Na Masarykův most v Kolíně se nejspíš vrátí historické lampy nebo dlážděné chodníky

Kolín bude mít do konce letošního roku zpracovanou projektovou dokumentaci na opravu Masarykova mostu přes Labe. Most je podle vedení města v pořádku, úpravy se tak týkají pouze jeho vzhledu. Radnice odhaduje náklady na 40 milionů korun, začít se má až po dokončení rekonstrukce sousedního Nového mostu, který chce opravit Středočeský kraj, řekl starosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).

S opravou chce město počkat na dokončení Nového mostu, protože přes Masarykův most povede objížďka pro osobní vozidla. Radnice zároveň musí sehnat na rekonstrukci finance. Podle Kašpara je možné, že bude oprava rozdělena do několika etap.

Při rekonstrukci Masarykova mostu by se na něj mohly vrátit třeba historické lampy nebo dlážděné chodníky. Původně byla dlážděná i vozovka, podle Kašpara ale zůstane asfaltová, aby odpovídala dnešním požadavkům.

Oprava Nového mostu, kterou financuje Středočeský kraj, již měla začít, ale opožďuje se. „Stavba se neustále potýká s majetkoprávními komplikacemi, kdy někteří účastníci se stavbou nesouhlasí a v zákonné lhůtě podávají odvolání proti vydanému stavebnímu povolení,“ řekla Helena Frintová z krajského úřadu.

Bronzový poklad v Modřanech. Archeologové měli v Praze žně

Stavební povolení kraj získal 4. prosince loňského roku. „Stavební povolení není dosud pravomocné, protože dva účastníci stavebního řízení – České přístavy a T-PORT – podali odvolání,“ řekla Frintová. Odvolání bylo podle ní identické. Krajský úřad proto vrátil stavební povolení k doplnění na kolínský úřad. Doplněné stavební povolení má být vydáno příští týden. „Do 15 dnů od vydání tohoto stavebního však bude možné znovu podat odvolání,“ uvedla Frintová.

Rekonstrukce Nového mostu má trvat 14 měsíců včetně zimní technologické přestávky. „Důležitý však bude termín získání stavebního povolení, který bude společně s povolením částečné uzavírky důležitým milníkem pro zahájení výstavby. V případě dalšího posunu zahájení bude muset být termín výstavby přesunut na rok 2021 tak, aby výstavba nezasahovala do dvou zimních období,“ řekla Frintová.

vera/čtk

Říčany budou hledat vodu a obnoví její starou úpravnu

4.10.2020
Povolební jednání ve středních Čechách potrvají nejméně dva týdny, řekl dnes lídr kandidátky Pirátů Jiří...
2.10.2020
Ve Středočeském kraji požádalo o hlasování do přenosné volební schránky 336 lidí, kteří jsou kvůli...
30.9.2020
Irena, sestra Milan, to už nemohla vydržet. Z přízemí jejího domu se znovu ozýval hlasitý...
25.9.2020
Svět ho i po dvou staletích zná pod jménem Jean-Baptiste Gaspard Deburau. Tak je uváděn...
22.9.2020
Fanoušci klavírních melodií se mohou těšit na koncert teprve 22letého klavíristy Pavla Vondráčka s názvem...
22.9.2020
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
17.9.2020
Inspektoři se zaměřují zejména na kontroly v cukrárnách a provozovnách společného stravování na dodržování bezpečnostních...
7.9.2020
Radnice v pražských Běchovicích vypracuje studii a nutnou dokumentaci rozšíření železniční zastávky Praha-Běchovice střed. Běchovice...
3.9.2020
Kurz je zdarma a uskutečňuje se v rámci projektu Bezpečný Kolín už po deváté.
30.8.2020
V Lošanech na Kolínsku vzniká v rodném domě Josefa Mašína památník tří odbojů. Věnovaný bude...
Reklama