• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Klientům Domova SOKOLÍK pod vánoční stromeček nadělovali zaměstnanci chemičky

  22.12.2022
  Doris Drienová

  Už čtvrtým rokem nadělují dárky pod vánoční stromeček klientům s postižením Domova „SOKOLÍK“ zaměstnanci sokolovské chemičky Synthomer. Již čtyři roky místo Ježíška připravují vánoční nadílku zaměstnanci z výrobních provozů, administrativy, prodeje, logistiky, údržby a dalších týmů.

  A letos tomu nebude jinak: 125 vánočních přání pro více než třicítku klientů bylo připraveno již 22.prosince. O zabalení se postaral tým Dodavatelského řetězce a zákaznické podpory, kde se v roce 2019 nápad na projekt „Vánoční strom pro Sokolík“ zrodil. Zaměstnaneckou aktivitu podpořila finančně i letos společnost Synthomer, a to částkou 10.000 Kč.

  Mgr. Petra Sekáčová, ředitelka Domova SOKOLÍK, o společném projektu řekla: „Naši klienti si vánoční svátky opravdu užívají. Nejdříve napsali dopisy Ježíškovi. Pak se pustili do ruční výroby vlastních dárků v našich vánočních dílničkách. Ozdobili jsme vánoční stromeček a teď už se naši klienti těší na Štědrý den, který bude díky zaměstnancům Synthomer a.s. opravdu štědrý. A jaká přání pod vánočním stromem letos byla? Mezi přáními našich klientů najdete knihy, kosmetiku, povlečení i něco sladkého na zub a mnoho dalších.“

  Ve čtvrtek 22. prosince se uskutečnilo slavnostní předání vánočních dárků přímo na půdě sokolovské chemičky Synthomer. Dárky od zaměstnanců, které zastupoval tým Dodavatelského řetězce, a Ing. Milan Brejchal, výkonný ředitel Synthomer a.s., převzala ředitelka Domova SOKOLÍK Mgr. Petra Sekáčová.

  Na závěr Mgr. Sekáčová zdůraznila: „Chtěla bych všem zaměstnancům sokolovské chemičky poděkovat. Díky vám už čtvrtým rokem náš vánoční strom plní o Štědrém večeru tajná přání. Řekla bych: Jste lepší než Ježíšek!“

  Domov pro osoby se zdravotním postižením „SOKOLÍK“ v Sokolově, p.o poskytuje podporu lidem s mentálním a kombinovaným postižením vyžadující celodenní péči, a to ve věku od 18 let. Klientům poskytujeme: ubytování a stravu, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, pomoc při obstarávání osobních záležitostí a při uplatňování práv, dostupnost lékařské péče. V současné době pečuje o více než 30 klientů.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte