11℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Zvýhodněné seniorské plavání vás zvedlo ze židlí

V minulém vydání Našeho regionu jsme vydali článek o zvýhodněném seniorském plavání v krytém bazénu Sletiště rozšířeném z původních pěti na devět hodin týdně.

Uvedli jsme také, že senioři si nyní mohou do krytého bazénu přijít zaplavat v pondělí, středu a pátek a za hodinu plavání zaplatí zvýhodněné vstupné dvacet korun.

Podkladem pro článek byla tisková zpráva Magistrátu Statutárního města Kladno, vydaná 5. září, která obsahovala i vyjádření radního pro sport Jiřího Chvojky, které jsme citovali a mnozí z čtenářů považují za nepravdivé a zavádějící. Uvádíme dva z mnoha nesouhlasných e-mailů čtenářů.

Podle magistrátu zvýhodněné, ve skutečnosti zdražené

Vážení, dobrý den!
reaguji na článek  Zvýhodněné seniorské plavání  uveřejněný  v Náš region Kladensko č.18,19.9.2019. Zde uvedeno, že se jedná o zvýhodněné vstupné pro seniory, ve skutečnosti je však nutno uvést, že se zároveň jedná  o zdražení samostatného plavání v bazénu Aquapark Kladno minimálně  více jak  20x  (před 1.8.2019 se platilo 1,-Kč/hod, dnes 20,-Kč/hod + 200,-Kč/rok Kladno seniorům včetně možných různých aktivit programu). Při využití permanentky v bazénu dochází  rovněž k zdražení a to minimálně o  92 -177%  (před 1.8.2019  0,41-0,6 Kč/min, dnes 0,86Kč/min po 20 minutách + 35,-). Toto zdražení nepostihuje jen seniory ale všechny osoby ! K výraznému zdražení od 1.8.2019 došlo bez jakéhokoliv opodstatněného zdůvodnění a to nejen  při využití  bazénu ale i  Aquaparku Kladno a to pro všechny uživatele –  děti, osoby starší 15 let, studenty, ZTP, Seniory. Přeji příjemný den Vladimír Havlíček, Kladno

Dobrý den paní Pikartová.
Dovoluji si vám napsat několik skutečností ke článku Zvýhodněné seniorské plavání v Kladně ve zpravodaji Náš REGION ze dne 19.9.2019. V minulém volebním období probíhalo plavání pro seniory každý týden od pondělí do pátku od 12 hod. do 13 hod. Cena byla 1 Kč/hod. Celý bazén byl pouze pro důchodce. Nyní probíhá plavání v pondělí, středa a pátek od 12 hod. do 15 hod. pro veřejnost, důchodci mohou v tomto rozmezí za 20 Kč/hod. plavat pouze 1 hodinu. Tedy celkem 3 hodiny, nikoliv, jak píšete, 9 hodin. Navíc musí mít důchodce průkaz (důchodcovský) za 200 Kč. Údajně pro další aktivity (včetně divadla, které momentálně nehraje). Jistě uznáte, že váš článek je nepravdivý a zavádějící. Bylo by slušné, kdybyste zveřejnila opravu vámi uvedených informací. S přátelským pozdravem J. Liška.

Znovu jsme požádali kladenský Magistrát o vyjádření. Po třech urgencích jsme dostali téměř totožnou tiskovou zprávu s původní, jen vyjádření pana Jiřího Chvojky, radního města a jednatele SAMK, je ohledně ceny konkrétnější:
„Jelikož ceny byly naposledy upraveny v roce 2012, pouhým sečtením výše inflace za všechny roky, se dostaneme na nemalá procenta. Naše společnost nechce měnit ceník každý rok, našim cílem je poskytovat kvalitní služby a neustále je zlepšovat.  Z těchto důvodu se ceník mění po delším časovém období, konkrétně tedy po sedmi letech.“

Tisková zpráva znovu deklaruje skutečnou situaci v seniorském plavání a potvrzuje změny, čili zdražení, proti minulému období:

  • Senioři nyní mohou přijít plavat kdykoliv v časovém bloku pondělí, středa a pátek od 00 do 15.00 hod. (poslední vstup 14.15). Využití bazénu pro seniory je tak rozšířeno z 5 hodin na 9 hodin týdně.
  • Každá jednotlivá návštěva je na 1 hodinu. Cena je 20,- Kč. Podmínkou vstupu za dvacet korun je, že zájemce je registrován v projektu Kladno seniorům, které nabízí i mnoho dalších aktivit, včetně různých cvičení, kulturních akcí, vzdělávacích kurzů, sportovního vyžití a mnoho dalšího. (informace o projektu naleznete na kladnoseniorum.cz.
  • Senioři, kteří nejsou registrováni v projektu Kladno seniorům, mají do plaveckého bazénu zlevněné vstupné dle ceníku, tedy: 60 min – 75 Kč, 90 min – 90 Kč.
14.11.2019
Po reprezentační pauze si los nachystal po fanoušky domácí hokejové extraligy velice atraktivní souboj. Duel...
12.11.2019
Velvary na Kladensku získaly dotaci na opravu kulturního sálu v bývalém hotelu Záložna. Předpokládané náklady...
12.11.2019
Městys Zlonice, při soutoku Zlonického a Dřínovského potoka nedaleko Slaného, může svým návštěvníkům nabídnut cestu...
11.11.2019
Zlatá plaketa profesora Jánského se uděluje dobrovolným dárcům za čtyřicet bezplatných odběrů.
10.11.2019
V průběhu celého dne probíhaly tradiční akce věnované vzpomínce na prvního československého prezidenta Tomáše Garigue...
10.11.2019
S podzimem přichází respirační onemocnění a chřipky. Sebe i svoje děti můžeme chránit očkováním, hygienici...
10.11.2019
Paní se dostala do složité životní situace a své problémy chtěla vyřešit odchodem z tohoto...
9.11.2019
Otvovice v údolí Zákolanského potoka se původně jemenovaly Otvojice nebo Utvojice.
9.11.2019
Cílem říjnových aktivit je upozornit na prevenci onemocnění rakovinou prsu a podpora žen, které se...
8.11.2019
Ministryně pro místní rozvoj při své návštěvě Královského města Slaný řešila s představiteli města nejpalčivější...
Reklama