V Kolíně by mohla začít příští rok obnova Komenského parku

Kolín by mohl příští rok na podzim zahájit plánovanou revitalizaci Komenského parku. Nyní se připravuje projekt, město bude žádat o evropskou dotaci z Operačního programu životního prostředí na obnovu parků. Pokud dotaci nezíská, přesune se začátek prací zřejmě až na rok 2022, informovala mluvčí radnice Šárka Hrubá.

Kolín na začátku roku 2018 vyhlásil architektonickou soutěž. Původně se předpokládalo, že budou úpravy hotovy již letos, projekt ale nabral zpoždění. Komenského park je podle vedení města prostor významem srovnatelný s historickým centrem. Město chce, aby vypadal reprezentativněji. Během revitalizace bude obnovena a doplněna zeleň, přibydou také vodní prvky.

Město nyní vypořádává připomínky k projektové dokumentaci. „Předpokládáme, že do konce září budou připomínky vypořádány a bude požádáno o stavební povolení. To by mohlo být optimálně vydáno do konce roku,“ uvedla Hrubá.

Vítězem soutěže je návrh architektů Michala Bernarta a Igora Hobzy. Návrh má charakter městského parku. Počítá s výrazným napojením na Kutnohorskou ulici.

Revitalizaci parku prodiskutovávala radnice s veřejností. Vedení se s obyvateli setkalo v parku, sbíralo návrhy na vylepšení tohoto prostoru. Lidé se měli k plánované revitalizaci možnost vyjádřit také pomocí interaktivních dotazníků, což učinilo zhruba 200 obyvatel třicetitisícového Kolína.

vera/čtk

I stromy jsou ve stresu. Kůrovec a sucho, strašáci pražských lesů

4.10.2020
Povolební jednání ve středních Čechách potrvají nejméně dva týdny, řekl dnes lídr kandidátky Pirátů Jiří...
2.10.2020
Ve Středočeském kraji požádalo o hlasování do přenosné volební schránky 336 lidí, kteří jsou kvůli...
30.9.2020
Irena, sestra Milan, to už nemohla vydržet. Z přízemí jejího domu se znovu ozýval hlasitý...
25.9.2020
Svět ho i po dvou staletích zná pod jménem Jean-Baptiste Gaspard Deburau. Tak je uváděn...
22.9.2020
Fanoušci klavírních melodií se mohou těšit na koncert teprve 22letého klavíristy Pavla Vondráčka s názvem...
22.9.2020
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
17.9.2020
Inspektoři se zaměřují zejména na kontroly v cukrárnách a provozovnách společného stravování na dodržování bezpečnostních...
7.9.2020
Radnice v pražských Běchovicích vypracuje studii a nutnou dokumentaci rozšíření železniční zastávky Praha-Běchovice střed. Běchovice...
3.9.2020
Kurz je zdarma a uskutečňuje se v rámci projektu Bezpečný Kolín už po deváté.
30.8.2020
V Lošanech na Kolínsku vzniká v rodném domě Josefa Mašína památník tří odbojů. Věnovaný bude...
Reklama