29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Žáci soutěžili o putovní pohár. Z kladenského Sletiště si ho odvezla ZŠ Školská

Známý Strádal Cup, tradiční velká hasičská soutěž o putovní pohár velitele stanice HZS Kladno, se uskutečnil na Městském stadionu Sletiště v Kladně.

Reklama

„Soutěž je určena pro žáky druhých a šestých tříd kladenských základních škol. V letošním roce bylo pro tříčlenná družstva připraveno šest stanovišť, kde děti předváděly své znalosti nejen z požární ochrany, ale i ochrany obyvatelstva. Například se musely vypořádat s prostředky individuální improvizované ochrany, volbou správných čísel tísňových linek, zprovozněním požárního hlásiče nebo vybráním potřebných věcí, které by si zabalily do evakuačního zavazadla,“ vysvětluje por. Bc. Tereza Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje.

Organizátoři připravili i nesoutěžní stanoviště, kde si děti mohly ve volných chvílích vyzkoušet, zda umí poskytnout první pomoc, i střelbu z paintballových pistolí pod dohledem strážníků Městské policie Kladno, ověřit si své znalosti z dopravní výchovy ve stanu BESIP a prohlédnout si zásahovou techniku jednotky HZS Kladno.

„Letošního ročníku se zúčastnilo jedenáct smíšených týmů, když ne všechny školy vyslaly své zástupce do obou kategorií. Tím ovšem už dopředu ztratily šanci bojovat o putovní pohár, který je určen pro nejlepší školu v součtu obou tříd. Na průběhu soutěže se podíleli příslušníci a zaměstnanci HZS Středočeského kraje, zejména z oddělení krizového řízení a ochrany obyvatelstva a pracovnice Magistrátu města Kladna,“ doplňuje tisková mluvčí.

Nejlepší znalosti i šikovnost předvedli v mladší kategorii žáci ze Základní školy Moskevská. V kategorii z druhého stupně posbírala nejvíce bodů trojice ze Základní školy Zdeňka Petříka. Absolutním vítězem se stala Základní škola Školská, která v obou kategoriích obsadila druhé místo a získala tak nejvyšší bodové ohodnocení. Její reprezentace převzala z rukou mjr. Bc. Pavla Nováka putovní pohár.

Na závěrečném ceremoniálu byly oceněny týmy na prvních třech místech v každé kategorii. Diplomy, medaile a ceny předávala za Statutární město Kladno vedoucí sociálního odboru Mgr. et Mgr. Petra Černá spolu s vedoucím oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS Středočeského kraje plk. RNDr. Tomášem Holcem. Nechyběla ani sladká tečka v podobě dortů, kterou věnovala vítězům firma La Lorraine.

„Velké poděkování patří vedení kladenské radnice a Sportovním areálům města Kladna za spoustu krásných věcných cen a zajištění stadionu. V neposlední řadě patří díky také všem, kteří zajišťovali celý průběh soutěže,“ dodává por. Bc. Tereza Fliegerová.

V projektu Čtení pomáhá načetly děti pro charitu padesát milionů korun

Včera, 16:33
Kladenskému závodu výrobce stavebnic Lego loni meziročně vzrostl zisk ze 191 milionů korun na 228...
17.6.2019
Zastupitelé Pcher na Kladensku se neshodují v tom, kde má obec postavit školku. Část zastupitelů...
16.6.2019
Na Kladensku začala v těchto dnech sklizeň česneku, vyvrcholí v červenci. Letošní sklizeň by podle...
16.6.2019
Už v roce 2006 vybudovala Lesní správa Lány, příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky zajímavou naučnou...
15.6.2019
Interaktivní výstava v kladenské vědecké knihovně představuje životní cesty a kreslířskou tvorbu jednoho z našich...
14.6.2019
Výstava, která je věnovaná životu a dílu známého spisovatele, novináře a sportovního redaktora Oty Pavla,...
14.6.2019
Konto Bariéry slavnostně ocenilo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje.
14.6.2019
Do začátku hokejové extraligy zbývají ještě necelé tři měsíce. Kladno už ale pomalu dává dohromadu...
13.6.2019
Pro letošní ročník bylo ve spolupráci s Českou komisí pro UNESCO vybráno téma chemie s...
13.6.2019
Všichni noví policisté složili 17. května služební slib do rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského...
Reklama