19℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Žáci soutěžili o putovní pohár. Z kladenského Sletiště si ho odvezla ZŠ Školská

Známý Strádal Cup, tradiční velká hasičská soutěž o putovní pohár velitele stanice HZS Kladno, se uskutečnil na Městském stadionu Sletiště v Kladně.

Reklama

„Soutěž je určena pro žáky druhých a šestých tříd kladenských základních škol. V letošním roce bylo pro tříčlenná družstva připraveno šest stanovišť, kde děti předváděly své znalosti nejen z požární ochrany, ale i ochrany obyvatelstva. Například se musely vypořádat s prostředky individuální improvizované ochrany, volbou správných čísel tísňových linek, zprovozněním požárního hlásiče nebo vybráním potřebných věcí, které by si zabalily do evakuačního zavazadla,“ vysvětluje por. Bc. Tereza Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje.

Organizátoři připravili i nesoutěžní stanoviště, kde si děti mohly ve volných chvílích vyzkoušet, zda umí poskytnout první pomoc, i střelbu z paintballových pistolí pod dohledem strážníků Městské policie Kladno, ověřit si své znalosti z dopravní výchovy ve stanu BESIP a prohlédnout si zásahovou techniku jednotky HZS Kladno.

„Letošního ročníku se zúčastnilo jedenáct smíšených týmů, když ne všechny školy vyslaly své zástupce do obou kategorií. Tím ovšem už dopředu ztratily šanci bojovat o putovní pohár, který je určen pro nejlepší školu v součtu obou tříd. Na průběhu soutěže se podíleli příslušníci a zaměstnanci HZS Středočeského kraje, zejména z oddělení krizového řízení a ochrany obyvatelstva a pracovnice Magistrátu města Kladna,“ doplňuje tisková mluvčí.

Nejlepší znalosti i šikovnost předvedli v mladší kategorii žáci ze Základní školy Moskevská. V kategorii z druhého stupně posbírala nejvíce bodů trojice ze Základní školy Zdeňka Petříka. Absolutním vítězem se stala Základní škola Školská, která v obou kategoriích obsadila druhé místo a získala tak nejvyšší bodové ohodnocení. Její reprezentace převzala z rukou mjr. Bc. Pavla Nováka putovní pohár.

Na závěrečném ceremoniálu byly oceněny týmy na prvních třech místech v každé kategorii. Diplomy, medaile a ceny předávala za Statutární město Kladno vedoucí sociálního odboru Mgr. et Mgr. Petra Černá spolu s vedoucím oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS Středočeského kraje plk. RNDr. Tomášem Holcem. Nechyběla ani sladká tečka v podobě dortů, kterou věnovala vítězům firma La Lorraine.

„Velké poděkování patří vedení kladenské radnice a Sportovním areálům města Kladna za spoustu krásných věcných cen a zajištění stadionu. V neposlední řadě patří díky také všem, kteří zajišťovali celý průběh soutěže,“ dodává por. Bc. Tereza Fliegerová.

V projektu Čtení pomáhá načetly děti pro charitu padesát milionů korun

Včera, 19:19
Jen pár minut před koncem základní hrací doby Rytíři s Vítkovicemi prohrávali. Po povedeném závěru...
Včera, 12:11
Městská doprava na ruzyňské letiště se potýká v posledních letech s kapacitními problémy. Nejezdí tam...
21.9.2019
Sezóna kladenského divadla měla začít ve středu 11. září, začátek sezóny však divadlo muselo posunout....
21.9.2019
Špatný vstup do extraligové sezony pro hokejisty z Kladna pokračuje! V Karlových Varech zapsali už...
19.9.2019
Slánský městský parkovací dům musí na konci září řidiči vyklidit, město přeruší jeho provoz. Společnost...
19.9.2019
Slaný chystá stavbu zázemí u atletického stadionu. Požádá o dotaci, která by měla pokrýt zhruba...
19.9.2019
Klub středočeských zastupitelů za ANO žádá prošetření možného střetu zájmů zastupitelů za STAN Věslava Michalika...
17.9.2019
Buštěhrad opravuje městské sociální byty. Aktuální rekonstrukce se týká přízemí domu č. p. 128, kde...
17.9.2019
V prázdninovém čase zaznamenali záchranáři přes dvacet pět tisíc výjezdů, z toho jejich pomoc potřebovalo...
17.9.2019
Bohužel, ne všichni z hubchtivých se drží pravidla, že zásadně sbírám jen to, co znám....
Reklama