Kontrola tržnice na Znojemsku odhalila padělky za miliony

25.2.2022
Redakce

Jihomoravští celníci zajistili v tržnici v Hatích na Znojemsku přes 700 padělků převážně textilu. Originály by stály téměř 3,4 milionu korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí celníků Lada Temňáková.

Celníci stánkaře kontrolovali uplynulý víkend i v dalších krajích na akci s názvem Jezero. Jihomoravským celníkům vypomohli i kolegové z Jihlavska a Zlínska, stánky v Hatích jich kontrolovalo 22. „Na stáncích zajistili 722 kusů převážně textilního zboží, menší množství opasků a parfémů, které byly neoprávněně označeny logy známých světových výrobců. Prodejní cena originálů by dosáhla hodnoty 3 360 000 korun,“ uvedla mluvčí.

Doplnila, že v řadě případů bylo komplikované ověřit skutečného prodejce padělaného zboží, poněvadž ti se snaží od stánků utéct. Navíc ne všechny stánky byly řádně označeny. „Těmto obchodníků proto hrozí nejen postih za skladování, nabídku a prodej padělků, ale také postih za provozování živnosti v rozporu s příslušnými právními předpisy,“ doplnila mluvčí.

Kontroly míří do tržnice na hranicích s Rakouskem pravidelně, a to například i ze strany České obchodní inspekce. Loni v srpnu informovala o tom, že na tržnici v Hatích zabavila 4660 padělků oděvů, bot či galanterie v hodnotě originálů téměř za 24 milionů korun. Například v 2019 ČOI v Hatích zajistila padělky za 26 milionů korun, v roce 2008 za 24,5 milionu korun.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte