Z bývalých kasáren bude kampus. Upřesňuje Kladno a fakulta

Kladno, Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT, která ve městě působí zhruba 15 let, a Středočeské vodárny společně upřesňují využití bývalých kasáren, vznikne i vzdělávací kampus. Areál fakulta využívá už několik let, nyní plánuje využít další budovu pro studijní program Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví. Informovala o tom mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.

Primátor Dan Jiránek (ODS) jednal s vedením ČVUT a Středočeských vodáren o konkrétní podobě využití některých částí kasáren. „Za symbolickou korunu jsme už v lednu prodali Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI) opuštěnou budovu v areálu bývalých kasáren pro další rozšíření školy,“ uvedl Jiránek. Měly by zde být laboratoře mikrobiologie, imunologie, biochemie a též učebny.

Fakulta nyní využívá dvě budovy: sedmipodlažní na náměstí Sítná a dvoupodlažní v bývalých kasárnách v ulici Sportovců. Prostory už ale kapacitně nestačí. „Spolupráce s radnicí Kladna si nesmírně vážím, ČVUT zde dlouhodobě úspěšně vzdělává nové odborníky a kapacitně se neustále rozrůstáme. Vstřícnost města pro vznik nových výukových prostor si velmi vážím a věřím, že se podaří realizovat co nejdříve,“ uvedl proděkan FBMI Jozef Rosina.

Další objekt v areálu by měl sloužit jako vzdělávací středisko Institutu vzdělávání ve vodárenství, který plánují otevřít Středočeské vodárny. „Environmentální vzdělávací institut je jedním z plánů, na kterém nyní s naším hlavním akcionářem pracujeme. Spolu s rektorem ČVUT se bavíme i o dalších možnostech spolupráce, které budeme rozvíjet ještě před dokončením projektu institutu,“ doplnil generální ředitel Středočeských vodáren Jakub Hanzl.

Ilustrační foto

Lesní mateřské školy oslavily svůj den chůzí. Na pohyb v přírodě apelují i ve středních Čechách!

Kladenskou FBMI studuje na 1500 lidí, dlouhodobě mají největší zájem o obor Fyzioterapie, na fakultě lze studovat například obory Biomedicínský technik, Zdravotnický záchranář, Biomedicínský inženýr a další. Fakulta vznikla v roce 2005, nejprve začala využívat budovu na kladenském náměstí Sítná, o 10 let později i prostory bývalých kasáren Lidice ve Sportovní ulici.

vera/čtk

Včera, 18:35
Kladno hledá úspory 150 milionů korun kvůli dopadům koronaviru. Odloží například některé opravy silnic, chodníků...
Včera, 17:19
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
Včera, 17:00
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 16:32
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Včera, 09:06
Nová mělnická cyklostezka navazuje na mezinárodní labskou cyklotrasu. Slouží i jako průtah městem a propojuje...
Včera, 07:48
Koronavirus sice postavil téměř všechno na hlavu, ale ne všude se zastavily práce. A tak...
Reklama