4℃
Dnes je 25. březen , svátek má Marián

Kladivo na transky, nadabovaná Dáša a kriminálník Franta. Nejzajímavější fakta o seriálu Most!

Věděli jste, že seriál Most! se měl jmenovat úplně jinak? Co byste řekli třeba názvu Ženodlak, se kterým jeho tvůrci na počátku operovali? Nebo třeba to, že vnadná prsa seriálové Dáši byla vycpaná ponožkami a daboval ji muž? A nebo, že sympatický Rom Franta má za sebou kriminální minulost a v Mostu! společně s ním hraje část jeho rodiny? Přinášíme přehled těch nejzajímavějších faktů, které vám možná unikly.

Reklama

Každý pondělní večer se přes milion Čechů dívá na Most! Nejsledovanější seriál poslední doby baví a přitahuje pozornost. K Mostu! se vyjadřovali v médiích nejenom jeho tvůrci a snad všichni obsazení herci, ale i neziskové organizace a dokonce i někteří politici. Od prvního odvysílaného dílu vyplulo na povrch spoustu zajímavostí ze zákulisí seriálu:

Kladivo na transky nebo Ženodlak

Podtitul Mostu! zní Mají se rádi, ale ještě o tom nevědí. Tak to ale původně být nemělo. Představitel Luďana Martin Hoffmann v rozhovoru na Radiožurnálu prozradil, že v roce 2015 tvůrci prezentovali České televizi seriál s názvem Kladivo na transky. Tento název ale vznikl ještě předtím, než se k projektu přidali Jan Prušinovský s Petrem Kolečkem. „A to téčko v logu Most! bylo udělané jako kladivo,“ prozradil v rozhovoru Hoffmann. Seriál se prý v úplných prvopočátcích měl jmenovat také Ženodlak, protože postava Dáši měla být ve dne mužem a v noci ženou.

Změna pohlaví. Co to vlastně znamená, když z muže udělají ženu a naopak?

Dycky Most! a hlášky ze seriálu

Dnes už částečně zlidovělé hlášky ze seriálu vznikly i díky improvizaci herců. Například ta nejznámější Dycky Most! původně ve scénáři zněla Navždy Most! podle tetování hlavních představitelů (Most forever). Ale kvůli tomu, že by to takhle postavy nikdy nevyslovily, nakonec zaznělo ono Dycky Most!

Jaká hláška je vaše nejoblíbenější? Hlasovat můžete ve článku níže.

Chci, aby nám bílí přenechali trh s perníkem. Seriál Most! baví národ. Která hláška vítězí u vás?

Dášina prsa a hlas

Herečka Erika Stárková svou postavu transsexuálky Dáši zdokonalila starým trikem. Aby byla Dáša ještě víc sexy, vylepšila si dekolt ponožkami v podprsence. Nejenom ale prsa, ale ani Dášin hlas nepatří Erice. Postavu totiž dabuje herec Jan Cina.

Frantovi hujerovci a kriminální minulost

Představitel „domestikovaného“ Roma Franty Zdeněk Godla se zase netají svou kriminální minulostí. V mládí strávil pět a půl roku ve vězení za loupežné přepadení. V seriálu také hraje mnoho jeho příbuzných. Kromě Godlových synů se v seriálu objeví jeho švagr, sestra, bratranec i synovci.

Expartneři i ve skutečnosti

Herečka Jitka Čvančarová v seriálu hraje Ilonu, exmanželku hlavní postavy Luďana, kterého ztvárnil Martin Hoffmann. Na place se tak v roli bývalých manželů sešli opravdoví bývalí partneři. Čvančarová totiž zhruba před deseti lety byla partnerkou Hoffmanna, který ji k seriálu Most! přivedl.

Kladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku?

Pokřivené reálie

Seriál Most! vykresluje atmosféru tohoto města na severu poměrně věrně, s čím si ale moc hlavu neláme, jsou mostecké reálie. Tak například Edova procházka na Hněvín, při které se křižoval u božích muk, nebyla tak úplně věrná, protože kříže tam instalovali filmaři. Podobné je to i s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, který musel být opravdu kvůli dolování uhlí o necelý kilometr přesunut a oltář je místo na východ otočen na jih. Exkomunikovaný farář v podání Cyrila Drozdy touží po tom, aby se znovu vysvětil, což se ale už dávno stalo – hned po změně režimu v roce 1993.

Vulgarity

Pro hrubější slova se v Mostu! nechodí daleko a v posledním dílu tvůrci ještě přitvrdili. Zatímco všechny díly byly vysílány od večerní deváté hodiny, poslední díl začne až ve 21:45. A důvodem pro posunutí vysílání, jsou právě vulgarity. Česká televize se tak chce vyhnout střetu se zákonem na ochranu dětí.

 

Včera, 17:30
Zdraví je něco, co si za peníze opravdu nekoupíme. To by jistě mohli potvrdit i...
Včera, 16:00
Zahynulo na 250 000 mořských ptáků, 2800 mořských vyder, 300 tuleňů, 250 orlů, asi 22...
Včera, 14:00
Dnešní děti pořád koukají do mobilu nebo do počítače a hrají nejmodernější hry. Ty už...
Včera, 10:00
Dva předcházející tipy na výlet směřovaly na sever, takže nyní by bylo dobré změnit směr...
Včera, 08:00
Před 43 lety, 24. března 1976, zemřel v požehnaném věku 89 let britský polní maršál...
23.3.2019
Kdo nezažil padání vlasů na vlastní kůži, nemůže pochopit, jak to některé ženy a muže...
23.3.2019
Brambory navíc obsahují spoustu vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Jsou ideální superpotravinou.
23.3.2019
V sobotu začala jarní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji. Na koleje...
23.3.2019
Jmenovala se Arabella Churchillová, narodila se 23. března 1648 a dožila se na tu dobu...
23.3.2019
Do titulku jsme si vypůjčili jeho „písničku“ z filmu Tři veteráni, jak jste možná poznali....
Reklama