Zaměřeno na rodiny s dětmi. Výlet do středověku a další aktivity

Kutná Hora se v letošní turistické sezoně zaměřuje hlavně na rodiny s dětmi. Ve spolupráci se spolkem Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko pro ně připravila itineráře s tipy na výlety a další aktivity. I vzhledem k omezením kvůli koronavirové pandemii letos město vynechalo propagaci orientovanou na zahraniční turisty, řekla místostarostka Silvia Doušová (STAN Šance pro Kutnou Horu).

„Vůbec teď necílíme na zahraniční turisty, ale neměli jsme to v plánu ani před koronavirovou krizí. Už víc, než půl roku jsme se připravovali na domácí turismus,“ uvedla Doušová.

Kutná Hora, jejíž historické jádro je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, byla přitom vždy oblíbeným cílem zahraničních turistů. Radnice ale chce místo výletníků, kteří se ve městě zdrží jen několik hodin, lákat turisty s delším programem, kteří i přenocují. Zapojit se mohou třeba do letní hry nebo využít bohaté nabídky tipů na výlety.

Městská průvodcovská služba proto začala více spolupracovat s provozovateli hotelů a penzionů. Z ankety mezi kutnohorskými ubytovateli vyplynulo, že jejich kapacity jsou obsazené ze 40 až 50 procent. „Není to tak, že by hotely praskaly ve švech,“ uvedla Doušová. Dodala, že je velký zájem o tuzemské dovolené na horách, ale ve městech je situace horší.

Průvodcovská služba podle starosty Josefa Viktory (ANO) dopady koronavirové pandemie velmi pocítila, odhlašovaly se hlavně školy a velké skupiny. Zastupitelé pro ni proto schválili finanční injekci, aby byla schopná pokrýt své náklady, hlavně mzdové. „Předpokládáme, že se to bude pomalu vracet do normálu,“ uvedl starosta. Věří, že návštěvníky přitáhne třeba nová expozice ve Vlašském dvoře, na které se nyní ještě pracuje.

úročník bolhoj

Hmyzí loučky pomohou udržitelnému životu

Turisty na Kutnohorsku láká k návštěvě například i Malešov s historickou tvrzí a minipivovarem, zprostředkovat jim chce výlet do středověku. Od loňského roku se tam lze ubytovat ve středověkém luxusním kempu. Bílé prostorné stany připomínající vojenský tábor nadchnou podle majitele Ondřeje Slačálka i odpůrce klasického stanování, protože v nich najdou nejen postele a čisté povlečení, ale i koupelnu s vlastní toaletou, sprchou a zásuvkou.

V podobném duchu je zařízena i přilehlá krčma. Zdejší kuchyně podle Slačálka vychází z receptů, podle nichž se vařilo ve středověku, avšak v novodobém stylu, aby chutnaly modernímu strávníkovi. Mezi další aktivity Malešova patří ochutnávka piva v minipivovaru a prohlídka tvrze nebo muzea, které představuje historické milníky obce a glosuje velké dějinné události v kraji.

vera/čtk

7.4.2021
Během nadcházející volební valné hromady bude o vedoucí post okresního fotbalového svazu na další funkční...
1.4.2021
Klášter kapucínů si přáli kolínští radní, a tak se dopisem z 20. října 1660 obrátili...
31.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
31.3.2021
Alois Jirásek, český prozaik, dramatik a politik, je autorem řady historických románů. Ve svých Starých...
31.3.2021
Ve městě se díky nedostatkům v legislativě nahromadila nepojízdná auta natolik, že blokují potřebná parkovací...
9.3.2021
Kolínští říkají, že se pohled na chrám sv. Bartoloměje nikdy neomrzí. Ocenila ho i porota...
8.3.2021
Současně při budování Českého Brodu na povrchu se stavělo i podzemí se spojovacími chodbami mezi...
7.3.2021
Strávníky uvítali v nové školní jídelně v Bezručově ulici 1. března, v provozu je i...
5.3.2021
Vzhledem k tomu, že se ani po roce epidemická situace v České republice zásadním způsobem...
4.3.2021
Případ, kdy ani rozchod partnerů neřeší násilné chování jednoho z nich a domácí násilí pokračuje...
4.3.2021
Příznivcům kolínského sportu cyklisté kolínské stáje Expres CZ-Tufo Team dělají radost. I první cyklistická medaile...
Reklama