Zvýhodněné seniorské plavání vás zvedlo ze židlí

V minulém vydání Našeho regionu jsme vydali článek o zvýhodněném seniorském plavání v krytém bazénu Sletiště rozšířeném z původních pěti na devět hodin týdně.

Uvedli jsme také, že senioři si nyní mohou do krytého bazénu přijít zaplavat v pondělí, středu a pátek a za hodinu plavání zaplatí zvýhodněné vstupné dvacet korun.

Podkladem pro článek byla tisková zpráva Magistrátu Statutárního města Kladno, vydaná 5. září, která obsahovala i vyjádření radního pro sport Jiřího Chvojky, které jsme citovali a mnozí z čtenářů považují za nepravdivé a zavádějící. Uvádíme dva z mnoha nesouhlasných e-mailů čtenářů.

Podle magistrátu zvýhodněné, ve skutečnosti zdražené

Vážení, dobrý den!
reaguji na článek  Zvýhodněné seniorské plavání  uveřejněný  v Náš region Kladensko č.18,19.9.2019. Zde uvedeno, že se jedná o zvýhodněné vstupné pro seniory, ve skutečnosti je však nutno uvést, že se zároveň jedná  o zdražení samostatného plavání v bazénu Aquapark Kladno minimálně  více jak  20x  (před 1.8.2019 se platilo 1,-Kč/hod, dnes 20,-Kč/hod + 200,-Kč/rok Kladno seniorům včetně možných různých aktivit programu). Při využití permanentky v bazénu dochází  rovněž k zdražení a to minimálně o  92 -177%  (před 1.8.2019  0,41-0,6 Kč/min, dnes 0,86Kč/min po 20 minutách + 35,-). Toto zdražení nepostihuje jen seniory ale všechny osoby ! K výraznému zdražení od 1.8.2019 došlo bez jakéhokoliv opodstatněného zdůvodnění a to nejen  při využití  bazénu ale i  Aquaparku Kladno a to pro všechny uživatele –  děti, osoby starší 15 let, studenty, ZTP, Seniory. Přeji příjemný den Vladimír Havlíček, Kladno

Dobrý den paní Pikartová.
Dovoluji si vám napsat několik skutečností ke článku Zvýhodněné seniorské plavání v Kladně ve zpravodaji Náš REGION ze dne 19.9.2019. V minulém volebním období probíhalo plavání pro seniory každý týden od pondělí do pátku od 12 hod. do 13 hod. Cena byla 1 Kč/hod. Celý bazén byl pouze pro důchodce. Nyní probíhá plavání v pondělí, středa a pátek od 12 hod. do 15 hod. pro veřejnost, důchodci mohou v tomto rozmezí za 20 Kč/hod. plavat pouze 1 hodinu. Tedy celkem 3 hodiny, nikoliv, jak píšete, 9 hodin. Navíc musí mít důchodce průkaz (důchodcovský) za 200 Kč. Údajně pro další aktivity (včetně divadla, které momentálně nehraje). Jistě uznáte, že váš článek je nepravdivý a zavádějící. Bylo by slušné, kdybyste zveřejnila opravu vámi uvedených informací. S přátelským pozdravem J. Liška.

Znovu jsme požádali kladenský Magistrát o vyjádření. Po třech urgencích jsme dostali téměř totožnou tiskovou zprávu s původní, jen vyjádření pana Jiřího Chvojky, radního města a jednatele SAMK, je ohledně ceny konkrétnější:
„Jelikož ceny byly naposledy upraveny v roce 2012, pouhým sečtením výše inflace za všechny roky, se dostaneme na nemalá procenta. Naše společnost nechce měnit ceník každý rok, našim cílem je poskytovat kvalitní služby a neustále je zlepšovat.  Z těchto důvodu se ceník mění po delším časovém období, konkrétně tedy po sedmi letech.“

Tisková zpráva znovu deklaruje skutečnou situaci v seniorském plavání a potvrzuje změny, čili zdražení, proti minulému období:

  • Senioři nyní mohou přijít plavat kdykoliv v časovém bloku pondělí, středa a pátek od 00 do 15.00 hod. (poslední vstup 14.15). Využití bazénu pro seniory je tak rozšířeno z 5 hodin na 9 hodin týdně.
  • Každá jednotlivá návštěva je na 1 hodinu. Cena je 20,- Kč. Podmínkou vstupu za dvacet korun je, že zájemce je registrován v projektu Kladno seniorům, které nabízí i mnoho dalších aktivit, včetně různých cvičení, kulturních akcí, vzdělávacích kurzů, sportovního vyžití a mnoho dalšího. (informace o projektu naleznete na kladnoseniorum.cz.
  • Senioři, kteří nejsou registrováni v projektu Kladno seniorům, mají do plaveckého bazénu zlevněné vstupné dle ceníku, tedy: 60 min – 75 Kč, 90 min – 90 Kč.
18.9.2020
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
16.9.2020
Vedení Stochova se rozhodlo zapojit do celostátní soutěže o kamerový systém v hodnotě 150 tisíc...
9.9.2020
Architekt Josef Pleskot předal Kladnu návrh nového Sítenského mostu. Jeho ocelová konstrukce má připomínat industriální...
6.9.2020
Program bude poprvé obohacen o nevšední prohlídku slánského podzemí a koncertem renesanční hudby v kostele...
5.9.2020
Statutární město Kladno ve spolupráci s Policií ČR Územním odborem Kladno za finanční podpory Ministerstva...
5.9.2020
Několik měsíců rozpracované akce přinesly své pozitivní výsledky. Vyšetřovatel služby kriminální policie obvinil sedm osob...
4.9.2020
Škola se modernizuje postupně. Už v loňském roce získala bezbariérové přístupy a děti se učí...
4.9.2020
Kompletní renovace parkovací plochy vyjde na 7,5 milionů korun. Asfalt nahradí vsakovací povrch, dojde k...
4.9.2020
Před 78 lety zažily Lidice tu největší válečnou tragédii. Jeden z občanů, Josef Podzemský, místní...
1.9.2020
Historický Negrelliho viadukt, který prošel největší rekonstrukcí za dobu své 170 leté existence a kam...
Reklama