Kouzlo úspěchů na venkovních stadionech Energii patrně vyprchalo

7.11.2022
Roman Kořinek

Hokejisté karlovarské Energie se před reprezentační přestávkou představili na stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Západočeši měli za sebou ne příliš povedené páteční domácí derby s Plzní, kde z dobře rozehraného utkání brali pouhý bod, a bylo otázkou, co s nimi tento duel udělá. Střetnutí v Litvínově sice neodehráli špatně, ale na body tentokrát nedosáhli.

Verva do zápasu nastoupila velmi aktivně, ale Štěpán Lukeš v karlovarské kleci předváděl parádní výkon. Na druhé straně byl dlouhou dobu neprůstřelný i Godla. Nakonec ale diváci v první třetině dvě branky viděli a to na každé straně jednu. Domácí poslal v 18. minutě do vedení Jaks a za hosty srovnal ve 20. minutě Koblasa.

Aktivita domácích nepolevovala ani ve druhé třetině, kdy se prosadil Kudrna, a od dalších gólů několikrát ochránila Lukeše branková konstrukce. Hubené vedení si tak „Chemici“ nesli do posledního dějství, ve kterém nejprve dokázali potřetí skórovat, když se v 52. minutě trefil Zeman. Vedení 3:1 ale nevydrželo dlouho, neboť o minutu později snížil karlovarský Plutnar. Stav 3:2 dával hostím naději na vyrovnání a tak se trenér David Bruk odhodlal k odvolání gólmana. Jenže toto rozhodnutí potrestal střelou do prázdné klece Kudrna. Jiskřičku naděje pro hosty vykřesal v pokračující power play Beránek, který snížil na rozdíl jediné branky. Jenže na vyrovnání už měla Energie pouhých devatenáct vteřin. Těsně před závěrečnou sirénou navíc podruhé inkasovala do prázdné branky, tentokrát z hole Straky a musela polknout porážku 3:5. Kouzlo úspěchů na venkovních stadionech tak patrně Energii vyprchalo.

„Chtěl bych pogratulovat domácím k vítězství. Litvínov byl v první třetině jasně lepší, byli jsme pod velikým tlakem a měli jsme problémy se dostat z pásma. Litvínov měl výborný forčekink a vytvořil si spoustu šancí. Byli jsme rádi, že jsme přežili první třetinu se stavem 1:1. Druhou a třetí třetinu přišlo zlepšení, změnili jsme založení útoku. Nebyli jsme pak pod takovým tlakem, ale nevytvořili jsme si velké gólové šance. Domácí dokázali své šance využít,“ sdělil po utkání karlovarský trenér David Bruk.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte