Za koncem kladenské buňky Hnutí Ano je boj o moc ve Středočeském kraji

hejtmanka

Hnutí ANO zrušilo svou buňku v Kladně. Důvodem jsou podle středočeské krajské předsedkyně ANO a hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové hlavně vnitřní rozpory. „S kladenskou buňkou se potýkáme dlouhodobě, je tam několik názorových proudů, které se nevybíravým způsobem napadají. My jsme se snažili s nimi dohodnout a najít nějaký kompromis. Probíhaly tam neustále intervence, ale bohužel se nic zásadního nezlepšilo,“ řekla ČTK Jermanová.

Krajské předsednictvo se proto obrátilo na celostátní předsednictvo hnutí, aby dotyčnou organizaci zrušilo, uvedla hejtmanka. „To se stalo a my budeme v Kladně přesto fungovat dál, protože oblastní organizace Kladno funguje nadále. Budeme se zabývat postavením nové buňky, až se situace trošku uklidní,“ řekla Jermanová.

Podle serveru středočeské zprávy ale za zrušením buňky Hnutí ANO stojí mocenský boj uvnitř hnutí. „Spory však měla sama hejtmanka, která se obávala ztráty vlivu a s tím spojených ekonomických výhod pro sebe a předsedkyni oblastního sdružení a kladenské zastupitelky Petry Melčové. Jak potvrdili členové dnes rozpuštěné organizace, hejtmanka spolu s Petrou Melčovou ignorovaly skutečné potřeby města na úkor svých vlastních zájmů,“ publikoval server.

Spojenectví ANO a ODS z Kladna směřuje dále do středočeských struktur, podle informací z ANO má zaručit středočeské hejtmance její místo v čele kraje i po blížících se krajských volbách.

Do zastupitelstva byli ve volbách zvoleni čtyři zástupci ANO. Zastupitelka Petra Melčová (ANO) se k situaci v Kladně nechtěla vyjadřovat. „Je to úplně čerstvá informace, takže vám k tomu teď nic neřeknu,“ řekla Melčová. Kladenský radní a bývalý předseda kladenské buňky ANO Jiří Chvojka v SMS zprávě pro ČTK pouze uvedl, že je na dovolené. Chvojku vystřídal na místě předsedy buňky letos v dubnu Radek Říha.

Dnes, 10:54
Do letošního 17. ročníku se přihlásilo šestnáct základních a dvanáct mateřských škol. Poprvé také školy...
Včera, 12:06
Kontrola se skládá z vizuálního posouzení vody přímo na vlastní lokalitě a následně je odbornými...
Včera, 10:29
Práce na rekonstrukci silnice I/16 mezi Velvary a Chržínem běží po týdenním odkladu zahájení celé...
8.7.2020
Při nepříznivém počasí prý zvony šepotají, při bouřce si vyprávějí o budoucnosti, za vichřice mluví...
7.7.2020
První část silnice tvořící severní obchvat Slaného mezi napojením na silnici I/7 a Žižicemi byla...
7.7.2020
Výjimečně zajímavou expozici pro vzpomínky i poučení připravilo unhošťské Melicharovo vlastivědné muzeum.
6.7.2020
Slánská topolová alej v lesoparku Háje bude do konce prázdnin obnovená. Přibude i nové veřejné...
5.7.2020
Expozice vnímavému návštěvníkovi prozradí například to, proč jsou Velvary spjaty se vznikem dobrovolného hasičstva, a...
4.7.2020
Kontroly probíhaly na silnicích a dálnicích ve Středočeském kraji a bylo do nich nasazeno několik...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
Reklama