• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Kočičí útulek Bezblešek se připravuje na náročnou zimu

  21.11.2022
  Roman Kořinek

  Kočičí útulek Bezblešek doslova a do písmene praská ve švech. Ačkoliv je kapacita útulku zhruba padesát kočiček aktuálně jich tam mají zhruba o dvacet více.  Podle provozovatelky útulku Veroniky Poulové se ale počet obyvatelů každým dnem mění.

  „Vedle stálých koček nabízených k adopci se staráme i o takzvané venkovní kočky na kastraci. Ty jsou po kastraci a zahojení vypuštěny zpět do původní lokality,“ vysvětluje provozovatelka útulku.

  Ta zajišťuje pomoc čtyřnohým mazlíčkům nejen pro Karlovy Vary, ale i některé další okolní obce. Jsou to například Jáchymov, Bukovany, Nové Sedlo a další.  „Situace je složitá. V době, kdy se rodí koťata, tak zaznamenáváme obrovský nával celých vrhů koťat, které nejsme schopni ubytovat. Proto někdy dojde k odmítnutí. To jsme však nikdy neudělali v případě zraněné kočky,“ pokračuje dále Veronika Poulová.

  Útulek Bezblešek sídlí na Západní ulici v areálu bývalého Kattenbecku. Vzhledem k tomu, že se jedná o starý areál, jsou v něm budovy velmi energeticky náročné. Proto čeká provozovatelku útulku velmi nároční zima. Objekt totiž není zateplen a úniky tepla okny jsou obrovské.

  „Situace není jednoduchá, ale stále jednáme a snažíme se vše ustát. Připravujeme rovněž větší investice, ale to je otázkou až budoucích měsíců a zmíněných jednání. Každopádně nám teď hodně pomáhají dobrovolníci, kteří dokáží přinést a darovat krmivo a stelivo nebo finančně přispějí na transparentní účet,“ doplňuje provozovatelka s tím, že lidé většinou předem zavolají a zeptají se, co je třeba a to  následně donesou.

  Další pomocí útulku jsou samozřejmě i lidé, kteří jsou ochotni si kočičku adoptovat. K adopci tam mají několik desítek koček a přijet se podívat nebo případně si vybrat, může po přechozí telefonické domluvě, každý.

  „Jsme samozřejmě rádi, když naše kočičky najdou nový domov a udělají lidem radost nebo třeba v případě seniorů i milou společnost,“ dodává Veronika Poulová s tím, že veškeré informace o útulku lze najít na webových stránkách  www.bezblesekkv.eu.

  Zdroj: vz  Nepřehlédněte