• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Kontroly na festivalu v Milovicích odhalily drogy a řidiče pod vlivem

  7.8.2023
  Simona Knotková

  Po kontrolách festivalu v Milovicích na Nymbursku policisté stíhají 13 lidí kvůli drogám. Odhalili také přes 60 řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog.

  Mezi obviněnými za přechovávání drog je i muž z autobusu, jehož cestující při cestě na festival policisté kontrolovali. Zajistili u něj pervitin, ketamin, tablety extáze, kokain a další látky, které prozkoumá expertiza. Policie se také zabývá 105 přestupky, které souvisejí s přechováváním omamných a psychotropních látek, informovala v tiskové zprávě mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková.

  Hudební festival Lett It Roll se konal od čtvrtka do neděle na bývalém vojenském letišti Milovice. Podle policistů dorazilo na 60 000 lidí. Na akci a dodržování zákonů dohlíželo na 300 policistů. Zkontrolovali přes 6000 lidí a zhruba stejný počet aut. Minulý rok, kdy na festival přijelo kolem 24.000 lidí, byl počet kontrol přibližně poloviční.

  Letos policisté prověřují 25 podezřelých z trestného činu přechovávání drog, 13 z nich si již převzalo od policistů usnesení o zahájení trestního stíhání. „Celkově policisté na hudebním festivalu zajistili při namátkových kontrolách přes 400 gramů různých druhů psychoaktivních zakázaných látek (drog) jako např. kokain, hašiš, marihuanu, extázi, lysohlávky, ketamin a mnoho dalších,“ informovala Suchánková.

  Policisté prověřují i možné sexuální napadení třicetileté ženy, vyšetřování případu stále pokračuje.

  Za přestupky v dopravě dali policisté 247 pokut v hodnotě přesahující 400 000 korun, 53 řidičům zadrželi řidičské průkazy. „Pod vlivem alkoholu s naměřenými hodnotami do jedné promile usedlo za volant 24 řidičů, ti byli řešeni v rámci přestupkového řízení,“ doplnila mluvčí. Jeden z řidičů nadýchal téměř 1,5 promile alkoholu. Šlo o cizince. Nymburský soud mu ve zkráceném řízení uložil zákaz vstupu na území ČR na tři roky, zákaz řízení všech motorových vozidel na jeden rok a pokutu 10 000 korun.

  Kontroly odhalily též 41 řidičů, kteří za volant usedli pod vlivem drog. „Čtyřiadvacet z nich policisté řeší v rovině přestupkového jednání, proti 17 pak zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Suchánková.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte