24℃
Dnes je 17. srpen , svátek má Petra

Zastupitelé Pcher se neshodují, kde má obec postavit školku

Zastupitelé Pcher na Kladensku se neshodují v tom, kde má obec postavit školku. Část zastupitelů chce stavět na obecních pozemcích a co nejdříve žádat o dotaci. Další zastupitelé chtějí stavbu na pozemcích blíže škole, plochy ale patří soukromým majitelům a leží mimo aktuálně vymezené zastavitelné území obce. Současná školka má kapacitu 75 dětí, poptávka je ale zhruba o 25 dětí vyšší. Budova je ve špatném technickém stavu, řekl starosta Pcher Marcel Miška.

Reklama

Podle místostarostky Kateřiny Mahovské by bylo ideální školku postavit u školy, kde by v budoucnu mohl vzniknout propojený areál. Na jednání zastupitelstva uvedla, že je důležité dlouhodobé hledisko a obec by měla mít strategický plán rozvoje. Podle starosty je ale třeba situaci třeba řešit co nejdříve, kvůli stavu školky, kapacitě i dotačním možnostem, protože zatím není jasné, jak budou dotace nastaveny v dalších letech.
Zastupitelé při pondělním hlasování neschválili zahájení zpracování projektu pro variantu na obecních pozemcích. Záměr o stavbě na obecním pozemku schválili už dříve, proto následoval tendr na zpracování projektu, který už obec vyhodnotila a zastupitelé měli rozhodnout o jeho zadání. Hotový měl být v prosinci. Podle starosty se nyní musí zastupitelé poradit, jak budou postupovat dál. „Do konce roku je potřeba podat žádost o stavební povolení,“ uvedl starosta. Bez projektu podat žádost nelze.
Termín je nastavený kvůli podání dotace, která by mohla zaplatit 95 procent nákladů na stavbu, jež zřejmě bude stát přes 30 milionů korun. Tématem se zastupitelé budou pravděpodobně ještě v červnu zabývat, není ale jasné, zda padne rozhodnutí.
V případě varianty stavby na pozemcích, které zatím obci nepatří, by bylo třeba zajistit mimo jiné výkup pozemků, přeložení elektrického vedení a se stavebním úřadem dojednat možnost zástavby.
Zdroj: čtk

90 procent ptáků zachovává svým partnerům věrnost. Co jste o ptačích vztazích nevěděli

Před 50 minutami
Kladno od příštího roku zvýší ceny nájemného v městských bytech, sazebník zohlední životní situaci nájemníků,...
Dnes, 12:08
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
Včera, 16:44
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
Včera, 09:00
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Zaměstnanci kladenského městského divadla, herci i další personál, dnes vyhlásili stávkovou pohotovost, požadují návrat odvolaného...
15.8.2019
Co si myslíte o současné situaci Středočeského kraje z pohledu inovací? Daří se mu dobře?...
14.8.2019
Od pátku 16. srpna bude uzavřeno autobusové nádraží v Kladně. Důvodem je rekonstrukce ulice Dukelských...
13.8.2019
Oprava kulturního domu v Novém Strašecí na Rakovnicku by mohla začít na podzim. Město získalo...
11.8.2019
V kladenském akvaparku jsou dva nové tobogany, původní ještě poslouží návštěvníkům blízkého koupaliště. Nyní pokračují...
10.8.2019
Sklizeň v některých částech středních Čech už končí, místy ji naopak téměř zastavily srážky. Podle...
Reklama