznikla v roce 2005, nejprve začala využívat budovu na kladenském náměstí Sítná, o 10 let později i prostory bývalých kasáren Lidice ve Sportovní ulici.

vera/čtk

24.9.2020
Cyklus pravidelných besed se zajímavými osobnostmi, které pořádá v Horním Bezděkově spolek Klíče pro demokracii,...
18.9.2020
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
16.9.2020
Vedení Stochova se rozhodlo zapojit do celostátní soutěže o kamerový systém v hodnotě 150 tisíc...
9.9.2020
Architekt Josef Pleskot předal Kladnu návrh nového Sítenského mostu. Jeho ocelová konstrukce má připomínat industriální...
6.9.2020
Program bude poprvé obohacen o nevšední prohlídku slánského podzemí a koncertem renesanční hudby v kostele...
5.9.2020
Statutární město Kladno ve spolupráci s Policií ČR Územním odborem Kladno za finanční podpory Ministerstva...
5.9.2020
Několik měsíců rozpracované akce přinesly své pozitivní výsledky. Vyšetřovatel služby kriminální policie obvinil sedm osob...
4.9.2020
Škola se modernizuje postupně. Už v loňském roce získala bezbariérové přístupy a děti se učí...
4.9.2020
Kompletní renovace parkovací plochy vyjde na 7,5 milionů korun. Asfalt nahradí vsakovací povrch, dojde k...
4.9.2020
Před 78 lety zažily Lidice tu největší válečnou tragédii. Jeden z občanů, Josef Podzemský, místní...
Reklama