Zvýhodněné seniorské plavání vás zvedlo ze židlí

V minulém vydání Našeho regionu jsme vydali článek o zvýhodněném seniorském plavání v krytém bazénu Sletiště rozšířeném z původních pěti na devět hodin týdně.

Uvedli jsme také, že senioři si nyní mohou do krytého bazénu přijít zaplavat v pondělí, středu a pátek a za hodinu plavání zaplatí zvýhodněné vstupné dvacet korun.

Podkladem pro článek byla tisková zpráva Magistrátu Statutárního města Kladno, vydaná 5. září, která obsahovala i vyjádření radního pro sport Jiřího Chvojky, které jsme citovali a mnozí z čtenářů považují za nepravdivé a zavádějící. Uvádíme dva z mnoha nesouhlasných e-mailů čtenářů.

Podle magistrátu zvýhodněné, ve skutečnosti zdražené

Vážení, dobrý den!
reaguji na článek  Zvýhodněné seniorské plavání  uveřejněný  v Náš region Kladensko č.18,19.9.2019. Zde uvedeno, že se jedná o zvýhodněné vstupné pro seniory, ve skutečnosti je však nutno uvést, že se zároveň jedná  o zdražení samostatného plavání v bazénu Aquapark Kladno minimálně  více jak  20x  (před 1.8.2019 se platilo 1,-Kč/hod, dnes 20,-Kč/hod + 200,-Kč/rok Kladno seniorům včetně možných různých aktivit programu). Při využití permanentky v bazénu dochází  rovněž k zdražení a to minimálně o  92 -177%  (před 1.8.2019  0,41-0,6 Kč/min, dnes 0,86Kč/min po 20 minutách + 35,-). Toto zdražení nepostihuje jen seniory ale všechny osoby ! K výraznému zdražení od 1.8.2019 došlo bez jakéhokoliv opodstatněného zdůvodnění a to nejen  při využití  bazénu ale i  Aquaparku Kladno a to pro všechny uživatele –  děti, osoby starší 15 let, studenty, ZTP, Seniory. Přeji příjemný den Vladimír Havlíček, Kladno

Dobrý den paní Pikartová.
Dovoluji si vám napsat několik skutečností ke článku Zvýhodněné seniorské plavání v Kladně ve zpravodaji Náš REGION ze dne 19.9.2019. V minulém volebním období probíhalo plavání pro seniory každý týden od pondělí do pátku od 12 hod. do 13 hod. Cena byla 1 Kč/hod. Celý bazén byl pouze pro důchodce. Nyní probíhá plavání v pondělí, středa a pátek od 12 hod. do 15 hod. pro veřejnost, důchodci mohou v tomto rozmezí za 20 Kč/hod. plavat pouze 1 hodinu. Tedy celkem 3 hodiny, nikoliv, jak píšete, 9 hodin. Navíc musí mít důchodce průkaz (důchodcovský) za 200 Kč. Údajně pro další aktivity (včetně divadla, které momentálně nehraje). Jistě uznáte, že váš článek je nepravdivý a zavádějící. Bylo by slušné, kdybyste zveřejnila opravu vámi uvedených informací. S přátelským pozdravem J. Liška.

Znovu jsme požádali kladenský Magistrát o vyjádření. Po třech urgencích jsme dostali téměř totožnou tiskovou zprávu s původní, jen vyjádření pana Jiřího Chvojky, radního města a jednatele SAMK, je ohledně ceny konkrétnější:
„Jelikož ceny byly naposledy upraveny v roce 2012, pouhým sečtením výše inflace za všechny roky, se dostaneme na nemalá procenta. Naše společnost nechce měnit ceník každý rok, našim cílem je poskytovat kvalitní služby a neustále je zlepšovat.  Z těchto důvodu se ceník mění po delším časovém období, konkrétně tedy po sedmi letech.“

Tisková zpráva znovu deklaruje skutečnou situaci v seniorském plavání a potvrzuje změny, čili zdražení, proti minulému období:

  • Senioři nyní mohou přijít plavat kdykoliv v časovém bloku pondělí, středa a pátek od 00 do 15.00 hod. (poslední vstup 14.15). Využití bazénu pro seniory je tak rozšířeno z 5 hodin na 9 hodin týdně.
  • Každá jednotlivá návštěva je na 1 hodinu. Cena je 20,- Kč. Podmínkou vstupu za dvacet korun je, že zájemce je registrován v projektu Kladno seniorům, které nabízí i mnoho dalších aktivit, včetně různých cvičení, kulturních akcí, vzdělávacích kurzů, sportovního vyžití a mnoho dalšího. (informace o projektu naleznete na kladnoseniorum.cz.
  • Senioři, kteří nejsou registrováni v projektu Kladno seniorům, mají do plaveckého bazénu zlevněné vstupné dle ceníku, tedy: 60 min – 75 Kč, 90 min – 90 Kč.
Dnes, 07:49
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
25.5.2020
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
22.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Smlouva s novým dodavatelem, firmou Nextbike zahrnuje dodání sta nových modelů kol s třírychlostní přehazovačkou,...
17.5.2020
Neumětely na Berounsku nemají problém s případnou výstavbou přehrady na vodním toku Chumava. Podle starosty...
16.5.2020
Kladno, Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT, která ve městě působí zhruba 15 let, a Středočeské vodárny...
12.5.2020
Obyvatelé se v rámci projektu Setkání s občany vyjadřovali k pozitivům i negativům života ve...
7.5.2020
Město Slaný na Kladensku letos pokračuje v opravě ulic v centru. Fortenská ulice je téměř...
1.5.2020
Škrty v rozpočtu Slaného pozdrží zahájení některých investic - například stavbu sportovní haly, zasíťování pozemků...
1.5.2020
Kladno zjišťuje zájem o návrat do základních a mateřských škol, rodičům školská zařízení rozeslala dotazníky....
Reklama