Za koncem kladenské buňky Hnutí Ano je boj o moc ve Středočeském kraji

Hnutí ANO zrušilo svou buňku v Kladně. Důvodem jsou podle středočeské krajské předsedkyně ANO a hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové hlavně vnitřní rozpory. „S kladenskou buňkou se potýkáme dlouhodobě, je tam několik názorových proudů, které se nevybíravým způsobem napadají. My jsme se snažili s nimi dohodnout a najít nějaký kompromis. Probíhaly tam neustále intervence, ale bohužel se nic zásadního nezlepšilo,“ řekla ČTK Jermanová.

Krajské předsednictvo se proto obrátilo na celostátní předsednictvo hnutí, aby dotyčnou organizaci zrušilo, uvedla hejtmanka. „To se stalo a my budeme v Kladně přesto fungovat dál, protože oblastní organizace Kladno funguje nadále. Budeme se zabývat postavením nové buňky, až se situace trošku uklidní,“ řekla Jermanová.

Podle serveru středočeské zprávy ale za zrušením buňky Hnutí ANO stojí mocenský boj uvnitř hnutí. „Spory však měla sama hejtmanka, která se obávala ztráty vlivu a s tím spojených ekonomických výhod pro sebe a předsedkyni oblastního sdružení a kladenské zastupitelky Petry Melčové. Jak potvrdili členové dnes rozpuštěné organizace, hejtmanka spolu s Petrou Melčovou ignorovaly skutečné potřeby města na úkor svých vlastních zájmů,“ publikoval server.

Spojenectví ANO a ODS z Kladna směřuje dále do středočeských struktur, podle informací z ANO má zaručit středočeské hejtmance její místo v čele kraje i po blížících se krajských volbách.

Do zastupitelstva byli ve volbách zvoleni čtyři zástupci ANO. Zastupitelka Petra Melčová (ANO) se k situaci v Kladně nechtěla vyjadřovat. „Je to úplně čerstvá informace, takže vám k tomu teď nic neřeknu,“ řekla Melčová. Kladenský radní a bývalý předseda kladenské buňky ANO Jiří Chvojka v SMS zprávě pro ČTK pouze uvedl, že je na dovolené. Chvojku vystřídal na místě předsedy buňky letos v dubnu Radek Říha.

Včera, 12:01
V první třetině roku 1943 pracovala Olga Ivanovna Kamínková nejprve s partyzány jako průzkumnice a...
22.1.2020
Zaměstnanci Památníku Lidice dnes protestovali proti odchodu ředitelky Martiny Lehmannové. Lehmannová rezignovala v úterý v...
22.1.2020
Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným začala v pondělí 6. ledna odpoledne slavnostním průvodem tří králů,...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
14.1.2020
Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak...
Reklama