Kopecký v dramatickém závěru Rallye Český Krumlov vybojoval sedmý triumf

22.5.2022
Jiří Bydžovský

Úřadující domácí šampion Jan Kopecký ovládl posedmé v kariéře Rallye Český Krumlov a vyrovnal rekord Romana Kresty. Pilot vozu Škoda Fabia Rally2 Evo vyšel ve třetím závodě mistrovství České republiky v automobilových soutěžích vítězně z dramatického souboje s Václavem Pechem, kterého opět předstihl v poslední rychlostní zkoušce a porazil jej o 3,4 sekundy. Třetí skončil s minutovým odstupem Filip Mareš.

Kopecký s Pechem se přetahovali o vedení od páteční úvodní erzety, po první etapě měl Kopecký v čele náskok 0,3 sekundy. Dnes jej v dopolední sekci měřených testů dokázal navýšit až na 7,6 sekundy. Pech startující s Fordem Focus WRC jej ale dokázal snížit a po předposlední erzetě se dostal na první místo. Do závěrečného testu Rožmberk odstartoval Pech s náskokem 2,6 sekundy, na Kopeckého ale na deseti kilometrech ztratil šest sekund a klesl na druhé místo.

„Po celodenním přetahování o desetiny a jízdě na hraně jsme věděli, že už nejde jet rychleji a že musíme zkusit něco vymyslet. Závěrečný test se od těch předchozích lišil mnohem rozbitějším povrchem, takže jsme těsně před startem pomocí nářadí v autě předělali nastavení vozu. Radikálně změkčený podvozek v úzké rozbité asfaltové koleji zafungoval a to nám přineslo vítězství,“ uvedl Kopecký v tiskové zprávě.

Čtyřicetiletý Kopecký si upevnil vedení v průběžném pořadí MČR, do kterého se Pechovy výsledky nezapočítávají. Autoklub České republiky totiž jeho vůz zařadil do nově vzniklé divize 2. V MČR je průběžně druhý Mareš, třetí Dominik Stříteský, jenž obsadil na jihu Čech čtvrté místo.

Zdroj:čtkNepřehlédněte